Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних Сил України».
Про це інформує пресслужба президента.
Згідно з документом, Кабінет Міністрів має забезпечити з 2023 року мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової військової служби) на рівні не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Також уряд до 30 червня 2022 року повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроект, спрямований на удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців з урахуванням найкращого досвіду провідних іноземних держав.
P.S.
Останній раз грошове забезпечення у Збройних Силах України підвищували ще у 2019 році, під час президентства Петра Порошенка. Зокрема наприкінці грудня 2018 року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про підвищення грошового забезпечення з 1 січня 2019 року.
Фактично за останні три роки забезпечення військових навіть погіршилося, якщо рахувати всі види грошового забезпечення, то воно фактично зменшилось у порівнянні з 2019 роком.
Грошове забезпечення солдата Збройних сил України на 1500 грн менше за зарплату прибиральниці у піцерії, а командира роти, з 10 роками вислуги, не дотягує до зарплати касира.
Про це пише сайт Ukrainian Military Pages, порівнюючи розміри грошового забезпечення військовослужбовців та реклами в столичному метро про вакансії в піцерії.
Зокрема, як видно з афіші, прибиральниця в мережі піцерій Києва отримує 12 тис грн, касир – 16 тис грн, піцамейкер – 15 500, кур’єр – 16 500.
Розміри грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України різняться від цих сум.
Так, станом на 2019 рік (а відтоді грошове забезпечення для військових не підіймали) водій, навідник, кулеметник, гранатоментник чи механік водій отримують трохи більше 10 тисяч гривень.
Командир бойової машини, командир танка чи головний сержант роти – 11 тис.
Видання наголошує, що ЗСУ стають все менше конкурентоспроможними на ринку праці – грошове забезпечення солдата, яке на початку 2016 року відповідало 160% середньої зарплати, на сьогодні складає лише 73%.