Вчора усім стало зрозуміло, що король голий

131

Президент погрожував та вмовляв депутатів проголосувати за закон проти Коломойського. Але вчора усім стало зрозуміло, що король голий.

Зеленський втратив контроль над Верховною радою, навіть у самих принципових для нього питаннях. Спочатку Слуги Народу не захотіли призначити потрібних йому міністрів та знову було відкладено голосування по конче необхідним законам. Ігор Валерійович пропонував 60 000 usd кожному, хто під будь-яким приводом не підтримує закон, що в першу чергу захищає Приватбанк від нього.

Без грошей МВФ країна була приречена. Нарешті це стало зрозуміло президенту. Ще вчора він намагався виконувати побажання Ігоря Валерійовича та загравав з Заходом. Але коронавірус сплутав усі карти. Якщо не кинеш старого друга, то попереду дефолт, реальне зубожіння, новий майдан та шлях до Ростову. Інстинкт самозбереження переважив страх перед господарем.

Хто б міг подумати, що Зеленський для власного порятунку буде вимушений домовлятися з учорашнім ворогом. Але тільки за допомоги Європейської Солідарності та Голосу, державна машина встигла учора зупинитися над самою прірвою. Анти «Коломойский» закон та кастрований ринок землі прийняті. Опозиційні партії проголосували за непопулярний закон спрямований на збереження української державності. 70% відсотків населення не підтримує ринок землі. Звісно, що проти була проросійська Опозиційна платформа та Батьківщина. Багато хто був здивований вчинком Юлії Володимирівни. Швидко забули її ширку з Януковичем, газові контракти з Путіним, та як за її прем’єрства Ігор Валерійович отримав Укрнафту. А тут така можливість догодити давнім партнерам та хоч на крок наблизитися до прем’єрського посту.

Але що чекає на країну далі? Вчора ми відразу побачили як Портнов, Дубинський та Шарій розпочали мочити Зеленського. Але на скільки далеко зайде Коломойській і що він буде робити далі? Монобільшість Слуг народу де факто зруйнована. Маємо два основні варіанти розвитку. Це прозахідна та проросійська коаліція. Слуги + ЕС + Голос або Слуги Бені + ОПЗЖ + Юля. Зеленський буде відавати фактичну владу. З дуже великою ймовірністю на нас чекаю швидкі парламентські перевибори. Попереду політична турбулентність, епідемія, падіння рівня життя та купа величезних викликів для країни. Але головне, що ми уникнули самого критично можливого розвитку подій.

І на останок, хотів би акцентувати на дуже хорошу новину. Нарешті ми покинемо клуб прокажених країн з відсутнім ринком землі. Прощай Куба, Корея та Венесуела. На жаль закон про землю приймається в дуже деформованому вигляді. Занадто багато обмежень призведуть к збереженню корупційних схем. Можна буде купувати усього 100 гектарів землі. Іноземців та юридичних осіб не буде. А значить усе ,як і в минулому буде відбуватися через сірі схеми оренди землі. Не буде притоку інвестицій і росту вартості, та ефективності використання. Але це перший крок. В майбутньому абсолютно впевнений в переформатуванні цього закону.

Це був дуже важкий рік. Хотів би сказати, що попереду чекає біла полоса. Але НІ. Буде ще складніше. Головне, що в нас є майбутнє. І ми будемо за нього боротися. Усе тільки в наших руках.

Павло Бойко

Поделиться:
Загрузка...