Минають місяці, а ніц не видко. Одні ролики…

225

Коли Ви організовуєте перший міжнародний форум психіатрії — Ви запрошуєте і очікуєте провідних світових психіатрів.

Коли Ви проводите міжнародну конференцію з питань сільського господарства — Ви запрошуєте СЕО провідних аграрних компаній, виробників с/г техніки, міністрів провідних аграрних держав.

Пане Зеленський, не полінуйтеся і прочитайте список присутніх на Першій інвестиційній конференції в Маріуполі. Скільки там реальних нових іноземних інвесторів, які приїхали послухати Вас і інвестувати саме в Маріуполь. І який рівень їх представленості? Чи є бодай один керівник, щоб відповідати рівню Президента України, а не лоха?!

Я спеціально не згадую про наших друзів з міжнародних фінансових організацій, фондів чи тих компаній, які давно працюють в Україні. З ними Ви легко можете зустрітися в Києві.

Скільки контрактів чи протоколів про наміри підписано? А саме це — показник ефективності заходу. Не «чісто поржать» або вчергове пообіцяти все хороше, а оголосити: за підсумками форуму за участю Президента України підписано контрактів по інвестиціях в Маріуполь на 1-20 млрд дол, Єврокомісія зобов’язалася вкласти в Донбас 10-50 млрд дол у реінтеграцію і т.д.

Далі, ще гірше. А запитайте у своїх колег: скільки готових проектів для презентації інвесторам є в Україні? Не слайдів, не скетчів, а повноцінних проектів ТЕО. Це такі грубі книжки, де детально все описано, підраховано і т.д.
Так от, нагадаю: ще в 2018 потужний бізнес заявив, що готових проектів для великих інвестицій в Україні немає.
Саме тому, ще в 2017 ми створили офіс РРР Спільно, який розпочав готувати feasibility study для інфраструктурних проектів. Тому сьогодні Вам є чим піаритися, розповідаючи про Закон про концесію, нами підготовлений, і перші два морські порти, за концесію яких боротимуться провідні світові компанії.
І такі ТЕО треба підготувати для кожного об’єкту, найняти групу радників для залучення інвесторів, провести якісні road-show. І лише після цього можна говорити про успішну приватизацію чи концесію.
А поки що, це діалог в стилі:
— ссишиш, дай дєнєг, всьо будєт харашо.
— а можна хоча б почитати, куди підуть мої гроші.
— ну, ти как мальчік!

Взагалі, слухав виступ Зеленського, а тішився досягненнями Порошенка: 4,6% росту ВВП, + 7 пунктів Doing Business, існування НАБУ, САП і Антикорсуду. До цього всього має Зеленський такий самий стосунок, як до перемоги на виборах без підтримки Коломойського. Себто, жодного. Пане Зеленський, а де ж Ваші результати? Минають місяці, а ніц не видко. Одні ролики…

До речі, моя порада і гаранту, і правоохоронним органам. Припиняйте цілуватися і водити хороводи. Ви незалежні один від одного. Покажіть нарешті результат. Вже, до речі, є що пред’явити і новій владі. Перші кримінальні справи і вироки членам команди Зеленського були б найкращими доказами незалежності правохоронної системи. І гарантією спокійної пенсії, без політичних переслідувань, самому Зеленському.

Ну, і звісно, дороги. Який президент без них?
З помпою відкрита дорога Н-08 Маріуполь-Запоріжжя.
А тепер факти:
Траса Н-08 Запоріжжя-Маріуполь має протяжність 200 км.
За минулі 2 роки ми: виготовили всі паспорти, провели всі тендери, відремонтували 70 км. В цьому році в бюджеті 2019 в ДФ передбачили 1,6 млрд грн для ремонту ще 80 км, які і зробили.
Оскільки Мінфін таки віддав ще 1 млрд з перевиконання Дорожнього фонду — Ви таки зробили решта 50 км, які ми планували на наступний рік через нестачу фінансування.
Дорога є — це добре. Але таких доріг ще не зроблених сотні.
Тут немає жодної магії — просто гроші і багато роботи.

Працюйте, нарешті! Досить виступати

Volodymyr Omelyan

Поделиться:
Загрузка...