Й ще одна тривожна медіа новина.
Відсьогодні єдиний кримськотатарський телеканал АТR припинив супутникове мовлення.
Тому що Кабмін не виділив в повному обсязі кошти на підтримку мовника.
Отже, кримські татари на окупованому півострові залишилися без об’єктивної і правдивої інформації з України рідною мовою.
Можна пафосно відкривати Кримську платформу, але паралельно знищити кримськотатарське мовлення.
Можна викинути мільярд гривень на російськомовний телеканал ДОМ, де крутять совєцькі фільми з Леніним і забути про гібридну іформаційну війну, яку РФ веде проти нас на окупованих територіях.
Можна перекинути 15 мільйонів гривень з бюджетної статті про законотворчу діяльність на розпил близької до Банкової медіаструктурки, аби перетворити вузькопрофільний канал РАДА на пропагандистський рупор влади. І при цьому не знайти кількох мільйонів для єдиного нішевого телеканалу, який мовить для корінного народу окупованого Криму рідною мовою.
А какая разніца?
Це і є справжні пріорітети і справжня інформаційна політика команди Зеленського.
Iryna Gerashchenko
Відсьогодні з 8.00 ранку через різке скороченя державного фінансування супутниковий оператор AMOS припинив мовлення єдиного кримськотатарського телеканалу ATR, а також нашого дитячого телеканалу LÂLE (єдиного, де цілодобово звучить кримськотатарська мова) на тимчасово окупований Крим. Востаннє телесигнал ATR у Криму зникав 1 квітня 2015 року, це було рішенням держави-окупанта. Але ми не опускаємо руки, боремося далі. Ми маємо ім’я, честь, ціль — і це в нас не відбере ніхто. Усе, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. Ми є майже в усіх кабельних мережах України, на всіх IPTV платформах, сайті ATR.UA, в YouTube.
Слава Україні! Qırım serbest olacaq! Ми переможемо!
P.S. Таким чином порушені пункти ст. 60 «Угоди про асоціацію ЄС з Україною» стосовно телеканалу ATR і сприяння розвитку кримськотатарської мови. А саме:
«УГОДА ПРО АСОЦІАЦІЮ ЄС З УКРАЇНОЮ
Резолюція Європарламенту від 11 лютого 2021 року з виконання Угоди про асоціацію ЄС з Україною (2019/2202 (INI))
Європейський Парламент […]
60. […] приділяє пильну увагу підтримці, яку надає Уряд України кримськотатарському народу […]; наполягає на тому, щоб українська влада вирішувала проблеми єдиного кримськотатарського телеканалу ATR і запропонувала стабільний механізм фінансової та технічної підтримки, щоб телеканал міг продовжувати мовлення на окупований Росією Крим; вітає ініціативу України щодо розробки Стратегії розвитку та популяризації кримськотатарської мови на період до 2032 року;».