Всім привіт! Більшість сьогоднішнього зведення буде пов’язана з Авдіївкою.
Без сумніву, є новини і з інших ділянок фронту, але вони не такі «об’ємні» і не такі «важливі» (за винятком, звісно, тих, хто в них бере участь). Наприклад, за словами людей, які підрахували усі уламки на супутникових фотографіях Луганська та Бердянська після атаки МГМ-140, кілька днів тому ВКС зазнали таких втрат:
Луганськ:
- 6 Ка-52
- 7 Мі-28
- 4 Мі-8
Бердянськ:
- 13 Ка-52
- 2 Мі-24/35
- 2 Мі-28
- 12 Мі-8
Росіяни «помстилися», завдавши удару по терміналу «Нової пошти» в Харківській області , вбивши 15 осіб.

БИТВА ЗА ДОНБАС
Бахмут… південь… І знову російський 3-й армійський корпус не знайшов іншого рішення українському перемелюванню на схід від Кліщівки та Андріївки, окрім як розпочати контратаку (у п’ятницю), і знову це закінчилося великими втратами. Справді, 4-а мсбр і 1428-я мср зазнали достатніх втрат, щоб, будучи відкинутими, відійти далі Схід: до західної околиці Досвідченого.
Не менш важливо й те, що всі російські контратаки (насамперед 83-го ВДВ РФ на 28-у механізовану ЗСУ на північ від Курдюмівки) поки що провалилися: українські війська там тримаються дуже добре. Таким чином, росіяни втягнули в цей район ще один підрозділ мобіків у вигляді 1307 мср (так, солдати ЗСУ не єдині, хто запитує: «звідки вони беруть усі ці резерви ….?»).

Тим часом, ЗСУ експлуатує ПТУР Stugna, встановлені на позашляховиках HMMWV американського виробництва.
Авдіївка…. У середу і четвер те, що тепер відомо в Москві як «Об’єднана група Збройних Сил Росії на Південно-Західному театрі військових дій», швидко перегрупувало те, що залишилося від їх 114-го ОМСБр, посилило його 277-м стрілецьким батальйоном, а потім , у п’ятницю, зробило новий тиск на північний бік шлакового відвалу («Висота 230») Авдіївського коксохімічного заводу. Після цього вони намагаються захистити решту цього важливого об’єкта. І вони знову підтримують свої атаки бронею. Найгірше те, що північнокорейські артилерійські боєприпаси тим часом досягли поля бою і тепер гостро відчуваються з боку ЗСУ.
Українці роблять все можливе, щоб не дати їм закріпитися: вкотре підбито десятки російських танків та іншої бронетехніки, але ситуація краще не стає. Справді, цю битву можна назвати чудовим прикладом того, чому відео оманливі: скільки б БМП і БТР, що горять, вони не показували, це не має великого значення, якщо сторона, яка несе всі втрати, все ще просувається. І росіяни досі це роблять: тим часом вони вивели 87-й стрілецький полк і 117-ю мср за 114-м мсбр на позиції, що дозволяють використовувати будь-яке можливе досягнення — або діяти як оперативний резерв. Аналогічно, за 9-й і 110-й мсбр, наступаючими у районі Водяного, росіяни зосередили за лінією фронту щонайменше чотирьох додаткових полків (111-а мср, 1004-я мср, 1487-я мср і 504-я ТР).

ПІВДЕННА ВІСЬ
Роботино-Вербове-Новопрокопування …. На північ від Вербового ЗСУ вдалося відкинути 247-й полк ВДВ ще на 400 метрів на схід, але: два дні тому контратака 210-й мср за підтримки 1152-й мср відсунула передові позиції ЗСУ приблизно на 20 від висоти 166
Принаймні, українцям вдалося завдати додаткових втрат 108 полку ВДВ і просунутися на захід від Новопрокопівки, по трасі Т-0803.
Дніпро (річка)… Повідомляється про додаткові українські перетини Дніпра в районі Кінки, на північ від Козачих Таборів.
Скільки західної артилерії залишилося на озброєнні України
Французький OSINT-аналітик Stevius2 вважав, скільки західної артилерії залишилося на озброєнні в України (поставлена мінус пошкоджена/знищена).
Перша колонка — поставлені стволи. Остання колонка (restants) — стволи, що залишилися.

