Радіолокаційні станції виробництва Запорізького НВК “Іскра” передані в ЗСУ

362

Деякі вироби журналістам так і не показали – їх виробництво є секретним. Серійний випуск почнуть вже у 2019 році

Нові радіолокаційні станції президент передав радіотехнічним бригадам Збройних сил України. Устаткування створили працівники Запорізького науково-виробничого комплексу “Іскра”.

Одразу з підприємства три радіолокаційні станції вирушили в різні підрозділи ЗСУ. Військам протиповітряної оборони сертифікати на техніку вручив особисто президент. Мобільні комплекси призначені для виявлення цілей на низьких і середніх висотах.

За період з 2014 по 2017 рр. підприємство виробило і здало в експлуатацію 32 одиниці військової техніки, яка користується попитом в Україні та за її межами. Станом на травень 2018 року чисельність співробітників НВК «Іскра» становить 3253 людини.

Запорізьке підприємство в присутності президента передало українським бійцям радіолокаційні станції, які призначені для контролю повітряного простору. Серед переданих радіолокаційних станцій – одна з останніх розробок «Іскри» – 79К6, яка вже використовується в ЗСУ. Це рухома трикоординатна радіолокаційна станція кругового огляду, яка дозволяє виявляти повітряні цілі на відстані до 400 км, надавати їх координати засобів протиповітряної оборони для негайної реакції та знищення противника.

Також військові отримали модернізовані радари 36Д6, які призначені для виявлення цілей на малих і середніх висотах в умовах впливу активних і пасивних перешкод з видачею координатної та трасовому інформації.

У свою чергу, глава держави вручив три сертифікати відповідності 1-й, 14-й і 138-й радіотехнічним бригадам Повітряних Сил ЗСУ.

Також виробничий комплекс “Іскра” представив нові розробки, які повинні в перспективі зміцнити обороноздатність Збройних сил.

P.S. УКРАЇНА СТВОРИЛА ВЛАСНУ КОНТРБАТАРЕЙНУ РЛС ?

Під час візиту Петра Порошенка на завод “Іскра”, для передачі нових радіолокаційних станцій військовослужбовцям Збройних сил України, в кадр потрапили нові українські контрбатарейні  РЛС:

РЛС 1Л220УК

Раніше вже повідомлялось про роботи по створенню вітчизняної контрбатарейної РЛС:

Контрбатарейні РЛС є надзвичайно важливими для нашої артилерії, вони в рази підвищують її ефективність.

В радянські часи запорізька “Іскра” розробляла сучасну на той час контрбатарейну РЛС “Зоопарк-2”.

Контрбатарейна РЛС “Зоопарк-2”

Але продовжити її випуск вже в незалежній Україні заважала наявність в її конструкції російських комплектуючих.

Саме тому на початку війни наша США передали нашим збройним силам декілька десятків американських контрбатарейних РЛС AN/TPQ-49 та AN/TPQ-36.

AN/TPQ-36 ЗСУ

AN/TPQ-49

Тепер, як можна судити з фото – – українські конструктори створили вітчизняну контрбатарейну РЛС!

НВК “Іскра” представив РЛС 1Л220УК та РЛС “Мангуст”

MARINER

 

Поделиться:
Загрузка...