Действия Зеленского могут привести к дестабилизации работы НАБУ

42
Совет общественного контроля (СОК) НАБУ призвал президента Украины Владимира Зеленского рассмотреть вопрос создания универсальной горячей линии для сообщений о коррупционных правонарушениях.

Об этом говорится в заявлении Совета общественного контроля НАБУ.

«23 сентября на Facebook-странице Президента Украины Владимира Зеленского был размещен видеопризыв звонить на горячую линию НАБУ по поводу всех видов коррупции. Совет общественного контроля НАБУ отмечает: Национальное антикоррупционное бюро Украины не расследует все коррупционные преступления. Детективы Бюро занимаются уголовными коррупционными правонарушениями, совершенные высшими должностными лицами, уполномоченными на выполнение функций государства или местного самоуправления, и составляют угрозу национальной безопасности. Из-за ложной информации о полномочиях Бюро горячая линия НАБУ будет перегружена звонками о нарушениях, которые не являются подследственными органу. Такие действия главы государства могут привести к дестабилизации работы Бюро и вызвать шквал негатива населения в связи с тем, что большинство граждан не являются специалистами в Уголовном процессуальном кодексе Украины и полностью доверяют словам Президента. Следовательно, граждане будут требовать от органа расследования дел, которые ему не подследственные», — говорится в заявлении.

«СОК напоминает, что детективы Бюро осуществляют досудебное расследование уголовных правонарушений, предусмотренных статьями 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (в отношении работников юридических лиц публичного права), 364, 366-1, 368, 368-2, 369, 369-2, 410 Уголовного кодекса Украины, с учетом условий, определенных частью 5 статьи 216 УПК Украины. Кроме того напоминаем, что статьей 383 Уголовного кодекса Украины предусмотрена уголовная ответственность за заведомо ложное сообщение о совершении преступления», — уточнили в Совете общественного контроля.

«Призываем Президента растолковать сферу ответственности НАБУ и указать, что по поводу коррупционных преступлений, которые не входят в компетенцию НАБУ, надо обращаться в Национальную полицию Украины, Государственное бюро расследований и Службу безопасности Украины. Если Президент хочет помочь правоохранительным органам в борьбе с коррупцией, предлагаем ему рассмотреть вопрос универсальной горячей линии для сообщений о коррупционных правонарушениях», — резюмировали в Совете общественного контроля.

Действия Зеленского могут привести к дестабилизации работы Бюро, - Совет общественного контроля НАБУ о призыве президента звонить на горячую линию 01
Действия Зеленского могут привести к дестабилизации работы Бюро, - Совет общественного контроля НАБУ о призыве президента звонить на горячую линию 02
Действия Зеленского могут привести к дестабилизации работы Бюро, - Совет общественного контроля НАБУ о призыве президента звонить на горячую линию 03

Ранее Президент Украины Владимир Зеленский призвал украинцев бороться с коррупцией и сообщать о любых коррупционных действиях в НАБУ: «Не молчите, не пишите в соцсетях о «все пропало» и о «решалах». Звоните«.

P.S.

Сьогодні з ранку у преЗЕедента дуже свербіло знову зробити що-небудь епохальне. І дуже близьке до сподівань більшості, що його обрала.
Настільки близьке, щоб його виборець дещо відволікся від наростаючого подиву, викликаного продовженням росту цін і тарифів, а так само перспективою примусового стриптизу для малого бізнесу.

Він напружив всю свою креативність, і врізав флешмобом по свідомості..
Відмінний, треба сказати, флешмоб — «Стукани на на ближнього свого!» Бо це найцікавіше, що можна запропонувати тій частині «простого наріду», яка душею все ще трішечки живе в радянському союзі. Ну, або не трішечки.

Президент грянув промовою.
Він знову натякнув на те, що можна зробити їх разом. Всіх корупціонерів. Причому зробити на бабки і в’язницю, що взагалі перевищило інтерес до прийдешнього шоу доносів і розправ.
І як фокусник дістав з рукава і подарував спраглому народу прямий телефон НАБУ. Який, правду сказати, існував і до цього.
І, увага, ЗАКЛИКАВ всіх ЯК ФЛЕШМОБ — зателефонувати за цим номером і повідомити про відомі факти корупції.

