Державні ТЕС завантажені на 10%, решта енергоблоків без вугілля

78

Станом на ранок 13 листопада 60% потужностей державних ТЕС компанії «Центренерго» не працюють через нестачу вугілля, свідчать дані диспетчера «Укренерго«.

Через брак вугілля не працює рекордних 14 енергоблоків. Ще шість перебувають на різних стадіях ремонту обладнання. Навантаження несуть лише три блоки з 23 державних ТЕС, що становить 10% їхньої потужності.

На кожній із трьох державних ТЕС працює по одному енергоблоку.

При цьому на приватних ТЕС через брак вугілля не працює всього чотири енергоблоки, половина з яких на Луганській ТЕС, яка переведена на економний режим через блокаду постачання вугілля з боку Росії (єдиний маршрут постачання вугілля на цю ТЕС проходить територією РФ) .

Нагадаємо, на початку листопада державна «Укренерго» визнала неможливим балансування енергосистеми України без допомоги з Білорусі після того, як 2 листопада запросила з Білорусі аварійну допомогу. З 6 листопада розпочався комерційний імпорт електроенергії з Білорусі.

Причиною став простий енергоблок державних ТЕС компанії «Центренерго».

Останні два місяці кожен другий енергоблок «Центренерго» не працює через брак вугілля.

P.S.

Мало хто ясно уявляє собі, що нас чекає цієї зими в енергетиці (та економіці взагалі), фінансах і соціальній сфері. Аналізують хіба що дефіцит вугілля чи непідйомні цифри у платіжках. Про те, що стане з бізнесом, коли газ, тепло та електрика зростуть на кілька сотень відсотків і підприємства будуть просто банкрутувати (а це ж і робочі місця, і податки), ніхто взагалі не говорить. Окремі тверезі голоси поки що сприймаються як алармізм чи нагнітання пристрастей опозицією. А от я щиро не розумію, як ми переживемо цей сезон.
Хтось скаже, що ситуація в 2014 була набагато гіршою. І буде правий. Тільки тоді був фантастичний підйом ентузіазму народу й компетентні, відповідальні люди при владі. А тепер?
Янелох сподівається на відновлення рейтингів після заміни Подоляка на Лещенка. Але це лише за формою нагадує заміну повій у президентському борделі. По суті ж — пересування ліжок. Хоча, на те він і Зеленський, щоб суті не розуміти, а багатіти думкою. У найближчі місяці холодильник не просто переможе телевізор (хоча розвал коаліції «олігархи за Бубочку» й там уже дає результати), а зафіксує неминуче «туше». І навіть легендарна лещенкова брехливість ситуацію жодним чином не врятує.
П.С. І це ми ще виносимо за дужки московського фюрера, хоча в нього знову все готово для військової інвазії в Україну.
Ось такий неоптимістичний шабат шалом намалювався, вибачте

ЯК УКРАЇНІ ПЕРЕЖИТИ ЗИМУ?
Одним із гострих питань нарівні з можливим наступом московитів є енергетична безпека України. Що маємо нині? На теплових електростанціях – мінімальна кількість вугілля. Влада нічого не робить, щоб забезпечити вугіллям ТЕС. Патякання Зеленського, що ми, мовляв, замовили сім пароплавів вугілля, є брехнею. Замовив та оплатив ці сім пароплавів вугілля холдинг Рината Ахметова ДТЕК. Пресслужба ДТЕКу саркастично заявила у відповідь на повідомлення Зеленського: дякуємо за промоушен нашого холдингу. І тільки. Справді, теплоелектростанції ДТЕКу будуть забезпечені вугіллям. Але ж державні ТЕС – ні! Сьогодні Трипільська ТЕС – одна з найбільших в Україні – стоїть без вугілля. Вугледарська та Зміївська ТЕС – також без вугілля. Фактично усі державні теплоелектростанції залишилися без вугілля. Є проблеми на Слов’янській, Черкаській, Дарницькій, Сумській теплоелектростанціях. Вони зараз майже не працюють. І якоїсь допомоги та рішень щодо забезпечення вугіллям немає. Понад те, московити перекрили Україні можливість отримувати вугілля з Казахстану, на постачання якого вже укладені контракти: рашисти просто не пропускають ешелони з Казахстану в Україну.
Є також величезна проблема з атомною енергетикою: не всі енергоблоки готові. Пришвидшити підготовку, звісно, можна, але не кардинально. Оскільки атомні енергоблоки без регламентних робіт є загрозою для екологічної безпеки, життя і здоров’я людей, то їх потрібно було в літній сезон поставити на регламентні роботи, проте цього не зробили. Тому раптово сьогодні запустити ці блоки важко.
Висновок не дуже втішний: потрібно готуватися до віялових відключень.
Ба більше, із газом також проблема. «Бойові півні» Зеленського розповідають, що у нас багато газу, забуваючи сказати дві речі. По-перше, всю кількість газу, що міститься у сховищах, задіяти неможливо. Є так званий технічний прошарок, який принципово не піднімається: це приблизно 15-17% від загальної кількості газу. По-друге, з того газу, який є, дві третини належать або іноземним компаніям, або приватним українським компаніям, які вже зараз експортують цей газ у країни Європи. Тому тут також потрібно вживати невідкладних заходів.
Що необхідно робити? Однозначно збільшувати закупівлю вугілля у Сполучених Штатах Америки, Південно-Африканській Республіці, Австралії. Можна виділити гроші з резервного фонду насамперед на закупівлю вугілля для теплоелектростанцій державної форми власності, після чого за два-три місяці отримати вугілля.
Щодо газу є загроза, що у критичній ситуації блазні «вимушено-добровільно» можуть укласти прямий договір з Московією на постачання газу, мотивуючи це рішення тим, щоб ми не замерзли, і проголошуючи себе спасителями народу. Нас підштовхують до прямих контрактів із Московією.
Владі в Україні потрібно серйозно попрацювати, щоб прибрати адміністративні корупційні бар’єри у частині впливів на видобуток українського газу. Вперше за роки незалежності видобуток українського газу впав, тому що не видають ліцензій, загальмовують процес. Навіть державні компанії «Укргазвидобування» стикаються з проблемами отримання дозволів та ліцензій на свердловини і на видобуток газу. Тут потрібно діяти рішуче: необхідні засідання РНБО та адекватні кроки усіх відповідних органів. Тим часом Рада Національної безпеки й оборони замість того, щоб займатися національною та енергетичною безпекою, штампує санкції проти якихось шлеперів, навіть не саджаючи їх до в’язниці. На сьогодні РНБО як державний орган перетворився на фігляра, став другим «95-м кварталом», який показує шоу та «заманухи» для пересічного українця, а не вирішує кардинальні державницькі питання.
Насамперед необхідно терміново усунути кадровий енергетичний блок Кабміну, який фактично не виконує навіть ролі порожніх аватарок. Дійшло до небаченої ганьби: міністр енергетики заборгував за комунальні послуги, судився з приводу того, що нібито йому неправильно нарахували, і програв справу. Такого абсурду в Україні ще не було. І оці фунти, яких поставили на державні посади, показують не лише власну неефективність, а й нахабне зухвальство, ніби Бога за бороду вхопили.
Через це нам потрібно готуватися до запровадження Уряду воєнного часу, щоб витягти Україну і з енергетичної кризи, і з манівців державної невизначеності.
Поделиться:
Загрузка...