Телеканал «1+1» оштрафовали за трансляцию сериала на русском языке

230

Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания оштрафовал телеканал «1+1» на 71,5 тыс. гривен за трансляцию сериала «Кухня» на русском языке весной 2020 года.

Как сообщается на сайте Нацсовета, трансляция сериала «Кухня» на русском языке с украинскими субтитрами «есть нарушением требований абзаца второго части пятой статьи 10 Закона Украины «О телевидении и радиовещании».

Компания должна оплатить штраф в течение 30 дней.

Напомним, что основным владельцем телеканала является миллиардер Игорь Коломойский.

P.S.

15 липня Національна рада розглянула результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ «ТРК «Студія 1+1» (логотип «1+1»), м. Київ.  За порушення вимог українського законодавства під час трансляції телесеріалу «Кухня» недержавною мовою до ліцензіата застосовано штрафну санкцію на суму 71 488,95 грн.

Позапланову безвиїзну перевірку мовнику було призначено на звернення громадянина Максима Ковбика, який скаржився на неправомірну трансляцію в ефірі телеканалу «1+1» із 13 квітня по 30 травня 2020 року серіалу «Кухня» недержавною мовою. Моніторинг Національної ради відбувся у період із 27 квітня по 5 травня.

Проаналізувавши надані ліцензіатом документи і пояснення, за результатами перевірки було встановлено, що трансляція серіалу «Кухня» (виробництва ТОВ «KEYSTONE PRODUCTION» на замовлення ЗАТ «YBW Group», 2013, Російська Федерація) російською мовою з українськими субтитрами є порушенням вимог абзацу другого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тому Національна рада, враховуючи норми статті 72 цього Закону застосувала до мовника санкцію «стягнення штрафу». Це – 5% суми ліцензійного збору, що для телеканалу «1+1» становить 71 488,95 грн.

Упродовж 30 днів із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення компанія має сплатити штраф до державного бюджету.

Крім того, Національна рада визнала порушення ТОВ «ТРК «Студія 1+1» пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватись законодавства України і вимог ліцензії.

nrada.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...