Найближчим часом в ЗСУ не будуть поставлятися танки БМ «Оплот»

136

Найближчим часом вітчизняні танки БМ «Оплот» поставлятися Збройним силам України не будуть.

Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

Він повідомив, що запланований резерв у 100 млн гривень на закупку першої партії «Оплотів» у минулому році було перекинуто з цього проекту на пришвидшення робіт по ракетному комплексу «Нептун». Наразі Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова (ДП ХКБМ) працює над модернізацією та імпортозаміщенням «Оплотів».

«На нинішньому етапі ХКБМ реалізує проект щодо створення нової документації під танк «Оплот» з повністю виключеними російськими комплектуючими. Якщо ця робота буде завершена, потім знову постане питання щодо закупівлі цих зразків для української армії, якщо в цьому дійсно буде потреба», — зазначив Сергій Згурець.

Також він підкреслив, що в майбутньому може виникнути певний конфлікт інтересів між Міністерством оборони та підприємствами ОПК щодо вибору між модернізованим БМ «Оплот» та покращеною версію Т-64 (мова йде не про сучасний варіант «Т-64 зразка 2017 року», а про більш досконалу машину).

190426 OplotZg 1Танк БМ «Оплот» на Михайлівській площі у Києві під час виставки військової техніки, присвяченої Дню Незалежності. Серпень 2018 року

«Модернізований танк Т-64 в тому вигляді, який зараз обговорюється, фактично за своїми показниками ефективності не буде поступатися «Оплоту» при значно меншій вартості. І тут, я думаю, що буде певна дискусія між оборонною промисловістю і військовими. Тому що оборонній промисловості треба мати якісь напрацювання наперед і вдосконалений «Оплот» їм потрібен, а армії буде потрібен модернізований Т-64 в тому вигляді, який має ефективність, яка несуттєво поступається «Оплоту». Процес триває, але будуть певні нюанси», — наголосив військовий експерт.

190426 OplotZg 2Модернізований Т-64 (версія «Б1В») 17-ї окремої танкової Криворізької бригади на Гончарівському полігоні під час фінального етапу змагань на звання «Кращий танковий взвод ЗСУ». 8 вересня 2018 року / Фото: Військове телебачення

Проте назвати якісь конкретні строки створення обох модернізацій поки що важко.

«Зараз коли ми говоримо про танки, то танки Т-64 зараз модернізуються головно підприємствами ремонтними, хоча сам проект глибокої модернізації Т-64 (від ХКБМ) поки що пробуксовує», — констатував експерт.

190426 OplotZg 3Модернізовані танки Т-64 зразка 2017 року у цеху ДП «Харківський бронетанковий завод». Лютий 2019 року / Фото: АТН Харків

При цьому експерт зауважив, що з огляду на сучасне протистояння з РФ, Україні не слід йти старим «лінійним» шляхом СРСР і просто нарощувати кількість танків (та іншої техніки), тому що в нас не має стільки ресурсів та можливостей, щоб вийти на аналогічний рівень по потужності збройних сил, як у Росії. Тому потрібно приділяти увагу інноваційним «нелінійним» рішенням, та працювати в напрямку підвищення швидкості реагування.

«Як раз питання підвищення мобільності рішень і мобільності дій на полі бою це той напрямок, який ми можемо протиставити суттєвій російській потужності… Це вимагає формування стратегій нових дій на полі бою, нових вимог до техніки та власне створення такої техніки», — наголосив Сергій Згурець.

Поделиться:
Загрузка...