Зустріч Зеленського з Байденом перенесли

327
Зустріч Президентів України Володимира Зеленського і Сполучених Штатів Джозефа Байдена відбудеться 31 серпня. Крім Вашингтона, в рамках візиту до США Зеленський відвідає штат Каліфорнія.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив під час онлайн-брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“У зв’язку з розширенням елементів програми візиту зустріч глав держав України та США, Президентів Байдена і Президента Зеленського відбудеться 31 серпня. Ми домовилися зі Сполученими Штатами про перенесення цієї дати на 1 день”, — сказав Кулеба.

Міністр акцентував, що перенесення спричинено тим, що формат зустрічі Президентів був розширений і тепер передбачатиме не лише зустріч делегацій, але і зустріч у форматі віч-на-віч.

Глава української дипломатії наголосив, що це є однією з домовленостей, досягнутих під час його з керівником Офісу Президента візиту до США.

Свій візит до США на запрошення Президента Байдена Зеленський розпочне 30 серпня. Порядок денний включатиме низку важливих заходів у Вашингтоні та штаті Каліфорнія. Посадовець окреслив ці місця як базові точки візиту і зауважив, що до цього жоден Президент України не відвідував західне узбережжя США.

P.S.

Перенос визита Владимира Зеленского с 30 на 31 августа на дипломатическом языке означает «вы не в приоритете и сейчас не до вас».

Увы, никакие попытки прикрыть смену даты официального визита в последний момент соображениями «расширения повестки встреч», не сработают. То, что это сделано в последний момент и тем более в свете важности празднования 30-летия юбилея Независимости — это отчетливый сигнал нескрываемого неудовольствия Вашингтона от реализации политики в Украине. Ошибки администрации Байдена в Афганистане очевидны всем, и в особенности союзникам по НАТО. Раздражённость вылилась на Украину и Зеленского. Ещё каких-то пару лет назад это представить было невозможно. Но сейчас в свете того дипломатического тупика, куда завёл внешнюю политику Зеленский, уже ничего не удивляет. Меркель демонстративно перед визитом к Зеленскому летит к Путину и ставит его перед фактом. Байден демонстративно переносит дату визита. Партнеры даже не пытаются сымитировать хорошую гримасу.

Тарас Березовець

Поделиться:
Загрузка...