Сенатори США написали листа у ФІФА і хочуть позбавити Росію ЧС-2018

61

 Група впливових американських сенаторів звернулася до президента ФІФА Йозефа Блаттера з "настійною рекомендацією" переглянути рішення про право Росії на проведення Чемпіонату світу з футболу в 2018 році через міжнародне засудження агресії путінського режиму.

Текст відкритого листа, підписаного 13 законодавцями, розміщений на сайті Комітету Сенату США з питань міжнародних відносин.

"Враховуючи триваючі порушення територіальної цілісності України, ми шанобливо просимо Вас скликати позачерговий Конгрес ФІФА для розгляду рішення щодо позбавлення Росії права приймати Чемпіонат світу з футболу в 2018 році", — зазначається в документі.

Сенатори підкреслили: якщо дозволити проведення ЧС у Росії, "це стане недоречною підтримкою престижу путінського режиму в той час, коли це має бути засуджено".

Майже цілий рік минув з моменту, "коли російські війська без розпізнавальних знаків та сепаратисти почали розчленування України". З того часу понад 40 країн-членів ФІФА запровадили санкції проти Росії з метою припинити конфлікт, наголошується в листі.

"Неприпустимим є те, що, коли майже половина учасників Чемпіонату світу-2014 приєдналася до режиму міжнародних санкцій, щоб протистояти російській агресії, ФІФА навіть не розглянула питання про надання своїм членам можливості проголосувати про перенесення ЧС-2018 до країни, яка поважає загальні принципи ФІФА та міжнародне право", — підкреслюється в документі.

З метою виходу з кризи в Україні та забезпеченні успішного ЧС-2018, в Сенаті США "настійно рекомендували ФІФА відмовити путінському режиму у честі приймати Чемпіонат світу з футболу в 2018 році та підготуватися до переміщення його до альтернативної приймаючої країни".

Під листом поставили свої підписи сенатори від обох партій: Роберт Менендес, Рон Джонсон, Річард Дурбін, Девід Пердью, Джин Шахін, Джон Корнін, Клер Маккаскілл, Джон Маккейн, Ліндслі Грехем, Джеймс Ріщ, Патрік Тумі, Марсо Рубіо та Марк Кірк.

Поделиться:
Загрузка...