А тим часом Байден популярно пояснив «чому ми досі не в НАТО?»:
— «Я думаю, що вони зробили все, що стосується демонстрації здатності до військової координації. Але є питання, чи безпечна їхня система? Чи не корумпована вона? Чи відповідає вона всім стандартам, які дотримуються всі члени НАТО? Я думаю, що вступ буде і це можливо, але не автоматично».
В перекладі: режим Зеленського для Заходу офіційно КОРУМПОВАНИЙ.
Це названо Байденом ПРЯМОЮ перешкодою для вступу України в НАТО.
Тобто режим Зеленського — ПРЯМА загроза для нашої безпеки.
Слова Байдена про те, що він не підтримує «зниження барʼєрів» для вступу України до НАТО, бо не лише ЗСУ, а вся система мають бути безпечною, не корумпованою і відповідати стандартам Альянсу, викликали бурхливу дискусію.
А між тим, Байден не сказав нічого нового чи несподіваного.
Те, що до НАТО вступають не армії, а країни — «це не висновок, це засновок», як казав один професор.
За емоціями призабулася важлива конкретика. Наприклад, підтримка Байденом можливості для України «пропустити» етап Плану дій щодо членства (ПДЧ). Прикметно, що це було скзано після розмови із генеральним секретарем Альянсу Столтенбергом, який збирає воєдино позицію перед липневим саммітом.
Це означає, що Україна таки отримає спеціальну процедуру.
Але є речі, обійти які неможливо.
Так було з 144 пунктами умов перед безвізом — і після їх виконання безвіз у 2017 році було надано.
Так є з 7 пунктами перед початком переговорів про членство з ЄС — і їх належить виконати.
НАТО приймає рішення консенсусом. Навіть найшвидша процедура для Фінляндії і Швеції виявилася тривалою. Для Фінляндії тривала рік, а для Швеції не завершена досі.
Тож спеціальна процедура для України має містити чіткі критерії, відповідність яким означатиме надання членства.
Саме над таким списком мають зараз працювати і дипломати, і експерти. Саме їх розʼяснювати в медіа — а не проповідувати «Захід нас кинув» і не нацьковувати патріотів одне на одних.
Що саме має бути в тому списку — знову повторив Байден. Відповідність критеріям Альянсу, безпека системи і боротьба з корупцією.
А це означає — відсутність переслідувань опозиції, свобода слова, політичний і громадянський контроль над владою, прозорість процедур і закупівель.
Сараведливість правосуддя, непорушність прав громад і відповідальність на всіх рівнях.
Дуже просто. Але ця простота має увійти у суть української політики. Популістів-імітаторів ані до НАТО, ані до ЄС не візьмуть. Ще одна Угорщина там не потрібна.
Тому за тижні, які залишились до самміту, влада має відкинути амбіції і спільно з усіма проєвропейськими силами та експертами погодити з союзниками реальний план вступу України до Альянсу — і гарантії, що москва не посміє напасти знову.
Захід вже втомився придумувати заохочувальні пряники, щоб затягнути Зеленського на саміт НАТО до Вільнюса.
Вже Столтенберг заявив, що у Вільнюсі відбудеться перше засідання Ради Україна-НАТО, яка на відміну існуючої Комісії буде виконувати вже не консультативні функції, а буде приймати рішення по військовій допомозі Україні.
Вже Європарламент прийняв звернення про прийняття України до альянсу після війни.
А Зеленський продовжує придумувати відмовки на зразок заяв, що він не хоче приймати участь в політичному театрі. Така ситуація дуже нагадує мені 2013 рік, коли Євросоюз наполегливо тягнув Україну до Асоціації, щоб віддалити нас від раші, а Янукович вперто відбивався. Відмовки Януковича завели його до Ростова, а Україну до Майдану. Зараз у нас значно серйозніша ситуація, але ж какаяразніца.
Заява Байдена про неможливість спрощення процедури вступу України до НАТО означає фактичне проголошення основної умови — «приберіть кротів».
Того, що ЗСУ «досягли рівня НАТО» вже давно замало — бо паралельно з цим наприклад підсанкційний Дубінський продовжує строчити доноси на Порошенка, проходить розправа над полковником Червінським, кейс Баканова з призначенням офіцерів ФСБ в українські спецслужби старанно замовчується;
а ще мутне рішалово вимиває з оборонки мільярди, війну використовують у власних інтересах у владі, розправляються з незручними ЗМІ і персонами, та користуючись інформаційною узурпацією продовжують відкатувати технології розбрату на власному населенні.
Так що виключно на хребті бійців ЗСУ заїхати до раю не вийде, як би багатьом не хотілось;
в Альянс вступає держава, а не окремо її збройні сили, це завдання для всіх громадян, буквально.
……………..
Як бачите, емоційні гасла добре діють лише на телегдядача «єдиного», а не на прагматичних лідерів союзників, які все чудово бачать, тому президент США чітко поставив завдання, невиконане ще в 2019 — Думай.Тє.
Президент США заявив, що ЗСУ вже відповідають стандартам НАТО, але цього замало.
Президент США Джон Байден заявив, що Україна стане членом НАТО, але він проти того, щоб для неї були спрощені умови вступу.
Про це він заявив журналістам перед відльотом до Філадельфії, інформує CNN.
На питання про те, чи погоджується він з тим, щоб спростити умови Україні для вступу до НАТО, він відповів: «Ні. Тому що вони мають відповідати єдиним стандартам. Тому я не збираюся полегшувати це».
Байден заявив, що українська армія вже відповідає стандартам НАТО, однак він не впевнений, що цим критеріям відповідає українська безпекова система, а також заявив про її можливу корумпованість.
«Я думаю, що вони зробили все, щоб продемонструвати здатність до військової координації, але є ціла проблема: чи безпечна їхня система? Чи не корумпована вона? Чи відповідає вона усім стандартам, яким відповідає кожна країна НАТО? Я думаю, що буде (відповідати). Я думаю, що можна це зробити. Але це не буде автоматично», — додав президент США.