США провели международные консультации из-за сообщений о скоплении сил РФ у границы Украины

53

Администрация США провела консультации с союзными странами по ситуации безопасности на границах Украины.

Об этом сообщается на сайте Белого дома.

«На протяжении выходных у нас была возможность провести консультации с ключевыми союзниками и партнерами по Украине, чтобы быть уверенными, что мы защищаем Украину — или поддерживаем суверенитет и территориальную целостность Украины», — прокомментировал советник президента США по нацбезопасности Джейк Салливан.

По его словам, США продолжат внимательно следить за ситуацией.

Напомним, The Washington Post накануне сообщило, что США и ЕС фиксируют переброску российских войск на границу с Украиной. При этом ситуацию сравнили с апрельской.

Главное управление разведки Министерства обороны Украины не зафиксировало дополнительной переброски российских подразделений, вооружения и военной техники к государственной границе с Украиной, а информацию о передислокации считает элементом информационно-психологических действий.

P.S. Американське видання Politico оприлюднило супутникові знімки, зроблені 1 листопада поблизу російського кордону з Білоруссю та неподалік України. На них видно концентрацію російських військ і техніки.

Фото були зроблені Maxar Technologies (компанія з космічних технологій, що спеціалізується на виробництві засобів звʼязку і спостереження Землі) в районі російського міста Єльня. Від нього до кордону з Білоруссю – приблизно 165 км, до України – близько 300.

Червоним пінгом позначена Єльня

Фото: Google-мапи Червоним пінгом позначена Єльня
Журналісти заявили, що знімки показують скупчення бронетанкових частин, танків і самохідної артилерії разом з наземними військами.

Війська біля Єльні

Фото: Politico Війська біля Єльні
.«Частини, які почали рух наприкінці вересня з інших районів Росії, де вони зазвичай базуються, включають елітну 1-у гвардійську танкову армію», – зазначили журналісти.

Війська біля Єльні

Фото: Politico Війська біля Єльні
Окрім того, медіа стверджує, що техніка 4-ої танкової дивізії була переміщена в райони поблизу Брянська і Курська, що ще бличже до кордону з Україною. Підрозділи оснащені основними бойовими танками Т-80У і самохідною артилерійською установкою. Водночас супутникових знімків із цих районів не опублікували.

У тому ж районі зафіксували елементи 1-ої гвардійської танкової армії, яка зазвичай першою отримує новітнє озброєння і розглядається як основна формація для його тестування.

Супутникові знімки з високою роздільною здатністю показують військові намети та адміністративну зону в Єльні, Росія. | Супутникове зображення ©2021 Maxar Technologies
Поделиться:
Загрузка...