СБУ попередила спробу викрадення українського військового літака

11

 Контррозвідка Служби безпеки України зірвала спробу військової розвідки РФ провести акцію з дискредитації держави та наших Збройних сил шляхом викрадення в Росію українського військового літака.

sbu.gov.ua

Для організації злочину російські спецслужби планували залучити за винагороду військовослужбовця Повітряних сил ЗСУ. СБУ упередила втягування українських військових у протиправну діяльність та не допустила втрату Україною військового літака.

Для виконання злочинного задуму представники російських спецслужб задіяли агентурну мережу ГРУ ГШ ЗС РФ на чолі з агентом російської військової розвідки, уродженцем та мешканцем м. Миколаїв громадянином України «К».
Мешканець Миколаєва був завербований спецслужбами РФ у липні цього року у Севастополі. Першим його завданням від російського куратора було підібрати групу спільників з числа місцевих жителів. Після успішного проходження перевірки «К» був переданий на зв’язок офіцеру ГРУ ГШ МО РФ, з яким відбулась зустріч у Бєлгороді, на території Росії.

Під час цієї зустрічі зраднику було поставлено нову мету – організувати демонстративний угон літака з аеродрому Кульбакіно на територію Росії. Відпрацьоване іноземною спецслужбою завдання передбачало, що група встановить контакт з військовослужбовцями Повітряних сил ЗС України з аеродрому у Миколаєві, насамперед з офіцерами-льотчиками, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, та схилять їх до вчинення злочину, обіцяючи грошову винагороду у розмірі 300 тис. доларів США, житло та громадянство РФ.

За окрему винагороду вербувальники пропонували українським військовикам збирати та передавати їм секретні дані щодо бойового застосування підрозділів ЗС України.

24 листопада п.р. громадянина «К» було затримано на «гарячому» при спробі отримати таємні документи у сфері оборони. Під час затримання у нього вилучено бойову гранату, карти військового аеродрому, особисті записи про військові об’єкти на Миколаївщині.

Слідчими органів безпеки розпочато кримінальне провадження за ст. 111 Кримінального кодексу України («державна зрада»), затриманому оголошено про підозру. Тривають слідчі дії.

Прес-центр СБ України

Поделиться:
Загрузка...