Генштаб назвав число втрат ЗСУ на Донбасі від початку року

83

З початку 2020 року у бойових діях на Донбасі загинуло майже пів сотні українських військових, поранено понад 300 бійців.

Про це йдеться у відповіді Генштабу ЗСУ на запит BBC News Україна.

Водночас там відзначають суттєве зменшення бойових втрат з початком «повного і всеосяжного припинення вогню» 27 липня.

«У боях на Сході України за весь 2020 рік загинуло 49 українських бійців («бойові безповоротні втрати ЗСУ»). Четверо з них загинули вже під час перемир’я», — сказано в повідомленні.

Поранених за рік («бойові санітарні втрати ЗСУ»), за даними Генштабу станом на 13 грудня, було 332 бійці. З них за час перемир’я — 15.

З 13 грудня на Донбасі поранили ще трьох українських військових. Таким чином кількість всіх поранених у боях військовослужбовців у 2020 році зросла до 335. А поранених за час перемир’я — до 18.

«Найгарячішими» ділянками фронту залишаються позиції на півдні («Маріупольський напрямок»), а також ділянки під Авдіївкою, Попасною та Торецьком.

«З введенням у дію режиму припинення вогню інтенсивність обстрілів зменшилася, що вплинуло на зниження втрат серед особового складу ЗСУ», — відзначають у Генштабі.

У Генштабі також повідомили про небойові втрати армії за рік. До небойових втрат належать смерті військових від хвороб, нещасних випадків, самогубств та інших причин.

«Кількість небойових втрат військовослужбовців ЗСУ за період проведення бойових дій під час ООС за 2020 рік становить 70 осіб, з них з 27 липня — 15 осіб», — повідомляють у Генштабі.

Також до небойових втрат треба віднести загибель одного бійця 14-ї механізованої бригади, який 14 грудня зник зі свого підрозділу, а за кілька днів його тіло повернула так звана «Народна міліція ЛНР» зі слідами численних травм.

Кількість втрат так званих «армійських корпусів ДНР і ЛНР», у яких, за твердженням української влади, воюють також кадрові російські офіцери (Кремль це заперечує), невідома.

За даними Генштабу, бойові втрати станом на 18 грудня 2019-го становили 97 загиблих військових, інші загиблі — 77 осіб. Також було поранено 499 українських військовослужбовців. Ще 78 бійців отримали інші пошкодження.

P.S.

Сиділи тут нещодавно з товаришем — у відпустку приїхав. Хлопець — військовий, нині не просто служить, а служить «там». Тобто саме «там» — в ООС. І от розповів мені товариш дуже цікаву штуку.
?Пригадуєте, як здійнявся скандал щодо скорочень у ЗСУ? Хомчак ще виліз у ЗМІ — драв кольчугу на грудях, мовляв бойові частини скорочувати не будуть, лише «мертві душі», мовляв на боєздатність частин це не вплине ніяк. Так от товариш мій каже що скорочення іде САМЕ В БОЙОВИХ ЧАСТИНАХ. При чому скорочують не тільки людей, а й посади. Тобто в разі мобілізації заповнити незайняті посади «мобіками» не вийде — доведеться повністю міняти штатні розклади частин. Ви уявляєте собі, ЯК це робити в умовах загострення, коли командирам треба не організаційні питання вирішувати — їм треба керувати бійцями і боєм?
?І що характерно — знайдіть про це згадки у відомих сердобольних волонтерів, які за Порошенка ґвалт здіймали через кожен берць, що протікав. Нема! У всіх — повна ідилія, лише порохоботи життя їм псують.
?Я оце собі думаю. Очевидно, Хомчак частини скорочує не з власної ініціативи — без вказівки згори такі рішення не приймаються. А тепер згадуємо. Зелені хваляться, мовляв, фінансування ЗСУ вони не зменшили — так? А якщо ми фінансування лишаємо те саме, а ЗСУ в реальних числах робимо меншими, то що в нас виходить? У нас виходить багато-багато грошей, які до військ не доходять. А тепер пригадаємо.
❌Сховища боєприпасів (а це тема за яку з Порошенка сім шкір здерли) — не будують з 2019 р. Реформа харчування зупинена з 2019 р. Оборонне замовлення по факту — провалене. Все це – пряма відповідальність Хомчака. І шапка на ялинку — Хомчак нині зі шкіри пнеться аби повернути у ЗСУ стару систему харчування. Вам зрозуміло, що відбувається з безпекою країни?
⚔️І так, питання яке останнім часом мене навідує все частіше. Якщо Хомчак нині ледь не свідомо гробить боєздатність ЗСУ, вам не здається що його роль в катастрофі Іловайська була набагато більша ніж нам зараз здається? Коли він там вийшов на зв’язок з росіянами уперше? Про що домовлявся?
Поделиться:
Загрузка...