ЗСУ почали отримувати штабні машини СА-10У

158

Київське Державне підприємство «Науково-технічний комплекс «Імпульс», що входить до складу ДК «Укроборонпром», у 2018 році продовжує плідну працю над удосконаленням управління українським військом.

Так у ЗСУ постачаються нові штабні машини забезпечення зв‘язку та координації підрозділів СА-10У, випуск яких підприємстві було освоєно серійно.

СА-10У це спеціальна машина, яка забезпечує захищену комунікацію підрозділу на оперативно-тактичному рівні. Комплекс являє собою кузов-фургон на автомобільній базі КрАЗ-63221-0000059-02. Компонування фургону дозволяє розміщення, цілодобову роботу та відпочинок особового складу.

СА-10У може бути обладнаний для монтажу різноманітних комплексів зв’язку, таких як радіорелейна, тропосферна, космічна, радіозв’язок для використання в польових умовах. При цьому він повністю захищений від засобів радіоелектронної боротьби противника і має великий запас автономності.

Особливу увагу фахівці НТК «Імпульс» приділили цифровому оснащенню комплексу, розробивши та впровадивши спеціальне програмне забезпечення, яке забезпечує передачу захищеної інформації між підрозділами в польових умовах та за умов активної протидії противника.

defence-ua.com

181228 SA10U 1

P.S. НА ВИПРОБУВАННЯХ РАЗК “ПОЛОЖЕННЯ-2” ФОРМУЮТЬСЯ АКУСТИЧНІ БАЗИ РОСІЙСЬКОЇ ЗБРОЇ

Зараз тривають випробування розвідувального автоматизованого звукометричного акустичного комплексу 1АР1 «Положення-2». Про це в ефірі програми “Лінія оборони” розповів директор Defense Express Сергій Згурець.

За його словами, цей виріб львівського підприємства “Лорта” позбувся російських комплектуючих. Натомість, отримав більш досконалі і чутливіші мікрофони. Згідно з інформацією експерта, нині триває формування акустичних баз даних по кожному зразку озброєння противника.

Сергій Згурець пояснив ключову відмінність принципу роботи українського комплексу “Положення-2” від наданих США американських контрбатарейних РЛС. Оскільки “Положення-2” працює за акустичним пасивним принципом їх фактично неможливо виявити. Натомість, ворог має можливість полювати за радіолокаційними станціями та намагатися їх виявити і знищити.

“Якщо ми ці системи “Положення-2” розтягуємо по фронту, то в пасивному режимі ми можемо чітко визначати артилерію ворога навіть в абсолютно скритому режимі” – констатував С. Згурець.

РАЗК “Положення-2” складається з:
– апаратної машини на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБу (екіпаж-5 чоловік),
– трьох акустичних баз,
– дев’яти високочутливих датчиків-мікрофонів,
– метеостанції.

Розроблений комплекс був створений Спеціальним конструкторським бюро «Молнія» в Одесі. Розробка була розпочата в 1995 році і завершена в грудні 2012 року. У 2013 році він був поставлений на озброєння Збройних Сил України де до початку російської агресії знаходився один такий комплекс.

mil.in.ua

Поделиться:
Загрузка...