• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Навчання «Sea Breeze 25-2»: Україна залучила чотири протимінні кораблі
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 12.07.25
  • Російські війська вночі атакували Луцьк дронами та ракетами ВІДЕО
  • Комбінована атака росіян на Чернівці: дві людини загинули, 14 поранено
  • Російські окупанти завдали комбінованої атаки на Львів
  • У Сибіру вибухнув газопровід, який забезпечував російський ВПК
  • Російські загарбники окупували Ялту на Донеччині
  • Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 11.07.2025
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      17.06.20250

      Порошенко про сфабриковану “вугільну справу”: це шоу влади для відволікання від справжніх загроз

      Recent
      11.07.2025

      Спеціальна церковна операція

      11.07.2025

      Римські канікули подалі від шахедів та ракет

      09.07.2025

      Що ріднить зелень з Москвою?

    1. Украина
        Featured
        10.06.20250

        Світ іржавої танкової броні проти світу ілюзій і «рожевих метеликів»

        Recent
        12.07.2025

        Російські війська вночі атакували Луцьк дронами та ракетами ВІДЕО

        12.07.2025

        Комбінована атака росіян на Чернівці: дві людини загинули, 14 поранено

        12.07.2025

        Російські окупанти завдали комбінованої атаки на Львів

      1. Мир
          Featured
          06.11.20240

          Історичний камбек Трампа. Як на це реагують американські ЗМІ

          Recent
          11.07.2025

          У Сибіру вибухнув газопровід, який забезпечував російський ВПК

          11.07.2025

          Новости из США. 10 июля 2025

          07.07.2025

          Новости из США. 5 июля 2025

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            12.07.2025

            Навчання «Sea Breeze 25-2»: Україна залучила чотири протимінні кораблі

            12.07.2025

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 12.07.25

            11.07.2025

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 11.07.25

          1. ВПК
              Featured
              25.11.20240

              Безвідповідальні злочинці: Як ЗСУ залишили без мін — афера на 25 мільярдів гривень | Юрій Бутусов

              Recent
              09.07.2025

              САУ «Богдана»: напередодні вторгнення рф − БУВ НАКАЗ розібрати!

              10.06.2025

              Давайте розберемося, хто і що нам передав

              26.05.2025

              Нідерланди відправили останні F-16 в Бельгію для підготовки до передачі Україні

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Экономика»Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 30.06.2025

            Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 30.06.2025

            0
            By Юрий on 01.07.2025 Экономика
            Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 30.06.2025
            1. росія скорочує видобуток газу на тлі втрати європейських ринків і санкцій.
            — У січні–травні 2025 року видобуток природного газу в росії впав на 3,1% — до 246 млрд кубометрів, а виробництво зрідженого природного газу (ЗПГ) скоротилося ще суттєвіше — на 4,8%, до 14,2 млн тонн.
            — Серед ключових причин — припинення транзиту російського газу через газотранспортну систему України.
            — Згідно з інформацією європейського оператора ENTSOG, постачання «Газпрому» до ЄС (включно з транзитними маршрутами до Сербії та Північної Македонії) впало з 14,6 млрд куб. м у січні–травні 2024 року до лише 8,6 млрд куб. м за аналогічний період цього року.
            — Це чергове свідчення втрати росією стратегічного каналу експорту до Європи. Додаткового удару завдали санкції США: у січні 2025 року до списку SDN були включені дві російські установки середньотоннажного виробництва ЗПГ у Ленінградській області — «Криогаз-Высоцк» і «СПГ-Портовая».
            — Ці санкції паралізували роботу проєктів, які москва намагалася представити як альтернативу зменшенню експорту через трубопроводи.
            — Попри те, що формальної заборони на імпорт російського газу на рівні ЄС немає, реальний попит на російський ресурс продовжує скорочуватись.
            — У Німеччині уряд канцлера Фрідріха Мерца, який демонструє відсторонення від проросійської політики Меркель, не планує відновлення «Північного потоку».
            — У той час США нарощують експорт ЗПГ до Європи, зайнявши ринкову нішу, яку втратила росія.
            — Крім того, розширення експорту ЗПГ з росії неможливе без зняття санкцій, а це ставить кремль у залежність від політики адміністрації Дональда Трампа.
            — Хоча його повернення в Білий дім активізувало видачу ліцензій на експорт для американських виробників, це ще більше посилює конкуренцію на ринку та зменшує шанси росії на відновлення втрачених позицій.
            — Таким чином, російська газова галузь стрімко втрачає доходи, інфраструктуру й стратегічну вагу на міжнародному рівні.
            — Кремль, який десятиліттями шантажував Європу газом, нині змушений спостерігати за тим, як його ресурсна імперія поступово розсипається під тиском санкцій, втрати транзиту та глобального переорієнтування ринку.
            2. «Роснефть» хоче піти з індійського ринку через санкції.
            — російський нафтогігант «Роснефть» веде переговори про продаж своєї частки в індійській компанії Nayara Energy через ускладнення, спричинені західними санкціями.
            — Компанія намагається продати 49,13% акцій Nayara Energy, яка володіє одним із найбільших в Індії нафтопереробних заводів (потужністю 20 млн тонн на рік) та мережею з 6750 автозаправних станцій.
            — Причиною виходу є нездатність «Роснефті» репатріювати прибутки з індійського ринку через фінансові обмеження, запроваджені країнами Заходу.
            — Найбільш імовірним покупцем називають Saudi Aramco — державну нафтову компанію Саудівської Аравії, одного з найбільших експортерів нафти у світі.
            — Намір «Роснефті» позбутися активів в Азії сигналізує про глибоку кризу російського енергетичного сектору, який стикається з дедалі більшою міжнародною ізоляцією.
            3. Китай продовжує використовувати росію для скидання надлишків своєї продукції, цього разу — металургійної.
            — Імпорт заліза, сталі та виробів із них із КНР до рф зріс на 16% за перші п’ять місяців 2025 року — попри те, що внутрішні російські металурги скаржаться на кризу, зупинки виробництва й падіння цін.
            — У самій КНР просідає попит через стагнацію будівельного сектора, економічну невизначеність і ризики, пов’язані з геополітикою.
            — Замість підтримки власного виробництва, росія знову відіграє роль ринку збуту для Китаю, купуючи навіть те, що вдаряє по її ж галузях.
            — Водночас падіння цін на метал у рф уже склало 11% з початку року, а китайський імпорт лише прискорює тиск на місцевих виробників.
            — Це класична модель колоніальної залежності: Пекін позбувається зайвого, москва втрачає свою промисловість.
            4. Трамп підтримає нові санкції проти росії — сенатор Грем.
            — Президент США Дональд Трамп вважає, що Конгресу настав час ухвалити новий законопроєкт щодо запровадження додаткових санкцій проти росії. Про це заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який напередодні зустрічався з Трампом.
            — «Учора вперше президент сказав мені, коли ми з ним грали в гольф, що настав час рухатися вперед», — цитує Грема ABC. Сенатор також висловив впевненість у тому, що Трамп підпише документ, якщо той буде ухвалений американськими законодавцями.
            — Підтримка санкційного тиску з боку Трампа свідчить про стійкий двопартійний консенсус у США щодо необхідності посилення тиску на росію, попри політичні розбіжності всередині країни.
            5. США скасовують санкції щодо будівництва АЕС «Пакш-2» в Угорщині, яке веде російський «Росатом».
            — За словами Сійярто, це дозволяє пришвидшити роботи на майданчику й розв’язує проблеми, які виникли під час президентства Байдена. Сам факт того, що Вашингтон, за даними Будапешта, знімає обмеження з одного з ключових російських енергопроєктів у ЄС, створює серйозний прецедент — на фоні війни, санкцій і спроб скоротити залежність від москви.
            — Угорщина роками блокує європейські ініціативи з обмеження російського енергетичного впливу, паралельно захищаючи контракти з «Газпромом» і «Росатомом».
            — Зараз Орбан фактично отримує карт-бланш на подальшу співпрацю з росією, тоді як європейські партнери знову опиняються в ситуації, де один із членів ЄС грає проти загальної лінії. кремль отримає валюту, технологічний плацдарм і довгострокову присутність у ядерному секторі ЄС, тоді як санкційний режим втрачає цілісність.
            — Сигнал тривожний — і для України, і для тих, хто досі розраховує на єдність Заходу в протидії Москві.
            6. Китай витісняє росію як головного зовнішнього інвестора Куби.
            — На тлі катастрофічної економічної ситуації на Кубі, де мешканці страждають від багатогодинних відключень електроенергії, дефіциту палива, ліків і продовольства, Китай поступово витісняє росію як основного донора інфраструктурних проєктів на острові.
            — Пекін фінансує будівництво 55 сонячних електростанцій у 2025 році та ще 37 — до 2028-го, в той час як більшість гучних російських ініціатив лишилися на папері. росія, яка ще два роки тому голосно анонсувала низку масштабних проєктів, включаючи запуск сталеливарного заводу, відновлення цукрових комбінатів і відкриття “Русмаркетів”, не змогла реалізувати обіцяне.
            — Інвестиції Китаю, на відміну від російських, мають реальний вимір: нові електростанції вже запущено, а ще до кінця 2025 року заплановано ввести в експлуатацію проєкти потужністю понад 1100 МВт. Це майже повністю компенсує денний дефіцит електроенергії на острові.
            — Китай також бере участь у модернізації всієї енергомережі Куби, що перетворює його на ключового партнера країни.
            — Натомість росія, загрузнувши у війні проти України, втратила можливість бути серйозним гравцем навіть на традиційно дружніх до себе ринках, таких як Куба.
            — Обіцянки російських чиновників не призвели до видимих результатів: заводи стоять, інфраструктура розвалюється, «Русмаркети» закриті, а про масштабні реконструкції в центрі Гавани не чути вже більше року.
            — кремль не здатен підтримувати зовнішньоекономічну експансію через брак ресурсів, санкції, репутаційні втрати та загальну ізоляцію на міжнародній арені. росія, яка десятиліттями використовувала Кубу як символ геополітичного впливу у Латинській Америці, тепер поступається навіть у власному “задньому дворі”.
            — Натомість Пекін, діючи обережно, системно й без зайвого шуму, перетворюється на справжнього рятівника кубинської економіки, водночас посилюючи свій вплив у регіоні, який кремль втрачає через власну зовнішньополітичну авантюру в Україні.
            7. Польська Orlen повністю відмовилась від російської нафти: останній контракт із «Роснефтью» розірвано.
            — Польська енергетична компанія Orlen більше не купуватиме російську нафту, повідомив генеральний директор Іренеуш Фафара. З 30 червня 2025 року припиняються поставки нафти на чеський нафтопереробний завод у Літвінові — це був останній чинний контракт Orlen із російською «Роснефтью».
            — «Сьогодні ми звільнили Центральну Європу від російської нафти», — заявив Фафара на пресконференції, підкресливши символічну і практичну вагу рішення, яке демонструє остаточний розрив із багаторічною енергозалежністю від росії.
            — Відмова Orlen стала можливою завдяки модернізації інфраструктури — зокрема Трансальпійського трубопроводу (TAL), що доставляє нафту з італійського порту Трієст до Німеччини, а далі — до Чехії через трубопровід IKL.
            — Чеський уряд раніше заявив, що країна вперше стала повністю незалежною від російської нафти, яку десятиліттями постачали через нафтопровід «Дружба». Зараз чеські НПЗ отримують сировину з альтернативних джерел — Північного моря, Середземномор’я, Саудівської Аравії, обох Америк та Африки.
            — Таким чином, ще один ринок остаточно закрився для росії, що продовжує втрачати енергетичний вплив у Європі на тлі війни проти України, санкцій та переорієнтації світових енергопотоків.
            — Це рішення — удар по експортних доходах москви, яка досі сподівалась зберегти присутність хоча б на окремих напрямках у Центральній Європі. Зі зменшенням доступу до валютної виручки, кремлівський режим усе глибше занурюється в фінансову ізоляцію.
            Volodymyr Omelyan