У самій кульмінації він зробив головний вбивчий удар. Він запропонував громадянам стукати в НАБУ в разі якщо з них вимагають хабар, відкат або … та-да-аа-ам! — в разі «БУДЬ-ЯКОЇ ІНШОЇ корупційної схеми!»
У народу серце завмерло, злетіло на висоту Монблану, і солодко ухнуло всередину, на всю глибину корупційних схем найближчого (і не дуже) оточення.

Мало того, що у чималої частини населення в поняття «корупційна схема» входить все, що стосується грошей, і не стосується попадання цих грошей безпосередньо в ЇЇ кишеню.
Ще й преЗедент навіщось майстерно вплів у свою мову згадку про таксиста, кинутий недопалок, непристебнутий пасок, і неоплачені комунальні платежі.
Картина корупційного світу негайно склалася в допитливих умах, і контактний телефон НАБУ тріумфально впав під шквалом дзвінків.

Вийшовши зі стану «А що це було? …» НАБУ кинулося рятувати становище.
Воно спробувало пояснити громадянам, а головне самому ПреЗеденту, що підвідомчість їх розслідувань стосується тільки певної частини злочинів і злочинців. А саме … і викотило номенклатуру посадових осіб, список яких очолює сам президент.
А потім звинуватило його в діях, що ведуть до дестабілізації роботи бюро.
І боязко нагадало про відповідальність за неправдиве повідомлення про вчинення злочину.

Але свято вже було не зупинити.
Я б дорого дав за те, щоб прочитати розшифровки сьогоднішніх дзвінків до колл-центру НАБУ. Скільки Шекспірівських пристрастей і жахів Стівена Кінга пройшло сьогодні перед їх широко розкритими охрінілими очима!
Моя віра в людство, звичайно, сильно б постраждала. Але літературними сюжетами я був би забезпечений на наступні чотири життя.

Але потім, в спробі врятуватися від поховання під шквалом пролетарського гніву, НАБУ ненавмисно заклало міну під суміжні організації.
В кінці повідомлення було сказано: «Закликаємо президента розтлумачити сферу відповідальності НАБУ та вказати, що з приводу корупційних злочинів, які не входять до компетенції НАБУ, треба звертатися до Національної поліції України, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України».

Це було жорстоко.
Я підозрюю, що сьогодні у співробітників колл-центрів ще трьох силових структур буде тривожна ніч.
З побожним жахом вони чекатимуть ранку.
Коли, цілком ймовірно, завтра — наш креативний гарант з’явиться в черговому ролику, і додасть до антикорупційного донос-флешмобу прямі телефони Поліції і СБУ (а ДБР мені не жалко зовсім, я б ще і номер Портнова додав).
І скаже … Стукайте! … І да відкриють вам … кримінальні справи.
І стане тихо на вулицях. І припадуть громадяни вухом і губами …

І нехай весь світ зачекає…

Гліб Бабіч

Чому щеля хоче щоб простий наріт спамив в НАБУ про корупцію?

Я бачу 2 причини:
1) Воно ж обіцяло побороти корупцію. А зробило все можливе, щоб корупція відновилася до небаченого раніше рівня.
То ж хтось повинен бути винуватий в цьому. Винуватими будете ви (бо мало стукаєте) і НАБУ, бо нічого не розслідує по спаму наріту (їх не жаль)

2) Ну не про маріонетку ж вам говорити, на рішення якої впливає бородата бабушка, не про схеми бабушкі, не про ручні суди, не про звільнення терористів після дзвінка судді, не про дивні статті витрат бюджету.
Не говоріть про це, це ж не корупція, це все для вас робиться.

Йдіть стукайте на сусідку, в якої після сплати комуналки ще залишилися гроші на їжу.

Mason Lemberg

Поделиться:
Загрузка...