Голландці хочуть будувати в Україні військові і патрульні кораблі для ВМСУ

40

Голландська Damen Shipyards і вхідна в Смарт-Холдинг Smart Maritime Group (SMG) вивчають можливість спільної організації виробництва на потужностях в Україні військових і патрульних кораблів для потреб українських військово-морських сил.

ukraineindustrial.info

Про це повідомив глава наглядової ради SMG Павло Константинов , коментуючи на прохання агентства досягнуту в рамках минулого днями візиту до Нідерландів прем’єр -міністра України Миколи Азарова домовленість про створення українсько — голландської робочої групи з активізації співпраці в суднобудуванні між Україною і Damen Shipyards .

Співрозмовник агентства підтвердив , що керівники SMG брали участь у зустрічі представників голландської компанії з прем’єр -міністром України , яка носила презентаційно — ознайомчий характер.

" SMG і Damen Shipyards мають давні виробничі і дружні зв’язки : одним з останніх успішних прикладів нашого взаємовигідного співробітництва є будівництво для голландських колег серії корпусів універсальних контейнеровозів на потужностях Чорноморського суднобудівного заводу" , — нагадав він.

Торкаючись на прохання агентства наповнення обсуждавшегося перспективного співробітництва з Damen Shipyards , П.Константинов сказав : "У рамках зустрічі обговорювалася можливість організації фінансування будівництва на потужностях ЧСЗ військових і патрульних кораблів за проектами Damen Shipyards для ВМС України . Не виключено , що в подальшому даний формат співпраці може бути розширений на комерційне суднобудування " .

" Damen Shipyards , — уточнив він , — готова посприяти в організації залучення довгострокового фінансування будівництва кораблів західноєвропейськими комерційними банками за участю страхового агентства Atradius " .

Співрозмовник агентства не зміг спрогнозувати орієнтовні терміни реалізації співпраці з Damen Shipyard в нових проектах , підкресливши : " Про терміни можна буде говорити лише після прийняття рішень , і проходження відповідних процедур на рівні українського уряду. "

Damen Shipyards — світова суднобудівна група з річним оборотом понад $ 1 млрд. — володіє більш ніж 50 суднобудівними заводами в Нідерландах, Польщі , Великобританії , Швеції , Франції , ПАР , Кубі , Бразилії , ОАЕ , Катарі , Китаї , В’єтнамі , Сінгапурі , Індонезії.

Восени 2000 року Damen Shipyards Group придбала на конкурсі 78 % -й пакет акцій суднозаводу "Океан " (Миколаїв) за 26 млн грн , який , за угодою з норвезької Aker Yards у 2006 році перейшов під контроль норвезької компанії. З осені 2011 року суднозавод "Океан " контролюється Смарт- Холдингом .

На сьогоднішній день до складу SMG входять також ПАТ " Чорноморський суднобудівний завод" ( ЧСЗ , Миколаїв) і ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" ( ХСЗ ) . Портфель замовлень субхолдингу на 2013 рік сформовано в обсязі близько $ 136млн .

У грудні 2009 року Міноборони України та ЧСЗ за підсумками тендеру військового відомства підписали контракт на виконання держоборонзамовлення з будівництва кораблів класу "корвет" для ВМС країни. Розробником проекту виступило казенне підприємство "Дослідно — проектний центр кораблебудування" (Миколаїв).

Партнерами України в проекті , як планується , виступлять світові виробники корабельного озброєння з Франції , Німеччини , Італії , Швейцарії , ПАР. У їх числі DCNS , MBDA , EuroTorp . Дизельні генератори для корвета поставлять США . У 2012 році на " ЧСЗ " розпочато будівництво першого українського корвета "Володимир Великий" . Здача головного корабля замовнику , відповідно до раніше озвучених військовим відомством планам , намічена на 2016 рік.

Обсяг фінансування затвердженої в листопаді 2011 року урядом України цільової державної оборонної програми "корвет" до 2021 року передбачено в 16,2 млрд грн.

Поделиться:
Загрузка...