«Прижать Путина к стенке». Архитектор борьбы с Кремлем приехала в Москву

47

P.S.

Ключові формулювання за підсумками першої сьогоднішньої зустрічі Нуланд в Москві: «загострення», «заморожування», «нестиковка позицій». Це добре.
Щодо візиту заступниці держсекретаря США з політичних питань Нуланд до Москви.
Обставини візиту специфічні: для його уможливлення саму Нуланд викреслили з «чорного списку» Кремля (куди її внесли 2019 «у відповідь на санкційні списки США»), а на заміну США мають зняти санкції з російських дипломатів.
Анонсували цю зустріч кремлівські пропагандисти і українська п’ята колона практично як «угоду з продажу України Росії» і кінець підтримки США. Як мінімум — хоча би просто як домовленість про посилення тиску на Україну щодо Мінських угод і «формули Штайнмаєра». Тобто, коротко кажучи, для України «все пропало».
Але маємо свіжі новини за заявами заступника Лаврова Сєрґєя Рябкова (саме з Рябковим пані Нуланд мала зустріч у вівторок зранку).
— «Москва не исключает дальнейших обострений в отношениях с США, если не будут приложены дополнительные усилия для нормализации, сказал РИА Новости замглавы МИД Рябков».
— «Рябков рассказал РИА Новости, что его разговор с Нуланд был «предельно откровенным», он был полезен, но пока позиции сторон плохо стыкуются».
— «Москва не исключает заморозки работы дипмиссий России и США, но хотела бы избежать такого сценария, сказал РИА Новости Рябков после разговора с Нуланд. По его словам, стороны проведут новые консультации по урегулированию кризиса вокруг виз и работы дипмиссий».
Що розшифровується достатньо просто і малоприємно для Кремля: Нуланд, судячи з оцих заяв, приїхала виставити нові претензії до Кремля і відчитати за неналежну поведінку (ймовірно, і без питання безпідставного здорожчання газу та обмеження його постачання до Європи не обійшлось).
Кремлю виставили ультиматум (або кілька локальних ультиматумів), а у відповідь Росії не знайшлось чим тиснути на США. Тому і «позиції сторін погано стикуються» — США вимагає того, на що Кремль поки піти не готовий.
Але Білий дім натомість готовий посилити тиск: власне, це про частину про «не виключене замороження роботи дипмісій Росії і США» і «не виключені подальші загострення у стосунках». «Загострення», ймовірно, варто читати як «розширення і поглиблення санкцій, застосування санкцій щодо більшої кількості підприємств, осіб і рахунків, в котрих зацікавлений Путін і які забезпечують його доходи».
Попереду сьогодні ж в пані Нуланд ще зустрічі з Дмітрієм Козаком (заступник голови адміністрації Путіна) і помічником Путіна Юрієм Ушаковим.
Почекаємо, яким буде тон і формулювання їхніх заяв за підсумками зустрічей. І що скаже сама пані Нуланд.
Для України оптимально, якщо загальна риторика про «загострення», «нестикування» і «замороження» збережеться. Адже це означатиме в перспективі більше санкцій і жорсткіші санкції щодо РФ. В контексті додаткових $40 мільярдів доходів РФ у 2022 році (котрі вони очікують через зростання цін на газ і нафту) скорочення цих доходів (і можливостей видатків на війну з Україною) через санкції нам дуже важливе.
Поделиться:
Загрузка...