Чисельність патрульних катерів американського виробництва «Айленд» (Іsland) у складі ВМСУ України планують збільшити до семи.
Про це, під час церемонії включення до складу Військово-Морських сил патрульних катерів «Суми» та «Фастів», що пройшла в Одесі 6 грудня цього року в рамках урочистостей з нагоди 30-ї річниці ЗСУ, повідомив Командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.
«Перших два катери ми отримали у 2019 році, згідно з планом ми маємо мати 7 таких одиниць, які будуть складати окремий дивізіон патрульних катерів, що базуватимуться в порту Південний, де є відповідна інфраструктура», — розповів він.

Контрадмірал також зазначив, що незабаром буде відновлено причальний фронт (раніше він використовувався Центром екології моря для базування власних суден, котрі утилізували ще у 2009 році) для базування патрульних катерів.

.

.
Нагадаємо, раніше було відомо, що ВМСУ отримають в рамках допомоги від США п’ять катерів типу «Айленд». Два перші човни Р190 «Слов’янськ» та Р191 «Старобільськ», було введено до складу ВМСУ у грудні 2019 року. Ще два — Р192 «Суми» та Р193 «Фастів» прибули в Одесу 23 листопада 2021 року й введені до складу флоту 6 грудня цього року.

.
П’ятий катер — Р194 «В’ячеслав Кубрак» начебто теж має бути поставлений за планом в Україну до кінця цього року. Однак цей план стане реальністю лише тоді, якщо вантажне судно з цим катером на борту відпливе з США в найближчі кілька днів.

Варто також зауважити, що хоч ще на початку цього року повідомлялося, що ВМСУ повністю визначились із системами озброєння, що встановлюватимуться на «Айлендах» й нові катери начебто будуть поставлені з системами озброєння, на церемонії включення до складу українського флоту «Суми» та «Фастів» ніякого озброєння не мали.

.
Коли командування ВМС України планує перетворити нещодавно прибулі й вже діючи у складі флоту катери на повноцінні бойові кораблі, та якими системами озброєння вони будуть оснащені — наразі невідомо.
defence-ua.com
P.S.
Міністр оборони України Олексій Резніков серед пріоритетів назвав розвиток ракетної програми і флоту.
«Ми переходимо до практичної стадії будівництва двох військово-морських баз у Бердянську та Очакові та інших контрактів у межах домовленостей зі Сполученим Королівством», — сказав український міністр оборони.
Ще у листопаді Великою Британією були вирішені всі технічні питання щодо будівництва баз і сума 1,7 мільярдів футів включена до бюджету Великої Британії на наступний рік. Велика Британія нам пропонує стратегію створення Військово-Морських Сил і виділяє кошти на це будівництво. Два катери побудують у Великій Британії, потім фахівці і технічна документація будуть передані Україні. Решту — приблизно шість катерів — Україна будуватиме на своїх виробничих базах.