Як бачимо, найбільше Україна втратила M777 — 67 із 183, залишилося 116 одиниць (вибито 36,6% стволів).
Також пристойні втрати серед польських САУ «Краб» — 24 із 72, залишилося 48 одиниць (вибито 33,3% стволів).
І ще відзначаємо M109 — 36 із 167, залишилася 131 одиниця (вибито 21,6% стволів).
Втрати серед решти позицій невеликі — до 5 одиниць, хоч їх і поставили у значно меншій кількості.
Загальна кількість загубленої Україною західної артилерії — 151 ствол із 900 поставлених, залишилося 749 (вибито 16,8% усієї поставленої артилерії). Що, загалом, не надто критичне число через півтора роки війни (західну артилерію почали постачати лише у травні-червні-2022).
Так як даний список враховує тільки задокументовані втрати, давайте додамо до втрат 30% (аналітики сходяться в тому, що в обох сторін втрат на 30% більше, ніж фіксує Oryx). 151 +30% = 196 одиниць. Округлимо до 200. Тобто навіть якщо брати за верхньою шкалою, в України залишилося 700 із 900 поставлених одиниць (вибито 22%).
PS Жоден український HIMARS/M270 досі не втрачено.
Якщо опиратись на супутникові знімки баз зберігання армії РФ у відкритому доступі, які охоплюють різні періоди часу, то в результаті підрахунків можна дійти до висновку, що зараз рашисти мають на консервації понад 8,9 тисяч одиниць легкої бронетехніки різних типів, зокрема 3677 бойових машин піхоти.
Але такі цифри охоплюють лише ту техніку, що стоїть на відкритих стоянках, бо підрахувати орієнтовну кількість машин, яка може стояти в гаражах по суті неможливо. Через що наведені вище показники по можливим запасам рашистів по бронетехніці можуть виявитись неточними, пише OSINT-аналітик High Marsed на своєму профілі в Twitter.
У наведеному вище відео деталізується зокрема методологія цього дослідження та підрахунків. При цьому автор публікації наводить також таблицю із власними підрахунками, скільки одиниць ББМ на які базі зберігання могло залишитись. І якщо виводити в цій ситуації умовний «топ-3», то він виглядає так:
- 2544 база зберігання біля міста Козулька, Красноярскій край – 916 бронемашин, зокрема 496 БМП
- 111 база зберігання біля міста Комсомолськ-на-Амурі – 800 бронемашин, зокрема 778 бойових машин піхоти;
- 349 база зберігання біля селища Топчіха в Алтайському краї – 791 бронемашина, зокрема 305 бойових машин піхоти.
В пункті «Others», де фігурує 530 бронемашин, зокрема 3 бойові машини піхоти, зведено дані по 10 базам зберігання, не деталізованих у таблиці, по яким «залишок» в ББМ за супутниковими знімками виявився найменшим.

Далі для порівняння можемо навести дані від The Military Balance 2023, за якими на початок цього року армія РФ мала на зберіганні орієнтовно 11 тисяч бронемашин усіх типів, зокрема 4 тисячі БТР-60/70, 4 тисячі БМП-1/2, 2 тисячі МТ-ЛБ та 1 тисяча БРДМ-2.
Навіть якщо в обох випадках порядок цифр може виявитись недостатньо точним, все рівно він може пояснити, чому командування армії РФ наважується на настільки високі втрати, які отримує зокрема під час штурмів Авдіївки. Бо російські загарбники цілком можуть вважати, що наявного запасу бронетехніки їм може вистачити навіть на 1-2 роки бойових дій в такому темпі та масштабі, як зараз.
