Малюська звинуватив Суркісів та суддів у «договорняку» в справі ПриватБанку

77
Міністр юстиції Денис Малюська заявив про ознаки змови родини Суркісів із суддями у справі ПриватБанку

Про це Малюська написав у facebook.

Таким чином, міністр прокоментував рішення Печерського районного суду у справі за позовом шести британських компаній до ПриватБанку та Мінфіну.

«Тихенький договорняк на мільярди гривень. У головних ролях: судді, олігархи та «активісти». І ризик перетворення України на арену боїв без правил», — написав Малюська.

За його словами, позивачі вимагають зобов’язати ПриватБанк продовжувати обслуговувати їхні депозити. ПриватБанк заперечує, оскільки депозитів не існує, вони були конвертовані у акції банку під час процедури неплатоспроможності.

Водночас, суд виніс ухвалу про забезпечення позову, і Приват зобов’язали обслуговувати депозити. Однак банк ухвалу про забезпечення не виконав, оскільки, депозитів не існує.

При цьому у процесі були задіяні усі можливі судові маніпуляції: формальний відповідач фізична-особа (щоб змінити підвідомчість справи); маніпуляція з судовим збором (позов не про стягнення коштів, а про обслуговування депозитів); маніпуляція з вибором судді (ідентичні заяви подавалися одна за одною, аж поки система не розписала справу на певного суддю); маніпуляція зі способом забезпечення (забезпечення було практично ідентичним позовним вимогам).

«Зараз суд розглядає питання законності та обґрунтованості останньої та найбільш нахабної маніпуляції: позивачі просять встановити порядок виконання ухвали про забезпечення, якою стягнути тіло депозитів і нараховані проценти на користь позивачів. Тобто, у якості забезпечення суд просять стягнути кілька мільярдів з ПриватБанку на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI», — зазначив Малюська.

  • 15 квітня Київський апеляційний суд підтвердив рішення Печерського районного суду, згідно з яким з Приватбанку стягується 7 млрд грн на користь 6 англійських компаній сім’ї Суркісів.
  • Згодом міністр юстиції Денис Малюська спростував повідомлення про стягнення 7 млрд грн із ПриватБанка на користь пов’язаних із братами Ігорем і Григорієм Суркісами компаній.

Поделиться:
Загрузка...