Украинские военнослужащие получили модернизированные истребители МиГ-29МУ1

88

Президент Украины Петр Порошенко сообщил, что одна из воинских частей получила модернизированные истребители МиГ-29МУ1.

Об этом Глава государства написал на своей странице в Facebook.

«Украинские военнослужащие получили модернизированные истребители МиГ-29МУ1. Два боевых самолета, которые усилят обороноспособность украинской армии — уже в одной из воинских частей», — написал он.

По словам Порошенко, истребитель МиГ-29, как и Су-27, является основным боевым самолетом Воздушных Сил Украины: «Модернизированный к уровню МиГ-29МУ1 самолет получил более мощную радиолокационную станцию, а также интегрированную в бортовой радионавигационный комплекс систему спутниковой навигации».

Также Президент отметил, что работы по совершенствованию боевого самолета выполнил Львовский государственный авиационно-ремонтный завод вместе с другими предприятиями Государственный концерн «Укроборонпром».

«Продолжаем усиливать обороноспособность украинской армии!», — добавил Порошенко.

P.S. Нове дихання для МІГ-29

З огляду на те, що всі творці та виробники основних бойових літаків України після розвалу Радянського Союзу залишилися в Росії, країні доводиться в умовах агресії, самотужки здійснювати ремонт та модернізацію наявного парку авіаційної техніки.

Поряд із модернізованою версію літака МіГ-29МУ1, яка вже добре відома у військах, українськими підприємствами створено нову версію літаку даного типу, яка отримала назву МіГ-29МУ2.

З чого все починалось

Наразі, офіційно прийнятий на озброєння ВПС України являється літак МіГ-29МУ1. В програмі модернізації винищувача брав участь Львівський державний авіаремонтний завод (далі – ЛДАРЗ) та ще кілька підприємств військово-промислового комплексу України: ДП «Оризон-Навігація», ДП «Новатор», київські ЗАТ «Фазотрон-Україна», КБ лазерної техніки, КП СПБ «Арсенал», ВАТ НТК «Електронприлад», ТОВ «АВІАРМ» і ТОВ ТТЦ «Авіарадіосервіс» та Львівське ОКБ «Текон-Електрон».

Як відомо, суть модернізації винищувач полягала в наступному: проведення капітального ремонту з продовженням ресурсу на ЛДАРЗ, зміна забарвлення — в «піксельний» камуфляж, встановлення інтегрованого в БРЕО приймача системи супутникової навігації СН-3307 (за рахунок чого збільшена точність навігації і дальність застосування автоматизованих засобів інструментальної посадки), заміна блоку приймача Н019-09 бортової РЛС Н019 (це дозволило підвищити її надійність за рахунок використання нової, більш сучасної елементної бази до 10-20 тисяч годин).

Станом на початок вересня 2017 року, шість МіГ-29МУ1 були зосереджені в складі 40-ї бригади тактичної авіації та базувалися на аеродромі Васильків.

Однак отримана після першої модернізації машина, незважаючи на свої переваги, все ж таки, була обмежена у своїх можливостях. З метою усунення недоліків і надання літакам нових можливостей, була розроблена версія модернізації МіГ-29МУ2. У 2018 році ЛДАРЗ почав її реалізовувати на практиці на даному винищувачі.

180528 mig29 2

 Новий етап

В якості основи для МУ2 використовується стандарт МіГ-29МУ1, але він включає ще вісім етапів модернізації з метою подальшого підвищення бойових можливостей. До них відносяться модернізація системи управління зброєю 20ПM, подальше оновлення радіостанції Р-862, заміна навігаційної системи РСБН A-323 і використання шини даних MSD-2000.

МіГ-29МУ2 вже отримує ознаки багатоцільового винищувача з можливістю бойового застосування по наземним цілям. Це досягається, в тому числі, завдяки встановленню ракетно-бомбового озброєння з телевізійними головками наведення типу Х-29Т і КАБ-500КР, що забезпечує гарантоване враження наземних цілей. Також на МУ2 встановлено системи VOR, ILS, DME – бортове обладнання, яке дає змогу здійснювати контроль за автоматичною посадкою літака, в тому числі виконувати польоти на міжнародних трасах.

