Путін хоче повернути Януковича на Донбас

776
Сам Янукович ніяких листів не пише. За нього їх складають кремлівські господарі

Кожна поява колишнього українського президента Віктора Януковича перед телевізійними камерами завжди викликає здивування у спостерігачів. Навіщо Кремлю знову і знову витягати з рукава цю відіграну карту з колоди своїх маріонеток — коли і без Януковича з його назавжди знищеної репутацією зрадника і диктатора у Росії чимало своїх людей в українській політичній та підприємницької еліті?

І ці люди, на відміну від Віктора Януковича, не в Москві і не під судом — а в Києві, у парламенті і в телевізійних ефірах.

Але у Москви може бути своє бачення майбутнього Януковича. Російські спецслужби, які могли спочатку планувати повернення «легітимного» президента до Києва за допомогою російських танків, зараз можуть бути готові використовувати Януковича в ролі потенційного гауляйтера Донбасу.

Головна ініціатива, про яку Янукович повідомив на своїй прес-конференції — це його готовність звернутися до президентів Росії і Сполучених Штатів із власними пропозиціями щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Все інше — спогади, вірніше — свідчення. Але лист Януковича — це серйозно. Адже сам Янукович ніяких листів не пише. За нього їх складають кремлівські господарі.

Один з листів Януковича дав можливість Росії зробити державний переворот в Криму, привести до влади агента російских спецслужб Аксьонова та запустити процес анексії. Інше — з проханням про військову допомогу — стало прелюдією до агресії Росії проти України, початку війни на Донбасі. А тепер готується новий документ — з планом «врегулювання» на Донбасі.

Путін в останні місяці гарячково шукає вихід з глухого кута конфлікту. Як зробити так, щоб зменшити санкційний тиск, знайти спільну мову з Заходом — але і на Донбасі залишитись? Подробиці ми скоро дізнаємося з листа Януковича.

Думаю, російський правитель хоче подарувати Донбас своєму підручному, перетворити «народну республіку» бойовиків в повноцінну маріонеткову державу.

Приблизно таку, яку Гітлер створив для Петена в окупованій Франції. Або для Квіслінга в окупованій Норвегії.

Зрозуміло, що у такої «держави» ніякої переспективи немає — хоча б тому, що Україна, на відміну від Франції та Норвегії часів Другої Світової війни, не окупована ворогом. І той знекровлений шматок її території, який Путін хоче подарувати Януковичу, так і залишиться окупованою частиною нашої країни і ніколи не буде виглядати ніякою «державою», навіть якщо повернути в Донецьк Януковича із сім’єю.

Але у Путіна можуть бути свої ілюзії щодо імітації «компромісу» і можливостей свого тиску на українську владу. І саме керівництво України дає йому для цього чимало приводів.

Тому що якщо вчора президент Петро Порошенко назвав найбільш ефективним посередником у питаннях домовленостей з Москвою давнього агента російського впливу Віктора Медведчука, то хто завтра завадить йому назвати таким самим ефективним посередником іншого російського агента — Віктора Януковича?

Віталій Портников

P.S. Российское агентство РБК обнародовало фотокопии обращения и заявления Януковича.

 

Поделиться:
Загрузка...