За п’ять років фінансування державного оборонного замовлення збільшилось у 19,5 разів

61

Провели з військовими експертами та представниками сектору безпеки і оборони круглий стіл щодо проблемних питань реформування оборонно-промислового комплексу України та підвищення рівня прозорості закупівель за державним оборонним замовленням.

За останні п’ять років рівень фінансування державного оборонного замовлення збільшився у 19,5 разів. Ці кошти необхідно використати з максимальною ефективністю, а також створити умови для залучення інвестиційних та інноваційних ресурсів у нашу оборонну промисловість.

Надмірна засекреченість та низький рівень конкурентності при виконанні державного оборонного замовлення негативно впливають на процес закупівлі оборонної продукції. Закупівля продукції, робіт і послуг, що становить державну таємницю, здійснюється, в більшості випадків, без застосування конкурентних процедур з відповідними наслідками — відсутністю можливості якісного відбору виконавців державного оборонного замовлення, це, в свою чергу, збільшує корупційні ризики та бюджетні видатки.

Підвищення рівня прозорості закупівель за державним оборонним замовленням дозволить посилити обороноздатність держави.

Сьогодні під час обговорення було багато конструктивних думок, які будуть проаналізовані та використані при визначенні шляхів реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу України, підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення, що має втілитися в подальшому у відповідні закони та інші нормативно-правові акти.

Поделиться:
Загрузка...