В Черном и Азовском морях прошли стратегические учения ВМС Украины

109

С 25 по 29 сентября ВМС Украины в Черном и Азовском морях провели стратегические учения «Козацька воля – 2018», в ходе которых были не только отработаны оборонительные действия, но и спланирована и осуществлена контрнаступательная операция.

Такая информация содержится в сообщении пресс-службы Министерства обороны Украины.

В учениях, по данным Минобороны, участвовали шесть тактических групп украинских кораблей при поддержке воздушных и десантно-штурмовых подразделений.

При обеспечении изоляции части морского побережья и защите морских коммуникаций катера ВМС Украины провели боевые стрельбы. Кроме того, отработаны мероприятия поисково-спасательного обеспечения. Маневренный отряд при содействии авиации спас личный состав аварийного судна.

P.S. Сухопутний компонент – головний носій бойової могутності!

Сухопутні війська Збройних Сил України на цих навчаннях виконували весь спектр завдань, які на них покладаються.

Органи управління Сухопутних військ виконували завдання у ролі органів управління відповідних оперативно-стратегічних, оперативних та оперативно-тактичних угруповань військ (сил). Управління військами здійснювалось як зі стаціонарних, так і з рухомих пунктів управління. Для проведення практичних заходів були задіяні 100% полігонів Сухопутних військ. Завдання відпрацьовувались в єдиній системі з діями інших видів та окремих родів військ Збройних Сил України.

Окремими питаннями, які відпрацьовувались на навчаннях були управління всією (в масштабах України) системою територіальної оборони, підготовки резервів та відновлення боєздатності військових частин.

Ці навчання стали наймасштабнішими за всю історію Збройних Сил України. Військові частини перекидались з Заходу на Схід, з Півночі на Південь, виконуючи в різних регіонах різнопланові завдання. Так, бригада армійської авіації після льотних тактичних навчань на Рівненському полігоні, вже наступної доби висаджувала підрозділи Десантно-штурмових військ в горах на території Закарпаття, а через добу, здійснивши перебазування, підтримувала Десантно-штурмові війська на Півдні.

Крім того, навчання передбачали застосування військових частин різних видів та окремих родів військ в єдиній системі. Так, військові частини ППО Сухопутних військ виконували всі завдання в єдиній системі ППО України спільно з військовими частинами Повітряних та Військово-Морських Сил, військові частини ракетних військ і артилерії забезпечували вогневу підтримку дій морського угрупування на Азовському морі та виконували завдання в інтересах інших угрупувань військ.

За словами Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковника Сергія Попко: по завершенні основних заходів стратегічного командно-штабного навчання «Козацька воля 2018» в рамках комплексу навчань «Спека – 2018» можна вже зробити деякі висновки. А саме: Результатом навчань стало підвищення спроможності органів управління здійснювати управління угрупуваннями військ та резервами в ході оборонної та контрнаступальної операцій, перегрупування з одних оперативних напрямків на інші, веденні стабілізаційних дій та територіальної оборони; а військові частини, які залучались до практичних дій в ході навчань, отримали практику виконання всього спектру бойових завдань.

mil.gov.ua

Екстримально низький прохід СУ-24 ВПС ЗСУ.

Поделиться:
Загрузка...