Війна на порозі: Військовим льотчикам підвищили зарплату

28

З 1 січня 2022 року військовим льотчикам Збройних Сил України збільшать зарплату. Про підписання відповідного указу міністром оборони Олексієм Резніковим повідомила пресслужба Міноборони.

За словами Резнікова, минулого року бюджет Міноборони збільшили на 2,5 млрд грн.

«І ці кошти будуть направлені на перший етап підвищення грошового забезпечення для низки категорій військових», – сказав міністр і нагадав, що в армії вже підвищили виплати для медиків.

Рєзніков зазначив, що з 1 січня пілоти у ЗСУ отримуватимуть конкурентні виплати не лише в середньому по економіці, а й порівняні з колегами в інших відомствах сектору національної безпеки та оборони.

Глава Міноборони анонсував і інші підвищення зарплат, рішення про які будуть ухвалені до кінця січня.

Зазначається, що всього протягом року на збільшення виплат для військових льотчиків буде направлено 251 млн грн. У середньому виплати для кожного спеціаліста зростуть на 10 000 – 16 000 грн.

P.S.

Зарплатна криза в Нацполіції… Зараз оголилася зарплатна криза в Міноборони. Військовим не підвищують виплати від часу приходу МЗЧ до влади. А тут раптом, на фоні все гучніших вигуків невдоволення, новий міністр поспішив відрапортувати: платня піде вгору, правда, не всім, а найменш численній категорії військових. Читаю допис його міністерської Мендель Ганни Маляр (під минулі місцеві вибори різко позеленіла й згодом отримала свій бонус посадою замміністра оборони, одним із моїх критеріїв оцінки нового міністра було, чи звільнить він цю голослівну пропагандистку):
«Наказом Міністра оборони Олексія Резнікова у якості чергового кроку в рамках першого етапу підвищення грошового забезпечення у Збройних Силах України у 2022 році збільшено виплати військовим льотчикам.
Підвищене грошове забезпечення нараховується з 1 січня 2022 року.
Загалом протягом року на збільшення виплат для цієї категорії військовослужбовців буде скеровано 251 млн грн. У середньому виплати для кожного фахівця зростуть на 10 — 16 тис. грн.
Більше інформації на сайті Міноборони. Посилання у першому коментарі».
Шукаю за посиланням на сайті міністерства оборони: на скільки реально, яка тарифна сітка, звідки перекинуть ресурс, коли збільшать іншим категоріям і родам військ, які реально воюють? Ніякої конкретики, абсолютно ті самі слова, що ретранслювала Маляр. Пам’ятаю бюджет — там грошей на це не закладено. Так, як і на нові зарплати медикам не добавили, а отже доведеться різати інші статті медичного забезпечення або традиційно скинути проблему на місцеві бюджети. Але військових на місцевий бюджет не перепишеш. Тому, щоб добавити льотчикам, звідкись треба урізати. І саме тому на офіційних ресурсах жодної конкретики. Зате на одного експерта, який у коментарях посмів поставити реальні запитання, накинулися старі друзі пані Маляр усім кагалом. Її ж відповідь узагалі добила: дуууже багато слів про те, як усе це вааажко, но «батя, я стараюсь» і знову нічого детального. Хіба те, що раптом їм спало на думку нове виправдання, що для зростання виплат військовим треба ще один спеціальний закон ухвалити (чия, до речі, в Раді монобільшість?). От Порошенко нарощував виплати армійцям та забезпечення війська і без окремого закону, й без шкоди іншим галузям, і по всіх родах військ. Ага, так тоді ж не крали… За це зараз Порошенка й переслідують. А зараз, як прожити зеленим чоловічкам і не красти? Нєа, так ніззя. А воєнні нехай поки обіцянками потішаться.
Поделиться:
Загрузка...