Турчинов пояснив, хто й навіщо підірвав машину ОБСЄ

190

Секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олександр Турчинов заявив, що за підрив машини ОБСЄ, загибель американського спостерігача та поранення двох представників місії відповідальна російська влада

Про це повідомили в РНБО.

«Цей підрив є спланованим терористичним актом, скерованим проти місії ОБСЄ на Донбасі. Повну відповідальність за цей терористичний акт несе військово-політичне керівництво РФ, яке контролює окуповану територію Донбасу. Жодні дії гібридних військ не відбуваються без узгодження з російським Генштабом», — сказав Турчинов.

Секретар РНБО наголосив, що росіяни знали про маршрут патруля ОБСЄ, а спостерігачі не відхилялися від шляху слідування.

«Про маршрут слідування представників ОБСЄ було попереджено російських військових представників в СЦКК та підконтрольні їм незаконні військові формування, які надали відповідні гарантії безпеки представникам ОБСЄ», — додав голова Ради нацбезпеки.

На думку Турчинова, підрив авто місії ОБСЄ було сплановано та здійснено, щоб відволікти увагу від переміщення російських військ і озброєнь на окупованих територіях Донбасу.

«Одне із завдань, яке відпрацьовували терористи під час підриву автомобіля СММ ОБСЄ, — призупинення патрулювання окупованої території для масштабного та неконтрольованого переміщення російського озброєння та військової техніки з метою подальшої підготовки масштабних військових провокацій», — підсумував секретар РНБО.

Нагадаємо, вночі 23 квітня в районі населеного пункту Пришиб на території окупованої Луганщини підірвався автомобіль СММ ОБСЄ.

В ОБСЄ повідомили, що в результаті вибуху один співробітник місії загинув, двоє зазнали поранень.

Село, де підірвали машину ОБСЄ, з початку війни контролюють бойовики.

Поделиться:
Загрузка...