Верховний суд РФ ліквідував міжнародне товариство «Меморіал»

27

Верховний суд Росії 28 грудня ухвалив рішення про ліквідацію міжнародного товариства «Меморіал», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Генеральна прокуратура наполягала, що організація систематично порушувала закон про іноземних агентів. На підсумковому засіданні представник відомства заявив, що організація «створює брехливий образ СРСР як терористичної держави, реабілітує нацистських злочинців».

Правозахисники вважають, що для ліквідації організації не було законних підстав. Сотні російських та іноземних митців, нобелівських лауреатів, журналістів підписали звернення на імʼя президента Росії Володимира Путіна із проханням припинити переслідування організації.

Голова правління «Меморіалу» Ян Рачинський заявив, що рішення буде оскаржене, а товариство «Меморіал» не може зупинити роботу, оскільки має структури, які не мають юридичної особи.

«Меморіал» – одна з найстаріших правозахисних організацій у Росії. Товароиство було створене в січні 1989 року. Його першим головою став лауреат Нобелівської премії миру Андрій Сахаров.

P.S.

Ми звичайно недооцінюємо рівень шизанутості супротивника. Там розпочалися абсолютно незворотні масові мозкові процеси.
Сьогодні, приміром, верховний суд РФ остаточно заборонив міжнародне товариство «Меморіал», звинувачене в наступному: «організація створює брехливий образ СРСР як терористичної держави, реабілітує нацистських злочинців».
«Меморіал» існує з 1989-го, першим головою був лауреат Нобеля Сахаров. Всю дорогу організація займалася дослідженням сталінських репресій — знаходила місця масових захоронень, шукала родичів закатованих і тд.
І сьогодні ж пропагандистське іномовлення Russia Today публікує колонку про тих, хто в 2021 був молодець. Звучить вона так: «Престижная премия «Красавчики года» уходит в экзотический Афганистан, к талибам. После того как американцы спешно сиганули из Афганистана, теряя на ходу вертолёты, амуницию и репутацию, талибы завоёвывали города и соцсети. То они зажигательно танцевали, то катались на лодочках, то на детских аттракционах. А затем неожиданно и бесповоротно талибы взяли и признали Крым российским. У некоторых наших добрых соседей на это ушли годы, а эти — хоба! — и признали», — констатує державний ресурс.
Це просто новини одного дня, який ще точно не закінчився.

Тетяна Даниленко

В РФ сьогодні остаточно перемогли «нквдисти», кати і нащадки наглядачів концтаборів ГУЛАГу.
Суд ліквідував «Меморіал», який займався реабілітацією жертв радянських репресій.
Представник Генпрокуратури РФ на процесі з ліквідації «Меморіалу» Олексій Жафяров дуже зрозуміло пояснив, чим сучасній російській владі не подобається правда про злочини радянського режиму. Серед іншого він сказав таке:
«Міжнародний «Меморіал» створювався як організація з увічнення пам’яті, а зараз… Наразі замість пам’яті про славні досягнення «Меморіал» змушує каятися за радянське минуле.»
««Меморіал» практично повністю зосередився на тому, щоб спотворити історичну пам’ять — насамперед про Велику Вітчизняну війну.»
«Спекулюючи на тему політичних репресій, Міжнародний «Меморіал» створює брехливий образ СРСР як терористичної держави.»
І ще ось найбільш в стилі сталінської прокуратури, подам мовою оригіналу: «Почему сейчас мы, потомки победителей, вынуждены наблюдать за попытками реабилитации изменников Родины и нацистских пособников?! Наверное, потому, что за это кто-то платит».
Нащадок Вишинського з російської прокуратури досить точно вловив суть питання. СРСР і її наступниця РФ — дійсно терористичні держави. Історична правда про Другу світову справді не така, якою її малювали в СРСР і малюють в путінській РФ. І за радянське минуле, без сумніву, треба каятися. А робота «Меморіалу» робила це все очевидним для кожної чесної людини. І це, очевидно, заважало «пишатися» та почуватися «переможцями» людям, які намагаються приватизувати перемогу над нацизмом.
Ця подія знакова. Вона показує, що російське суспільство визріло до нових ГУЛАГів. І це наслідок непокараного зла. Чи могла б сьогоднішня РФ виникнути в світі, що не тільки засудив нацизм, але й визнав злочинним радянську систему?
І ще це наслідок негативної селекції і не бажання осмислити власне минуле. Коли більшість населення країни — нащадки вбивць, катів і «вертухаїв» — в них є лише два шляхи: вони можуть або покаятися за злочини батьків і дідів, або самі стати такими ж злочинцями. Сучасна Росія вибрала шлях злочинців сьогодні вже й офіційно.

Поделиться:
Загрузка...