Голівки самонаведення для протикорабельної крилатої ракети «Нептун»

248

Науково-виробниче підприємство «Радіоникс», що є одним з найпотужніших в Україні розробником бортових радіолокаційних систем та оптико-електронного обладнання для ракет, на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018» представило чимало нових виробів.

Серед них — декілька нових активних голівок самонаведення для ракет (АРГСН), підвісна система радіоелектронного захисту (РЕБ) для бомбардувальників Су-24 та багатофункціональний радар «Есмеральда».

Як розповів директор НВП «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов, дослідний зразок багатофункціональної системи управління озброєнням «Есмеральда» може бути використаний в зенітно-ракетних комплексах середньої дальності та винищувачах Су-27 та МіГ-29. Її особливістю є використання кодованих фазоманіпульованих сигналів, збільшена дальність виявлення й супроводу цілей (90-160 км для повітряних цілей та 40-150 км для наземних/морських), а також можливість роботи з новими ракетами, що мають активні радіолокаційні головки самонаведення (АРГСН).

Також була представлена нова активна радіолокаційна головка самонаведення для ракет «повітря-повітря» та «земля-повітря» середньої дальності «Онікс» — Ка-діапазону (дальність пуску ракети — 60-80 км, дальність виявлення та захоплення цілі — 5-15 км) й АРГСН Х-діапазону (дальність виявлення і захоплення цілі до 20 км). Вони можуть бути використані у ракетах Р-27 (як старого покоління, так і модернізованих) та нових ракетах «повітря-повітря» калібру 200 мм.

181020 radioniks 1Активні радіолокаційні головки самонаведення для ракет «повітря-повітря» та «земля-повітря» середньої дальності Ка- та Х-діапазону від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».

Варто нагадати, що ця ж компанія розробляє ГСН і для протикорабельної крилатої ракети «Нептун». Проте, даний зразок не був представлений на виставці, оскільки розробка тримається в секреті.

«Я думаю, що вона буде представлена на наступних виставках», — зазначив Станіслав Зав’ялов.

Без имени 6Директор НВП «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов на стенді своєї компанії на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018».

Ще однією, дуже очікуваною новинкою, став бортовий комплекс індивідуального радіоелектронного захисту «Омут». Такий комплекс підвішується на військові літаки чи вертольоти й, під час польоту, здатен придушувати радіолокаційні системи зенітних ракетних комплексів, винищувачів, а також активних і напівактивних голівок самонаведення ракет. Представлена на виставці модифікація («Омут-КМ») розроблена для оснащення надзвукових фронтових бомбардувальників Су-24 й почала розроблятися з 2014 року. У 2018 році новий комплекс РЕБ, нарешті, пішов на випробовування у ЗСУ.

«В цьому році ми почали проведення льотно-конструкторських випробувань даного комплексу з Міністерством оборони України», — повідомив директор «Радіоніксу».

181020 radioniks 4Підвісний бортовий комплекс індивідуального радіоелектронного захисту «Омут-КМ» від НВП «Радіонікс». 

Представлені на виставці вироби являються лише невеликою часткою розробок НВП «Радіонікс». Компанія розробила РЛС управління озброєнням, багато різних систем для оснащення ракет та винищувачів, працює над розробкою оптико-електронної системи, ГСН різних видів (в тому числі й інфрачервоними та надвисокочастотними). Крім того, саме «Радіонікс», з 2008 року, призначений МО України головним виконавцем модернізації СУО (система управління озброєнням) винищувачів Су-27, що стоять на озброєнні ЗСУ.

«Україна буде мати свою систему озброєнням винищувача», — підкреслив Станіслав Зав’ялов.

181020 radioniks 2Багатофункціональна система управління озброєнням (РЛС) «Есмеральда» від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».

P.S. Випробування протикорабельної ракети “Нептун” (береговий варіант) завершаться в травні 2019-го

Про це повідомив Командувач Військово-морських сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко. За його словами, на цей рік заплановані ще кілька стрільб ПКР “Нептун” (розробка ККБ “ЛУЧ”):

“До кінця цього року будуть ще два пуски. І вже остаточне, як комплексу берегового протикорабельного, буде випробування десь в кінці квітня, на початку травня”.

Командувач ВМС відзначив, що “паралельно ми готові відпрацьовувати всі питання стосовно розбудови корабельної платформи”. Такий коментар І. Воронченко надав Радіо Свобода для програми “Донбасс Реалии”.

Нагадаємо, очікується, що на заводі “Кузня на Рибальському” будуть закладені ракетні катери для потреб ВМС України, які, ймовірно, і стануть носіями ракетного комплексу “Нептун”. Раніше очікувалося, що це будуть катери проекту 58260 “Лань”. На цьогорічній виставці “Зброя та безпека-2018” “Кузня” представила проект “Веспа”, який, за словами керівництва заводу, і стане базовим проектом для реалізації програми побудови ракетних катерів для ВМСУ.

Представлений проект ракетного катеру на “Зброя та безпека 2018” 

Озброєння буде вітчизняного виробництва. Зокрема проектом передбачено встановлення:

Протикорабельні ракети: 8 ПКР Нептун (Укр)

ЗРК: Арбалет-К (Укр)

Переносний ЗРК: 16 x Ігла

Артилерійська установка: 76-мм АК-176

Артилерійська установка: 2 х АК-630М

Кулемети: 2 x 12,7-мм

Радар: Morena Delta-3D

Система керування вогнем: Protazan-K, Spys-K

Розташування протикорабельних ракет та артсистем у кормі катеру

Проект ракетного катеру для ВМС ЗС України 

Основні характеристики:

Водотоннажність стандартна: 550 тонн

Водотоннажність повна: 640 тонн

Довжина найбільша: 64,46 метрів

Ширина найбільша: 9,6 метрів

Осадка: 3,65 метрів

Максимальна швидкість: 40 вузлів

Економічна швидкість: 16 вузлів

Дальність плавання на економічній швидкості: 2300 миль

Екіпаж: 38 (+6) осіб

Автономність: 10 діб на 38 осіб

Матеріал корпусу: Суднобудівна сталь

Матеріал надбудови: Алюмінієвий сплав

Ракетний катер призначений для патрулювання, здійснення конвоювання та у разі потреби знищення бойових кораблів, транспортів і десантних засобів противника як самостійно, так і у взаємодії з ударними силами флоту.

Також вивчається питання встановлення пускових установок ПКР “Нептун” на єдиний у Збройних силах ракетний катер “Прилуки”. Корабель зараз проходить ремонт у Миколаєві.

mil.in.ua

 

Поделиться:
Загрузка...