Тарас Чорновил: Байден напомнил о Коломойском

64

P.S.

От якось так цікаво все взаємодоповнюється серед критиків та ворогів Порошенка. Пригадуєте, як під час ходи патріотів один судимий наркоман з Чернігівщини, найнятий Банковою, хлюпнув у лице Порошенкові зеленкою. А його відразу ж поліцаї вихопили з рук ветеранів та заховали за поліційною огорожею на Банковій. Далі прокатали ніби (бо доказів нема) до Печерського райвідділку, де він наче б то пробув до 1 ночі. А потім його ж о 6 ранку вишукали вже в реанімації Козельця в стані крайнього алкогольного чи наркотичного отруєння. Там він дійсно в цей час був. А ще поліцаї відмовилися відкривати з цього приводу провадження. І, врешті, того свого найманця чи десь приховали, чи етапували до якоїсь діри в кордоні з РФією, де в нього родичі, а може вже й убили. Хоча, навіть Чауса, який є свідком жахливих злочинів керівництва зеленої опи, вбити не ризикнули, то може й цей відморозок колись десь вирине. Чаусу життя врятувала Майя Санду, а цьому дуралею, здається, сам Байден. Але про це далі.
Але основне — влада так спішила замести сліди своєї причетності, що навіть у затятих скептиків уже не залишилося сумніву — напад скожний на пряму вимогу Зеленського, під контролем Банкової та за участі правоохоронних структур. Роль особи в історії: з приходом Монастирського навіть провокації та мусорські зловживання стали настільки тупими й примітивними, що правда стирчить, як шило з мішка. При Авакові або відмовилися б від участі в таких ризикованих розкладах, або більш вміло ховали б кінці у воду.
А далі сталося щось вкрай неприємне для Зеленського — йому за ці «дрібні пустощі» раптом відверто дали по морді звідти, звідки він явно не очікував. Офіційну заяву зробило американське посольство, продемонструвавши, що все вони відслідковують. Опісля був дуже негоноровий візит до США, де Зеленського постійно принижували, як тільки могли. Але зустріч з Байденом таки відбулася. Можливо, що в історію вона колись буде записана, як «переговори кам’яних облич» або «сонна зустріч».
Частину знаків із того візиту й переговорів ми з вами, як і інші оглядачі вже детально описували. Але якось так відразу опісля, під час виступу в Стемфорді, Зеленському довелося публічно виправдовуватися, що він не збирається будувати авторитарного режиму в Україні. Чучундро, його тобі й не дадуть побудувати, бо пружина суспільного гніву стискається лише до певного часу, а потім… Злітай до Януковича, він розповість. Але ж у Зеленського вічно все по Фрейду проривається. Так часто трапляється з неосвіченими та низько культурними особинами. Так і тут. А чого б це ти заговорив про авторитаризм? Тебе ж про це не питали, в США, де, поза вищим істеблішментом, не надто вдаються в деталі наших реалій, твої слухачі не дуже й уявляли, що з оцього жеманного й закомплексованого гномика може вирости диктатор. А воно побігло виправдовуватися. Та тому, що дуже б хотілося, а ніззя. По пальцях б’ють лінійкою. І в Байдена проковтнули історію з Єрмаком (так виглядає). Ще не знаємо, як усе обернеться стосовно Коломойського. Зеленський його рухати навряд чи відважиться, хоча Байдену щось з цього приводу мусив обіцяти. Думає, що пропетляє. А от із жорстким попередженням, що за напади й переслідування опозиції доведеться жорстко відповісти, мусить щось робити.
І, о диво! Ще Зеленський не встиг вернутися із екскурсій по Каліфорнії, а розпорядження вже полетіли та були з дивовижною швидкістю реалізовані. Одіозна суддя Волкова, яка без дзвінка з Банкової і в туалет сама не сходитить, миттю винесла ухвалу, якою зобов’язала поліцію негайно відкрити провадження щодо нападу на Порошенка. Звісно, гальмуватимуть та блокуватимуть, як лише можливо. Але тепер у опозиції вже є нові механізми. А справа на особистому контролі. І цього разу не в Зеленського…
А ще одна цікава супутна деталь пов’язана з атаками усіляких ботоферм на Порошенка. Зараз під завісу літа вони трошки розслабилися. Аж тут, коли Зеленському довелося відповісти за своє хамство перед сильнішими у цьому світі, ніби в дрібну помсту (о цей безсмертний Зиґмунт Фрейд!) знову дали команду «Голос!» ботам. І цього разу вже аж надто добре видно, хто там «чьіх будєтє». Зараз активізували якраз той сегмент, який нам постійно пробують пришити, як своїх. Найперше, це о.моновські, хоча й у маргінальних середовищ деморди почало пригоряти… Так рвуться врятувати Порошенка від ЄС та порохоботів, а ЄС від Порошенка, що аж засмерділося.
До речі, згадав, як колись ще в часи тотального радянського дефіциту в нас у хаті залежалася якась хороша імпортна консерва. Відклали до кращих часів, а вона завалилася в куточок і виринула, коли її термін уже встиг збігти багато разів. А мені малому так сподобалася та барвиста етикетка, що не втримався й вирішив утихаря ту консерву відкрити. Лише пробив, як щось зашипіло й назовні вирвався спертий і такий смердючий газ, що хату довелося цілий день провітрювати, а бляшанку я, не довго думаючи, викинув аж до вуличної урни. Отак пригадав, що відбувається, коли «відкриваються консерви». Хоча… Для декого це ніби аромат. Зрештою, хто в чому звик жити, те тому й пахне…
Поделиться:
Загрузка...