Rostyslav Pavlenko
Зеленський та Шмигаль фактично позбавили війська будь-яких самостійних джерел фінансування, позбавили армію можливості купляти дрони, мавіки, аутели, fpv, РЕБ, і нічого не роблять, щоб забезпечити армію та виправити це катастрофічне недофінансування.
Міністр Умєров просто боїться піднімати це питання, щоб не втратити крісло. Добре, що про це говорить Кубраков, який, очевидно, був найадекватнішим кандидатом на посаду міністра оборони серед оточення Зеленського, але Кубраков став жертвою інтриг всемогутнього Андрія Єрмака, який спеціально позбавляє Україну можливостей мати ефективного міністра оборони, щоб мати вплив на корупційні фінансові потоки та мати слабких, не самостійних міністрів, які нічого не розуміють у військових справах та нездатні навчитись. І чому Єрмак так робить, і чому Зеленський йому це дозволяє, на мою думку, колись мають розібратись правоохоронні органи.
Юрій Бутусов
Міністерство фінансів визнало, що вилучення «військового» ПДФО у громад було неефективним рішенням. Більше половини надходжень не використані на потреби армії.
Про це пише «Дзеркало тижня» з посиланням на Асоціацію міст України.
За січень-липень поточного року головні розпорядники бюджетних коштів використали лише 45% фактичних надходжень ПДФО. Про це свідчать дані Мінфіну, які надало міністерство на запит Асоціації міст України.
«Загалом у 2024 році здійснено видатків на суму 32 млрд гривень із 77,3 млрд гривень надходжень. Причому якщо військові підрозділи системно використовують кошти, то Мінстратегпром за цей період з виділених йому 25 млрд гривень, які вилучені в громад на забезпечення військових підрозділів, зміг використати «аж» 529 млн гривень — 2%», — йдеться у повідомлення Асоціації.
Крім того, у 2023 році вилучені у громад кошти були використані на 65%. І якщо Міністерство оборони використало 100% коштів, то Держспецзв’язку використало 0 гривень, йдеться у публікації.
Як відомо, «військовий» ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із «силовим» ПДФО.
В АМУ наполягають: ПДФО має залишатися у громад.
«Позиція Асоціації міст України незмінна. Війна не привід вилучати кошти, а стимул їх обʼєднувати. Вся система публічної влади повинна працювати в єдності на Перемогу України. ПДФО всіх громадян України, незалежно від місця їх роботи чи служби, повинен однаково розподілятися до бюджетів громад для визначеного законом оперативного реагування на потреби військових», — наголошують в АМУ.
Раніше мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявляв, що вилучення «військового» ПДФО у громад зменшить їх спроможність допомагати армії та негативно позначиться на життєзабезпеченні міст, селищ та сіл.