Повітряні Сили ЗС України отримали модернізовані бойові літаки

918

Повітряні Сили ЗС України отримали чергову партію військової техніки, відремонтованої й модернізованої на вітчизняних підприємствах оборонно-промислового комплексу

Це три модернізовані бойові літаки — два винищувачі типу Су-27 та МіГ-29 та штурмовик типу Су-25 та чотири пускові установки ЗРК С-300 ПС. Сьогодні чимало апаратів перебувають на поточному та капітальному ремонті. До строю стають і «кримські» МіГ-29, які після анексії Криму Росія віддала Україні в понівеченому стані.

Літаки, які ми отримали, вже в авіаційних бригадах і найближчим часом стануть на бойове чергування в системі протиповітряної оборони держави. Техніка надійшла в авіаційні бригади, що поблизу Василькова, Миргорода й Миколаєва. Загалом літаки модернізують уже не перший рік, на це держава виділяє чималі кошти. Парк модернізованої авіатехніки щороку поповнюється, — розповідає головний інженер авіації ПС ЗС України генерал-майор Петро Скоренький.

Упродовж 2016 року авіація Повітряних Сил отримала п’ять модернізованих літаків згаданих типів, а поточного року їх надійшло вісім. Модернізовані літаки задіяні у виконанні бойових завдань, беруть участь у масштабних навчаннях, бойових пусках ракет по повітряних та наземних цілях. У навчальній програмі льотного факультету профільного авіаційного ВНЗ уже враховано модернізацію бойових літаків, аби старшокурсники були підготовлені саме до експлуатації цієї техніки.

Основні переваги модернізованого МіГа — це збільшення дальності захоплення та виявлення повітряної цілі. А налаштування радіостанції на діапазон частот НАТО дозволяє нашим пілотам працювати у взаємодії з іноземними колегами за міжнародними процедурами.

Су-25М1 суттєво відрізняється від свого попередника: штатне озброєння літака може працювати по наземних цілях удень та вночі, в умовах поганої видимості й у хмарах.

Основні елементи модернізації усіх типів літаків включно із Су-27П1М — це покращена авіоніка, навігація, захист, радіостанція, заміна аналогових систем управління та прицілювання на цифрові, що дозволить приблизно на третину підвищити точність завдання ударів.

P.S. У 831-ій бригаді тактичної авіації ПС ЗСУ планується мати десять модернізованих Су-27

Про це свідчить укладений 24 жовтня договір поставки групових комплектів ЗІП на 10 виробів «системи аудіо-відеореєстрації Савро-27У» між в / ч А1356 (831-а бригада тактичної авіації, аеро. Миргород) і його виробником ПАТ «НТК «Електронприлад» (м.Київ) на загальну суму 126 840 грн.

Система аудіо-відеореєстрації Савро-27У встановлюється на модернізованих ДП «Запорізький державний авіаремонтний завод «МіГремонт» винищувачах Су-27 замість морально застарілого фотоконтрольного приладу ФКП-ЄУ і забезпечує:

— реєстрацію видимого льотчиком закабінного простору з накладенням на нього інформації, що відображається на індикаторі на лобовому склі ІЛС-31 в реальному масштабі часу;

— запис переговорів екіпажу від літакового переговорного пристрою в реальному масштабі часу;

— передачу записаної інформації в реєстратор БУР-4-1-10-01 для її збереження в твердотільному захищеному накопичувачі.

Запис відеоінформації здійснюється двома відеокамерами:

— ВК-05 формує кольорове відеозображення видимого льотчиком закабінного простору;

— ВК-06 формує кольорове відеозображення інформації, що відображається на ІЛС-31.

Накладення зображень забезпечується спеціалізованою програмою обробки при наземному перегляді на персональному комп’ютері.

 

Поделиться:
Загрузка...