КРАЗ відправив військовим партію бронеавтомобілів КрАЗ-Кугуар

245

Кременчуцький автозавод відправив одному зі своїх постійних замовників партію багатофункціональних бронеавтомобілів КрАЗ-Кугуар (4х4). Мала бронетехніка призначена для перевезення особового складу по дорогах із різним покриттям, бездоріжжю та місцевості.

Автомобіль має пасажирський броньований корпус. Бронювання пасажирського відділення — п’ятистороннє (дах і вертикальні поверхні) для захисту від 7,62×51 мм M80 NATO Ball ammunition товщиною 6,5 мм, відповідно до стандартів CEN Level BR6. Підлога транспортного засобу забезпечена захистом від осколків у результаті одночасного підриву двох німецьких ручних гранат DM-51 або їх еквіваленту. Бронезахист також встановлено за крилами, на щиті моторного відсіку, у задніх колісних арках. Особливий дизайн бронювання забезпечує розподіл ваги броньованих дверей на силові елементи броні. Таким чином зменшується навантаження на модифіковані дверні петлі. Бронювання сконструйовано таким чином, що куля, випущена під будь-яким кутом до поверхні автомобіля, не проникне всередину, не зустрівши на своєму шляху елементів броні. Можливість прострілу в результаті рикошету мінімізована.

Скло плоске броньоване, товщиною 39 мм (рівень захисту CEN B6), має спеціальний шар для захисту від осколків скла, численних кінетичних попадань, мінімум викривлень.

Конструкція легкої бронетехніки КрАЗ максимально адаптована під місцеві умови експлуатації. Усі несучі вузли максимально укріплені, зокрема задня підвіска — посилена ресорна, передня — посилена пружинна.

Двигун — бензиновий V6, потужністю 218 к.с., коробка передач — механічна п’ятискоростна. Є два паливних баки зі сталевим захистом об’ємом 90 л кожен. Максимальна швидкість — 105 км/год. У якості додаткового обладнання на легкий броньовик КрАЗ-«Кугуар» встановлено кулестійкі вставки в колесах, ковшоподібні сидіння і поворотна вежа на даху.

На долю КрАЗ-Кугуарів випали перші найважчі дні військового конфлікту на сході України в 2014 році. Вони, разом з КрАЗ-Спартанами, мимоволі стали автомобілями переднього краю і часто використовувалися не за призначенням, бо у військових частинах не було в наявності іншої спеціальної техніки. КрАЗи в броні врятували багато життів українських військових — бійців, офіцерів, керівників вищої командної ланки. Впевнені, що відправлена бронетехніка КрАЗ-Кугуар гідно поповнить лави українських військових і стане з ними в одному ряду на захист рубежів України.

defence-ua.com

P.S. Черкаський автозавод «Богдан» передав Збройним Силам перші десять санітарних машин Богдан 2251

 

На автомобільному заводі «Богдан» у Черкасах відбулася передача першої партії з десяти санітарних автомобілів Богдан 2251 представникам Міністерства оборони України. Машини, які щойно зійшли з конвеєра заводу, передано в рамках виконання контракту між Міністерством оборони України та корпорацією «Богдан».

У заході взяли участь представники заводу-виробника та військові медики.

– Сьогодні ми передаємо лише першу партію автомобілів «Богдан 2251». По контракту цього року ми повинні виготовити 100 автомобілів такого типу, – зазначив директор автоскладального заводу «Богдан» Владислав Сопіт, – далі щомісяця військові отримуватимуть чергові партії «санітарок».

Автомобіль призначений для транспортування поранених та хворих від медичних підрозділів військових частин до військових госпіталів та цивільних лікарень.

Богдан 2251 вже пройшов випробування в зоні АТО. – «Богдан» бере учать у 12 програмах Міністерства оборони, створюючи військовий продукт. Один із військових продуктів це санітарна машина, яка буде застосовуватися у ЗСУ. Крім того, вони беруть участь в поставках вантажних транспортних автомобілів.

Вже поставлено 120 машин для потреб ЗСУ. Також вони беруть участь в проведення модернізації машин, – говорить начальник представництва державного замовника Микола Ковтун.

– Хочу підкреслити, що всі ці програми виконуються за власні обігові кошти підприємства. За словами директора з маркетингу Дочірнього підприємства автоскладальний завод № 2 Автомобільної корпорації «Богдан Моторс» Ігоря Осадчого, нині завод працює над розробкою броньованого санітарного автомобіля, який дозволить вивозити поранених бійців прямо із зони бойових дій.

Нагадаємо, що наказом Міністра оборони від 27 березня 2017 року № 180, автомобіль санітарний Богдан 2251 на шасі Great Wall Wingle 5, допущений до експлуатації в ЗСУ на на особливий період.

ukrmilitary.com

P.P.S. БТР «Козак-2». НВО «Практика»

БТР «Отаман» 6х6 та 8х8. НВО «Практика»

Поделиться:
Загрузка...