Чхали на ті заборони Кремля: США продовжують моніторинг сил РФ

100

Cтратегічні розвідувальні БПЛА ВПС США продовжують стеження за армією РФ попри намагання РФ ввести обмеження на польоти біля окупованого Криму.

Про це свідчать дані з транспондера RQ-4 Global Hawk з позивним FORTE10, який зранку 21 квітня виконує політ над акваторією Чорного моря.

RQ-4 Global Hawk NOTAM крим
Дані сформовані завдяки сервісу Flightradar24 та сервісу відстеження повідомлень NOTAM — notamMap

Слід зазначити, що вчора РФ опублікувала координати зон з обмеженнями для польотів у акваторії Чорного моря, які діють з 20 по 24 квітня без пояснення причин. У ці зони увійшла акваторія на захід від півострова та навпроти полигону «Опук» де зараз проходять концентрація підрозділів армії РФ.

RQ-4 Global Hawk
RQ-4 Global Hawk оснащений цілим арсеналом засобів розвідки

Слід зазначити, що розвідувальні можливості RQ-4 Global Hawk, який оснащений радаром з синтезованою апертурою (SAR), дозволяє на оперативній глибині виявляти противника за будь-яких погодних умов. Окрім того, цей дрон також оснащений чутливими оптичними та інфрачервоними сенсорами.

Можливості RQ-4 Global Hawk
Візуалізація можливостей стратегічного БПЛА США RQ-4 Global Hawk від @Gerjon_

Варто нагадати, що зараз у окупованому Криму армія РФ завершує посилення ударно-десантного угрупування. Воно спирається на 11 великих десантних кораблів та 13 десантних катерів, частина з яких була перекинута з Балтійського та Північного флоту РФ та Каспійської флотилії.

Водночас на півострові вже розміщено з’єднання 58-ої загальновійськової армії, штаб якої знаходиться у Владикавказі, а підрозділи мають постійні пункти дислокації у Чечні, Дагестані та Південній Осетії. А також зі Ставропольського краю перекинуті додаткові сили фронтової авіації.

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...