Бачу оптимістичні пости з приводу призначень Трампа, зокрема тих, що стосуються зовнішньої політики. Деякі дописувачі навіть називають кандидатів проукраїнськими.
Я не проти оптимізму і вже точно вважаю, що Рубіо краще ніж якийсь Такер Карлсон чи Тулсі Габбард чи інша проросійська дічь.
Але просто хочу нагадати, що в оточенні і новому кабінеті Трампа немає проукраїнських політиків. Більше того: там немає навіть проамериканських політиків. Близькість до Трампа обумовлюється ЛИШЕ рівнем персональної лояльності до нього.
Це приблизно те ж саме що в нашого «лідора».
З цього випливає і інший висновок. Хто сказав, що ті, хто сформують перший трампівський кабінет зможуть протриматись з ним довго? Хтось зараз згадає хто така Зоряна Скалецька, Олексій Гончарук, Олександр Данилюк? А це були чільні особи з команди нашого такого самого «лідора» з такими самими підходами в «управлінні».
Зрештою, тут можна було і не проводити паралелі, бо то ж саме ми бачили і в Трампівському кабінеті взірця 2017-2020 років.
І якщо подібне буде мати місце і хтось, хто відповідає за зовнішнім напрямок США проявиться як недостатньо лояльний до Трампа, то відповідальним за цей напрямок не буде ніхто. Люди будуть приходити і йти, а всі домовленості з ними будуть канути.
Накладіть ще на це фактор Маска, який теж себе вважає щонайменше напівбогом тепер відповідальним за «ефективність уряду», то з великою долею ймовірності ці 4 роки можуть перетворитися на внутрішній піз*дєц, в якому буде не до зовнішньої політики і України.
Інший аспект — стратегія Трампа. Крім загальних рис, які полягають в тому що «бабло, бабло, бабло, платіть, платіть, платіть» і ігнорування всіх зобов’язань перед усіма, крім Ізраїлю, то стратегії то нема.
І за радісним «переможним» скавулінням довбой*обів з діяспори, кудись вже прої*балося «закінчу війну одним телефонним дзвінком», «закінчу війну за один день», «закінчу війну ще до того як стану президентом».
Тепер буде розроблятися стратегія миру, що буде презентована після інавгурації і буде відображати бачення, пропозиції Трампа. І це все прекрасно, але ми це все вже бачили і єдине що має значення — дії США коли (а не якщо) путін скаже «ні». І маючи Сенат, ймовірно Конгрес, тобто всю монобільшість, абсолютно нічого не заважає сформулювати ці дії зараз. Але нема нічого. Є інфантильні мрії на кшталт мрій Зеленського що в усьому винуватий папєрєднік. І всі ці мрії будуть розбиватися життями українців, бо ніякого миру ще відсутності відповіді на запитання «яку силу проявить США?» звісно ж не буде.
Якщо будуть розбиватися.
Бо діду вже вісімдесятка. І кожен хто його слухав вживу завжди нємножко оху*ївав. Бо він зараз ментально нічим не кращий Байдена, хоч фізично виглядає ліпше.
Тому не факт, що ми не будемо залежати від фільмів про Ганібала Лектора, які дід подивився увечері чи від того, що йому приснилося вночі.
Ось такий «світопорядок» цілком таки ймовірний.
Я написав це не тому, щоб підривати чийсь оптимізм і надії. А скоріше для того, щоб констатувати той факт, що чи не єдиний шлях досягнення успіху в цих умовах — це коли наш політикум стане персонально дуже лояльним до Трампа.
Я сподіваюсь, що вони це усвідомлять і почнуть діяти на випередження, а не чекаючи що нам призначать «проукраїнських» трампістів.
Я ж зі свого боку не буду критикувати будь-які випадки лесті з боку українських політиків, хоч мені персонально це максимально огидно. Але перемога країни чи навіть її виживання, ця мета більша ніж моя огида.
Mason Lemberg
Обраний Президент Трамп, який 13.11 буде на зустрічі в Білому домі, сьогодні оголосив ряд майбутніх призначень своєї команди:
Заступник керівника Апарату Білого дому з політичних питань: Стівен Міллер (Stephen Miller) — у 2017 – 2021 роках С.Міллер був старшим радником Д.Трампа. В новій Адміністрації С.Міллер матиме провідну роль у реалізації імміграційної програми.
Радник з питань нацбезпеки: Майк Волтц (Mike Waltz) — полковник Національної гвардії у відставці, був радником Д.Трампа з питань національної безпеки. Служив в армії США понад 24 роки. Виконував бойові завдання в Афганістані, на Близькому Сході та в Африці. З 2018 року обраний до Палати представників США. Нещодавно випустив круту книгу Hard Truth: think and lead like a green beret.
Міністр оборони: Піт Хегсет (Pete Hegseth) — один з ведучих щоденної ранкової програми новин Fox & Friends на Fox News. Автор бестселера “Battle for the American Mind” (червень 2022). Колишній офіцер Національної гвардії, служив в Афганістані, Іраку та Гуантанамо. Має дві бронзові зірки та нагрудний знак «Бойовий піхотинець» за перебування в Іраку та Афганістані. Очолював правозахисну ветеранську організацію Concerned Veterans for America.
Директор ЦРУ: Джон Раткліфф (John Ratcliffe) — колишній республіканець із Палати представників від Техасу та колишній директор Національної розвідки в попередній Адміністрації Трампа.
Міністр державної безпеки: Крісті Ноєм (Kristi Noem) — губернаторка штату Південна Дакота, перша жінка на цій посаді.
Постійний представник США при ООН:
Еліз Стефанік (Elise M. Stefanik) — Конгресмен від 21-го округу шт. Нью-Йорка. З 2021 року Голова Республіканської конференції Палати представників (четверта за рейтингом посада республіканців у Палати представників).
Спецуповноважений з питань безпеки кордонів США та втіленні міграційної політики: Томас Хомен (Thomas Homan) – працював виконуючим обов’язки директора Імміграційної та митної служби США (2017-2018). Обіймав високі посади в Управлінні з питань імміграції та митного контролю як за часів Обами, так і Трампа.
Агенція з охорони довкілля: Лі Зельдін (Lee Zeldin) — екс-конгресмен Палати представників США від штату Нью-Йорк з 2015 по січень 2023 року.
Спеціальний посланник з питань Близького сходу: Стівен Віткофф (Steven C. Witkoff) — американський інвестор у нерухомість, орендодавець і засновник Witkoff Group.
І NEW!!! — Новий Департамент з питань урядової ефективності — для аудиту всього федерального уряду — очолюватимуть Ілон Маск та Вівек Рамасвамі.