«Три в одному» від «Іскри»: подробиці про нову багатофункціональну РЛС

134

КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра» (входить до складу ДК «Укроборонпром») продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС «Мангуст» (або 1Л300).

Проект радару був створений на замовлення іноземної компанії (з умовами його виробництва в Україні) й за своїми тактико-технічними характеристиками може конкурувати з новітніми розробками провідних світових виробників.

«Цей проект по різному називають, або «Мангуст», або 1Л300. Це багатофункціональний радар, який може працювати в режимі оглядового – ми можемо моніторити повітряний простір на досить велику дистанцію. Він працює як контрбатарейний – може перейти в інший режим і виконувати якісно функції контрбатарейного радара. Він може бути радаром, який здійснює радіокорекцію керованого боєприпасу», — розповів в інтерв’ю «Security talks з Валентином Бадраком» директор НВК «Іскра» Юрій Пащенко.

РЛС
«Мангуст» може замінити одразу декілька сучасних РЛС, як то контрбатарейний радар «Зоопарк-3», або оглядові РЛС 36Д6М та 80К6КС1, котрі, до речі, мають значні розміри й розташовані на буксованій платформі
.
Тобто фактично, новітня РЛС «в одному флаконі» може поєднувати в собі можливості інших сучасних розробок державного підприємства – контрбатарейного радара 1Л220УК, та РЛС типу 36Д6М й сімейства 80К6.

«Радар є багатофункціональним, і він дозволяє виконувати функції не тільки як контрбатарейний радар, а й виявляти й безпілотні літальні апарати, і винищувачі п’ятого покоління з низьким ЕПР (виготовлені за технологією Stealth). Тобто всілякі об’єкти й цілі як аеродинамічні, так і балістичні», — роз’яснив директор департаменту досліджень та конструювання НВК «Іскра» Олексій Залевський.

Мангуст
Судячи з рендеру, український «Радар майбутнього» має досить компактні розміри та значну мобільність, завдяки безпосередньому розташуванню на шасі з високою прохідністю типу 6х6 
.

На думку очільника «Іскри» — Юрія Пащенко, ця система, в недалекому майбутньому, може стати надійною основою захисту повітряного простору України (в плані оперативного виявлення та наведення на ціль) від будь-яких «далекобійних» загроз й працювати спільно з іншими потенційними розробками вітчизняного ОПК – зенітно-ракетними системами, над якими зараз працюють фахівці ДККБ «Луч» та КБ «Південне».

ЗРК
РЛС «Манугст» може стати основою для перспективних українських ЗРС «Корал» або «Кільчень»
.
«Тобто на базі такого радара можна сформувати, вибачте за порівняння, свою систему «Купол» в Україні. Вогневі засоби Україна точно може створити для роботи в такому режимі – розвідувально-ударного комплексу. Це я точно можу сказати і за цим, переконаний, майбутнє», — наголосив Юрій Пащенко.

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...