Під час презентації “Плану перемоги” Володимира Зеленського українці не почули ключових пунктів – що саме нам як громадянам країни, яка протистоїть Росії, треба зробити задля реальної перемоги над ворогом. Зокрема йдеться про розбудову власного ОПК, боротьбу з корупцією і кремлівською пропагандою.
Про це в етері “Прямого” заявив Костянтин Єлісєєв, дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015).
“Сьогодні лише ліниві не говорять про “план перемоги”. Звичайно, це право президента це робити. І дуже добре, що він зробив, нарешті представив його українцям. На жаль, трохи запізно, але він це зробив. Друге питання – навіщо було тягнути цю інтригу протягом півтора-двох місяців, підігріваючи очікування, народжуючи надочікування, для того, щоб сказати, в принципі, речі, про які, як багато експертів і професіоналів вже давно говорили”, – вважає Єлісєєв.
Водночас за його словами, презентація “Плану перемоги” викликала безліч різних думок в українському суспільстві, при цьому глава держави не вказав, що, власне, Україна має зробити для того, щоб цю перемогу досягти, зокрема нарешті зайнятися боротьбою з корупцією.
“Дуже важливо, наприклад, рішуче боротися з корупцією. Це та ракова пухлина, яка, на жаль, не дає нам рухатися вперед. І та ракова пухлина, на яку звертають увагу наші партнери. Я навіть скажу вам більше, під час так званого представлення цих планів, під час засідання ради “Україна-НАТО”, яке було в Брюсселі? наші партнери звертали увагу на те, як Україна планує рішуче боротися з корупцією, як робити так, щоб ті гроші і ті ресурси, які дають наші партнери, все-таки не опинялися в руках корупціонерів. Це, я думаю, одне із ключових, те, що ми реально можемо зробити – це подолати корупцію”, – зауважив дипломат.
Окрім того, на його думку, вкрай необхідно все ж таки стабілізувати лінію фронту, оптимізувати систему військового управління та врешті-решт закрити питання щодо будівництва фортифікаційних споруд.
“Я не є військовим експертом, але спілкуючись з багатьма людьми, зокрема з моїм братом, який перебуває на лінії фронту, всі кажуть, що для стабілізації потрібні базові речі. Це розбудова систем фортифікацій, треба оптимізувати системи військового управління. Звичайно, йдеться про подолання проблем з мобілізацією, яке має будуватися на мотивацію, не залякування. Йдеться про належне фінансування Збройних сил на 2025 рік і на наступні роки”, – пояснює Єлісєєв.
Третя складова, вважає він, – це інтеграція оборонно-промислового комплексу України до євроатлантичної системи ОПК.
“Тобто ми маємо поступово, і ми повинні, і в нас всі є можливості, щоб інтегруватися і створити єдиний разом з Україною євроатлантичний оборонно-промисловий комплекс. І тут дуже важливо йдеться про отримання передових західних технологій та інвестицій для того, щоб виробляти більшість продукції на наших заводах оборонно-промислового комплексу з відповідними пріоритетами”, – наголошує колишній представник України при Євросоюзі.
Четвертою складовою, каже Єлісєєв, може стати “економічна мобілізація”. “Тут йдеться і про скорочення витрат, які не пов’язані з підтримкою ЗСУ, підтримкою наших героїв. Це йдеться про переведення національної економіки, національних виробничих потужностей на військовий лад і так далі”, – зауважив він.
Окрім того, як розповідає дипломат про п’яту складову, задля перемоги необхідно нейтралізувати так звану російську п’яту колонну. “На жаль, ви знаєте проблеми з церквою, коли там намагаються відновити права РПЦ на території України. Треба боротися з дезінформацією, і на жаль, дуже потужно зараз розвивається така мережа як “Телеграм”. Це по суті є ФСБшна російська платформа”, – додав Єлісєєв.
prm.ua
————
Нашій владі плювати на людей і на воїнів. Іхнє основне завдання зберегти себе у владі, аби іх не посадили або не повісили за те що вони накоїли.
Володимир Омелян дуже жорстко пройшовся по зеленій шоблі, котра думає не про збереження країни, а про збереження себе та награбованих статків