«НЕПТУН» пролетів 100 км, зробив розворот на 180 градусів, і на зворотному шляху вразив ціль

122

Сьогодні, 5 квітня на полігоні ЗСУ в одеській області пройшло одне із завершальних випробувань нової крилатої ракети (ПКР) «Нептун».

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Черговий етап випробувань, які відбулися на Державному випробувальному полігоні ЗСУ, пройшов успішно. Група кораблів з 11 суден Військово-Морських Сил забезпечувала безпеку стрільб в акваторії Чорного моря.

190405 Neptun 3

«Сьогодні тут на полігоні в Одеській області проходить одне із завершальних випробувань нової крилатої ракети, яка буде поставлена на озброєння Військово-Морських Сил Збройних Сил України», — підкреслив Петро Порошенко, який був присутній під час запусків нової ПКР.

190405 Neptun 1

За його словами, це протикорабельна ракета, ракета берегової оборони, яка може використовуватися і Сухопутними силами ЗСУ.

190405 Neptun 2

«І величезний внесок, в тому числі і щодо можливостей збільшення радіуса дії зазначеної ракети, використання високоточного озброєння, більш потужної бойової частини, сьогодні це все досягнення оборонного комплексу України, досягнення КБ «Луч», досягнення нашого ІТ-сектора, сектора, який розробляє бронетехніку», — зазначив Верховний Головнокомандувач.

190405 Neptun 4

Варто зазначити, що запуск ПКР «Нептун» було вперше здійснено з нової броньованої пускової установки базується на повнопривідному шасі КрАЗ-7634НЕ з колісною формулою 8х8.. До складу комплексу також увійшли два броньованих спецавтомобілів на шасі «Варта» (Командна машина управління та заряджальна машина) та транспортні вантажівки на шасі КрАЗ.

P.S. ТУРЧИНОВ: «НЕПТУН» ПРОЛЕТІВ 100 КМ, РОЗВЕРНУВСЯ НА 180 ГРАДУСІВ ТА НА ЗВОРОТНОМУ ШЛЯХУ ВРАЗИВ ЦІЛЬ

Українська ПКР «Нептун» (Р-360), під час сьогоднішніх випробувань, пролетіла понад 100 км у напрямку моря, зробила розворот на 180 градусів, і на зворотному шляху вразила ціль.

Про це розповів Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після закінчення випробувань в Одеській області.

«Крилата ракета виконала унікальне за складністю польотне завдання: пролетівши понад 100 км у напрямку моря, зробила розворот на 180 градусів, і на зворотному шляху точно вразила ціль», — розповів О. Турчинов, додавши, що політ та маневрування ракети фіксувалися технічними засобами спостереження як на береговій лінії, так і на острові Зміїний.

«До складу комплексу входить універсальна самохідна пускова установка, транспортна машина для перевезення ракет, транспортно-заряджаюча машина та командно-штабний модуль», — сказав О. Турчинов, додавши, що всі складові комплексу, як і сама високоточна крилата ракета Р-360, ніколи раніше не вироблялися в Україні, «тому ці випробування мають принципове значення для зміцнення оборонного потенціалу нашої держави».

За словами О. Турчинова, всі складові комплексу і сама ракета «відмінно відпрацювали завдання та довели відповідність заданим характеристикам».

«Нові мобільні комплекси крилатих ракет можуть швидко виходити на визначені бойові позиції та за лічені хвилини бути готовими до нанесення ракетного удару», — зазначив він, наголосивши, що українські крилаті ракети Р-360 «здатні точно вражати надводні та наземні цілі на відстані понад 300 км».

P.P.S.
Надо отдать должное Зеленскому — он умеет забивать эфир своей буфонадой. И хотелось бы не отвечать ему, но приходится. Вот и имеем два дня под девизом «Стадион, так стадион».

А вот Нептун. И он как-то вот мимо кассы. Спецы поохали, поцокали языком, военные атташе сегодня вообще в шоке были. Нептун? Что это? О чем это?

Понимаете, тут такая штука. Во всем мире всего ПЯТЬ стран обладают всем комплексом разработки и производства всех компонентов данного изделия. ПЯТЬ стран в мире. Было… Теперь шесть. Наша страна на равных вошла в этот элитарный клуб. И нет, это не просто «ну, ракета». Помимо рабочих мест, громаднейшего экспортного потенциала (а зачем там сегодня были атташе?), помимо налогов в бюджет — это еще развитие собственной школы ракетостроения.

Мы сегодня много говорили с генеральным конструктором КБ «ЛУЧ». Олег Петрович рассказывал про свои первые эскизы и наброски, про мечты в 2010 году… про мечты в 2012 году… Про то, как резали финансирование и запрещали работать с этой разработкой, как надежда угасала, как русские хозяйничали на других предприятиях ВПК Украины. И очень часто его глаза увлажнялись на мгновение.

А потом 2015 год. Потом принятие Государственной программы, начало финансирования, начало активной работы. Первые бросковые испытания, первые испытания маршевого двигателя.

Сегодня ракета прошла 225 километров, совершив по ходу движения 4 поворота и полностью подтвердила заявленные характеристики. Впереди еще несколько этапов… и они тоже будут пройдены.

Было пять стран. Стало шесть стран.

Было-стало.

Юрий Бирюков
Поделиться:
Загрузка...