Генерал Бен Годжес: Javelin допоможуть Україні, але ви здатні виробляти власні ракети

192

Екс-командувач збройними силами США в Європі Бен Годжес вважає, що ПТРК Javelin вже незабаром будуть в Україні, що значно посилить позиції Києва на переговорах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Переносні протитанкові ракетні комплекси (ПТРК) Javelin, «найкращі у світі», будуть доставлені в Україну найближчим часом. У цьому переконаний екс-командувач збройними силами США в Європі, стратег Центру Європейського політичного аналізу Бен Годжес. Про це він сказав у суботу, 17 лютого, на полях безпекової конференції, яка триває у німецькому Мюнхені.

Він вважає, що американські ПТРК посилять позицію Києва на переговорах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Утім, Годжес зазначив, що українська індустрія достатньо спроможна для підтримки армії.

«В Україні є потужна оборонна індустрія, яка здатна виробляти якісні протитанкові комплекси, тож я раджу ретельно до неї придивитися. Це не захмарної складності технологія, чому б Україні не виробляти власні системи?», — поставив він риторичне запитання.

Годжес підкреслив, що Вашингтон зацікавлений у тому, щоб припинити насильство на Донбасі, «але не так, щоб зберегти за Росією її здобутки» на цій території. Щодо можливої миротворчої місії ООН в регіоні він вказав, що «ключ — у тому, щоб контингент був надійним, тож ми маємо підібрати країни, професійні, спроможні, сильні, які не можна відсунути вбік».

Він вважає, що може йтися про країни, які не входять до НАТО, як-от Швеція чи Фінляндія. Командувач наголосив, що мандат місії повинен чітко описувати правила переходу до бойових дій, ієрархію командування та завдання.

Поделиться:
Загрузка...