РФ продовжує обманювати німецьку компанію з турбінами для Криму

143

Росія могла обманом доставити ще дві турбіни німецької компанії Siemens в підсанкційний Крим. 

Ще дві газові турбіни було доставлено в підконтрольний Росії Крим. Про це повідомляють два кореспондента Reuters, які бачили обладнання в порту Феодосії. Тим самим німецька компанія Siemens ще більше втягується в справу про російські санкції.

У Reuters немає незалежної підтвердженої інформації, що обладнання в порту є турбінами виробництва Siemens. Вантаж складався з чотирьох циліндричних предметів довжиною кілька метрів і був покритий синіми і сірими брезентами. Їх розміри і форма відповідають загальнодоступним фотографіям газотурбінних систем Siemens, кожна з яких складається з двох основних компонентів: самої турбіни і генератора.

На цьому тижні компанія Siemens заявила, що щонайменше дві з чотирьох турбін, які вона продала російській державній фірмі «Технопромекспорт», були доставлені до Криму проти їх волі і без їхнього відома.

Нагадаємо, Росія захопила частину України в 2014 році. Через це Європа ввела санкції проти Росії в області енергетичних технологій.

Представник Siemens в Мюнхені — Вольфрам Трост заявив про подачу судового позову проти «Технопромекспорт». Німецька компанія вимагає, щоб компанія повернула турбіни до свого початкового призначення — в Тамань, регіон до якого не застосували санкції.

У середу Яшар Азад, прес-секретар Siemens баварського штабу, сказав, що компанія все ще намагається встановити всі факти, в тому числі місцезнаходження двох інших турбін.

«Технопромекспорт» — російська державна компанія, яка будує електростанції в Криму і російське енергетичне міністерство, відмовилися від коментарів.

Відповідаючи на запитання, чи було виявлене обладнання в порту турбінами Siemens, урядовець в Криму відповів Reuters: «Та нічого, ми не можемо говорити про це. Ви ж розумієте: санкції, Siemens. Звичайно, вся ця історія скоро і так стане зрозумілою. Але нехай вона стане очевидною без нашої участі«. Чиновник попросив не публікувати його ім’я, через скандал навколо цієї ситуації.

Якщо обладнання, побачене репортерами Reuters на причалі в Феодосії, дійсно вироблено компанією Siemens, це означає, що Росія буде триматися свого плану.

Росія буде використовувати німецькі турбіни в Криму, незважаючи на судовий позов від Siemens і попередження від уряду Німеччини про шкоду майбутнім німецьким інвестиціям в Росії.

Історія з турбінами показала, наскільки серйозно Євросоюз, його держави-члени і європейські компанії відносяться до введених проти Росії санкцій. Представники Siemens заявили в понеділок, що зробили все можливе для забезпечення дотримання санкцій.

Спеціальний вантаж

За словами трьох інформаторів Reuters, в загальному Росія потребує чотирьох турбін для нових електростанцій на Кримському півострові. Така необхідність виникла після того, як Україна вивела Крим зі своїх електромереж, після втрати контролю над півостровом. Дві турбіни потрібні для споруджуваної електростанції в Севастополі, а дві інші для заводу, побудованого в Сімферополі.

У вівторок навколо обладнання в порту Феодосії з’явилися робочі, які були одягнені в синю форму. Журналісти Reuters бачили таку ж форму на робочих Сімферопольської і Севастопольської електростанцій, де, згідно з трьох джерел, повинні встановлюватися турбіни Siemens.

Озброєні люди стояли біля входу в порт і не дозволяли журналістам Reuters увійти на територію складу. У середу ввечері в порт прибув великий конвой поліцейських машин і джипів, і один з комплектів обладнання був вивезений з супроводом.

Президент Росії Володимир Путін пообіцяв жителям регіону в минулому році забезпечити стабільне енергопостачання.

Компанія Siemens заявила, що дві турбіни які були передані до Криму, були двома з чотирьох проданих «Технопромекспорт» для використання на електростанції в Тамані. Тамань знаходиться на материковій частині Росії в 10 км на схід від Криму через Керченську протоку.

Анонімне джерело, близьке до проекту побудови енергетичних станцій Криму, попереджало Reuters ще минулого тижня, що за планом другий комплект двох турбін, виготовлених Siemens також буде доставлений в порт Феодосії в цьому місяці.

 

Поделиться:
Загрузка...