Путін хоче повернути Януковича на Донбас

3 230
Сам Янукович ніяких листів не пише. За нього їх складають кремлівські господарі

Кожна поява колишнього українського президента Віктора Януковича перед телевізійними камерами завжди викликає здивування у спостерігачів. Навіщо Кремлю знову і знову витягати з рукава цю відіграну карту з колоди своїх маріонеток — коли і без Януковича з його назавжди знищеної репутацією зрадника і диктатора у Росії чимало своїх людей в українській політичній та підприємницької еліті?

І ці люди, на відміну від Віктора Януковича, не в Москві і не під судом — а в Києві, у парламенті і в телевізійних ефірах.

Але у Москви може бути своє бачення майбутнього Януковича. Російські спецслужби, які могли спочатку планувати повернення «легітимного» президента до Києва за допомогою російських танків, зараз можуть бути готові використовувати Януковича в ролі потенційного гауляйтера Донбасу.

Головна ініціатива, про яку Янукович повідомив на своїй прес-конференції — це його готовність звернутися до президентів Росії і Сполучених Штатів із власними пропозиціями щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Все інше — спогади, вірніше — свідчення. Але лист Януковича — це серйозно. Адже сам Янукович ніяких листів не пише. За нього їх складають кремлівські господарі.

Один з листів Януковича дав можливість Росії зробити державний переворот в Криму, привести до влади агента російских спецслужб Аксьонова та запустити процес анексії. Інше — з проханням про військову допомогу — стало прелюдією до агресії Росії проти України, початку війни на Донбасі. А тепер готується новий документ — з планом «врегулювання» на Донбасі.

Путін в останні місяці гарячково шукає вихід з глухого кута конфлікту. Як зробити так, щоб зменшити санкційний тиск, знайти спільну мову з Заходом — але і на Донбасі залишитись? Подробиці ми скоро дізнаємося з листа Януковича.

Думаю, російський правитель хоче подарувати Донбас своєму підручному, перетворити «народну республіку» бойовиків в повноцінну маріонеткову державу.

Приблизно таку, яку Гітлер створив для Петена в окупованій Франції. Або для Квіслінга в окупованій Норвегії.

Зрозуміло, що у такої «держави» ніякої переспективи немає — хоча б тому, що Україна, на відміну від Франції та Норвегії часів Другої Світової війни, не окупована ворогом. І той знекровлений шматок її території, який Путін хоче подарувати Януковичу, так і залишиться окупованою частиною нашої країни і ніколи не буде виглядати ніякою «державою», навіть якщо повернути в Донецьк Януковича із сім’єю.

Але у Путіна можуть бути свої ілюзії щодо імітації «компромісу» і можливостей свого тиску на українську владу. І саме керівництво України дає йому для цього чимало приводів.

Тому що якщо вчора президент Петро Порошенко назвав найбільш ефективним посередником у питаннях домовленостей з Москвою давнього агента російського впливу Віктора Медведчука, то хто завтра завадить йому назвати таким самим ефективним посередником іншого російського агента — Віктора Януковича?

Віталій Портников

P.S. Российское агентство РБК обнародовало фотокопии обращения и заявления Януковича.

 

Поделиться:
Загрузка...