            На зображенні може бути: текст «Мало кто знает, что понятию "Загнивающий Запад" уже почтИ 180 лет. Его впервые в 1841 году ввёлкритик, академик, славянофил Шевырёв. С того времени Запад всё гниёт, a Российской империи давно уже нет. Кстати, Шевырёв умер в Париже...»

            VolodymyrOmelyan економікаВорога економічніВтратиРФ
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 11.07.2025

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 10.07.2025

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 08-09.07.2025

              Comments are closed.

              Последние новости
              • Сегодня
                11:11
                Навчання «Sea Breeze 25-2»: Україна залучила чотири протимінні кораблі
              • Сегодня
                10:56
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 12.07.25
              • Сегодня
                09:56
                Російські війська вночі атакували Луцьк дронами та ракетами ВІДЕО
              • Сегодня
                09:34
                Комбінована атака росіян на Чернівці: дві людини загинули, 14 поранено
              • Сегодня
                09:27
                Російські окупанти завдали комбінованої атаки на Львів
              • 11.07.2025
                23:14
                У Сибіру вибухнув газопровід, який забезпечував російський ВПК
              • 11.07.2025
                22:56
                Російські загарбники окупували Ялту на Донеччині
              • 11.07.2025
                22:53
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 11.07.2025
              • 11.07.2025
                22:50
                Спеціальна церковна операція
              • 11.07.2025
                22:44
                Трамп про ранкову атаку РФ на Харків: «Побачите, що буде далі»
              • 11.07.2025
                22:29
                Убитий полковник СБУ Воронич брав участь в операції з ліквідації Мотороли
              • 11.07.2025
                12:23
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 10.07.2025
              • 11.07.2025
                12:08
                Новости из США. 10 июля 2025
              • 11.07.2025
                11:54
                Римські канікули подалі від шахедів та ракет
              • 11.07.2025
                11:47
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 11.07.25
              • 10.07.2025
                21:32
                Російські окупанти мають просування на Харківщині та Донеччині
              • 10.07.2025
                21:25
                Дмитро Чекалкин: Цифровий концтабір: Держава в телефоні, як це працює
              • 10.07.2025
                21:18
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 08-09.07.2025
              • 10.07.2025
                21:04
                Невідомий вбив полковника СБУ Воронича у Києві, — Червінський
              • 10.07.2025
                18:04
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 10.07.25
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              13.05.2025

              Детонація російського ЗРК «Бук-М3» після влучання американського дрона

              02.05.2025

              Кадри виконаної бойової роботи 93-ї окремої механізованої бригади за квітень ВІДЕО

              20.04.2025

              Російський солдат фіксує наслідки удару дрона по ворожій автівці

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              14.03.2024

              Наслідки ворожих обстрілів Сумщини ФОТО

              07.02.2024

              Наслідки ракетної атаки РФ на Київ ФОТО

              Re:public
              © 2025 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.