РФ вивезла з окупованого Криму 450 музейних експонатів

87

Міністерство культури України обурене проведенням у Москві виставки «Пантікапей і Фанагорія. Дві столиці Боспорського царства», на яку з Криму привезли українську культурну спадщину

Про це йдеться в заяві міністерства культури України.

Виставка відкрилася 29 червня в московському Державному музеї образотворчих мистецтв ім. Пушкіна. Росіяни вивезли з окупованого півострову 450 раритетних експонатів, зокрема археологічні предмети з фондів Керченського історико-культурного заповідника. Вказується, що виставка «запозичених» експонатів триватиме до 17 вересня. Про подальшу долю знахідок наразі невідомо.

«Відповідне свідчить про цинічне порушення положень таких міжнародних актів як Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності та Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини і Резолюції Ради безпеки ООН 2347», — йдеться в заяві Мінкульту.

У міністерстві зазначили, що за рішеннями Генасамблеї ООН і ЮНЕСКО Росія як держава-окупант має виконувати свої зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом і механізмами захисту прав людини.

«Міністерство культури вкотре наголошує, що об’єкти, розташовані на території Автономної Республіки Крим, мають виключно статус культурної спадщини України», — підсумували в Мінкульті.

У відомстві уточнили, що станом на сьогодні жодних звернень за дозволом на проведення археологічних розвідок, розкопок на території Криму та Севастополя не надходило, а до державної частини Музейного фонду України не передавали предметів, знайдених археологами на території півострову.

 

 

Поделиться:
Загрузка...