Верховна Рада підтримала законопроєкт №10037 про вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від зарплат військових та правоохоронців.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
«Закон №10037 про те, щоб забрати ПДФО у місцевих бюджетів проголосований в цілому. … ПДФО будуть забирати з місцевих бюджетів заднім числом вже з 1 жовтня», — йдеться в повідомленні.
За словами нардепа Ярослава Железняка, законопроєкт нардепи підтримали 253 голосами.
«Ціна питання в цьому і наступному році для загального Бюджету від законопроєкту #10037 становить: 214,7 млрд грн… на військові видатки. З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військове ПДФО» спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).
З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан «військове ПДФО» розподіляється в таких пропорціях:
45% — ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн)
45% — Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн)
10% — розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд)
З 1 січня також акциз (окрім місцевої частини 13,44%), який йшов у Дорожній фонд», — зазначив парламентар.
Раніше повідомлялося, що Асоціація міст України ухвалила звернення до Президента, Кабміну та Верховної Ради щодо необхідності збереження «військового» ПДФО у місцевих бюджетах. В АМУ наголосили, що громади витрачають на допомогу ЗСУ та безпеку для мешканців набагато більше коштів, ніж отримують від «військового» ПДФО. Вилучення у громад цих коштів зруйнує систему оборони країни.
Водночас Кабмін вирішив вилучити військовий ПДФО з бюджету громад вже у жовтні.
Валерій Прозапас
Підтримую Віталія Кличка:
«Парламент фактично позбавив місцеву владу можливості допомагати Збройним силам і спрямовувати кошти з бюджетів міст нашим захисникам.
Забравши у міст і селищ військовий ПДФО (ще й заднім числом), Верховна рада, уряд демонструють, що центральна влада не впоралася з фінансуванням армії. І тепер намагається перекласти це на місцеве самоврядування. Це при тому, що всі міста й так платять в Держбюджет 40% ПДФО своїх громад. А Київ — 60%. І всі міста також додатково спрямовують на допомогу захисникам кошти з бюджетів громад.
Це рішення особливо вдарить по невеликих містах і містечках, де військовий ПДФО становив значну частину бюджету.
Ми повинні й робити все для допомоги ЗСУ, й не допустити занепаду в наших містах, містечках та селищах.»