180528 mig29 1

МіГ-29МУ2 має ознаки багатоцільового винищувача з можливістю бойового застосування по наземним цілям, що досягається, в тому числі, завдяки встановленню ракетно-бомбового озброєння з телевізійними головками наведення типу Х-29Т і КАБ-500КР, що забезпечує гарантоване враження наземних цілей.

Модернізація літака передбачає встановлення удосконаленого бортового радіолокаційного прицільного комплексу Н-019-У2, в якому збільшена дальність виявлення повітряних цілей. Крім того, радар має забезпечувати прицілювання та пошук, супроводжувати об’єкти не лише в повітряному просторі, а й на поверхні в режимі радіолокаційного картографування, виявляти, і атакувати наземні і надводні цілі.

Важливою перевагою перед першим варіантом модернізації – є встановлення української системи супутникової навігації, яка відображатиме інформацію на індикаторі в кабіні пілота. Сам індикатор збільшиться до 8-ми дюймів і стане більш інформативним. Тепер льотчик бачитиме карту місцевості та відображення різних параметрів бойового застосування одночасно.

Винищувач МіГ-29МУ2 також отримає систему аудіо та відеореєстрації, яка дасть змогу оцінювати ефективність роботи пілота, систем літального апарата й застосування озброєння за допомогою спеціально встановлених відеокамер. Дану систему будуть використовувати для аналізу помилок пілотів та навчання майбутніх льотчиків.

Наразі коефіцієнт бойового потенціалу МіГ-29МУ2 складає 1.83, а базової моделі МіГ-29 дорівнював одиниці. Це досягнення розробників, які впровадили в МУ2 близько 10 інновацій, порівняно з МУ1, де всього лиш 5 вдосконалень, приладів авіоніки та іншого обладнання.

До модернізації винищувача МіГ-29МУ1 в штурмовик МіГ-29МУ2 залучений цілий ряд українських підприємств. Серед них ТОВ «Радіонікс» і КБ «Луч». До моменту складання всіх систем, фірма «Радіонікс» повинна закінчити комплекс оборони літаків «Омут», який включає в себе систему радіоелектронної розвідки, з оперативно-змінною базою даних загроз і їх пріоритетності, а також систему радіоелектронної протидії, що забезпечує високу ймовірність придушення засобів радіолокаційного виявлення і наведення противника. Комплекс радіоелектронного захисту в реальному масштабі часу здійснює виявлення, розпізнавання РЕЗ противника, виробляє оцінку рівня загроз і обирає оптимальний комплекс перешкод для придушення радіолокаційних систем зенітно-ракетних комплексів, винищувачів, а також активних головок самонаведення ракет. Є варіанти підвісного виконання (у вигляді контейнера) і стаціонарного (вмонтованого безпосередньо в конструкцію літака).

180528 ОМУТ

Комплекс оборони літаків «Омут» від ТОВ «Радіонікс»

Отже, на заводі у Львові дослідницьку модернізацію МіГ-29МУ2 повинні завершити до кінця 2018 та на початку 2019-го почати державні випробування винищувача. І якщо за рік всі етапи випробувань будуть успішно завершені, то в 2020 році ЛДАРЗ зможе почати серійну модернізацію літаків до версії МУ2. З надходженням на озброєння літаків МіГ-29МУ2 значно підвищаться можливості винищувальної авіації ВПС ЗС України.

Окремо слід зазначити, що МіГ-29 є достатньо популярною та якісною машиною, яка має значний потенціал і здатна виконувати широкий спектр завдань. Саме тому багато з країн світу продовжують її використовувати. Так, лише фахівцями львівського авіаремонтного підприємства виконуються низка контрактів з капітального ремонту та модернізації цього типу літаків для іноземних армій. До 2019 ЛДАРЗ має декількома партіями здійснити капітальний ремонт винищувачів ВПС Азербайджану. Крім того, зараз завод бере участь у тендерних процедурах на ремонт винищувачів для ВПС республіки Бангладеш, здійснюється ремонт окремих агрегатів на замовлення Польщі.

Денис ПОНОМАРЕНКО

Поделиться:
Загрузка...