Появилось фото убитых в Африке российских журналистов

166

Членов российской съемочной группы, убитых в Центральноафриканской республике, перед расправой похитили и допросили, сообщает портал Palmarescentrafrique.com со ссылкой на собственные источники.

Сайт также опубликовал фотографию, на которой запечатлены два тела.

По его информации, к убийству журналиста Орхана Джемаля, режиссера Александра Расторгуева и оператора Кирилла Радченко причастны боевики мусульманской группировки «Селека», контролирующие окрестности города Декоа (он находится на пути, по которому ехали россияне). Ими руководит человек по имени Нуреддин Адам (Nourrédine Adam).

Независимая аналитическая группа Conflict Intelligence Team (CIT) указывает, что боевики «Селека» могут быть связаны с группировкой ЧВК «Вагнер», о деятельности которой и снимали фильм погибшие журналисты.

Так, еще в 2017 году генеральный директор российской Transparency International Илья Шуманов указал на связь «Селека» с российскими ЧВК. По его словам, связать группировок можно объяснить горнодобывающими интересами на северо-востоке ЦАР.

При этом в CIT отмечают, что ведение дел с антиправительственными силами противоречит официальным заявлениям о целях России в Центральноафриканской республике, которая, якобы, занимается «восстановлением государственной власти на всей территории страны».

P.S. Убиті у ЦАР журналісти могли розслідувати зв’язок ПВК Вагнера з ісламістами

За однією з версій, вбивство у Центральноафриканській республіці російських журналістів з Центру управління розслідуваннями може бути пов’язано з їх розслідуванням співпраці приватної військової компанії Вагнера з ісламістами, які раніше входили у коаліцію мусульманських повстанців Селек

Про це з посиланням на низку ознак повідомляє Міжнародна група розслідувачів Conflict Intelligence Team.

За словами колег загиблих журналістів, Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко спочатку збиралися вирушити у Беренго, де у колишній резиденції диктатора-людожера Бокасси російські найманці повинні тренувати урядові сили ЦАР.

Туди співробітників ЦУРу не пустили, після чого вони вирушили до міста Кага-Бандоро на півночі країни.

«Це місто вже потрапляло у центральноафриканські ЗМІ у зв’язку з росіянами у квітні, коли місцеве населення заблокувало легкомоторний літак Cessna c чотирма «російськими військовими експертами», — зазначили у CIT.

Місцева влада тоді заявила громадянам, що місія росіян пов’язана з переговорами з місцевими повстанцями «для встановлення миру у країні».

Втім, у цю версію не повірили ні місцеве населення, ні ЗМІ.

За даними французького політолога-міжнародника Франсуа Дідьє, бійці ПВК розташувалися у районі родовищ корисних копалин на північному сході країни і укладають угоди з місцевими угрупованнями, опозиційними центральному уряду.

Наразі обидва населених пункти, і Кага-Бандоро і Бамбарі, до яких відправлялися російські журналісти, перебувають під контролем угруповань, що раніше входили у Селеку.

«Щоб зрозуміти мотиви зв’язку угруповань екс-Селеки з російської ПВК, звернемося до карти родовищ корисних копалин у ЦАР. На ній видно, що на території, підконтрольній колишній Селеці, є родовища діамантів (позначені на карті синіми квадратами)», — звертають увагу експерти.

При цьому ще у 2017 році росіянами у ЦАР було засновано компанію Lobaye Invest, пов’язану з ПВК Вагнера, гірничодобувними інтересами якої можуть пояснюватися домовленості ПВК з угрупованнями колишньої Селеки на північному сході країни (побічно наявність таких домовленостей підтверджує інцидент з Cessna).

У той же час ведення справ з антиурядовими силами суперечить офіційним заявам РФ про її цілі у Центральноафриканській республіці, у число яких входить «відновлення державної влади на всій території країни».

«Саме завдяки такій однозначній позиції Росія отримала дозвіл СБ ООН на ввезення зброї до країни в обхід ембарго. Можна припустити, що саме розслідування співпраці російських ПВК з противниками центрального уряду ЦАР і було метою фатальної поїздки російських журналістів», — підкреслили у CIT.

Однак, незважаючи на це, наразі не можна однозначно стверджувати, що загибель Джемаля, Расторгуєва та Радченка пов’язана з цим розслідуванням.

Раніше повідомлялося, що 31 липня у 23 кілометрах від міста Сібю були виявлені тіла трьох громадян РФ з прес-картами.

Пізніше з’ясувалося, що вони належать журналістові Орханові Джемалю, режисерові Олександру Расторгуєву і оператору Кирилу Радченку, які на замовлення російського Центру управління розслідуваннями знімали документальний фільм про роботу найманців з РФ.

P.S.

Поделиться:
Загрузка...