Чеченця, видати якого вимагала Росія, випустили із СІЗО

112

«Я прийшов допомогти вашій країні, тому що ви допомагали нашій»

Чеченця, видати якого вимагала Росія, випустили із СІЗО в Миколаєві.

Виявляється, вони 3 місяці тримали у СІЗО людину на прохання Росії, яка воювала за Україну і яку хотіли видати Росії.

Мовла Тімаров воював на Донбасі і займався волонтерством. На батьківщині його звинувачують у торгівлі наркотиками.

Зустріти Тімарова, який воював в АТО за Україну в батальйоні Шейха Мансура, прийшли особисто глава Миколаївської ОДА Олексій Савченко та прокурор Миколаївської області Тарас Дунас.

«Я прийшов допомогти вашій країні, тому що ви допомагали нашій», — сказав Тімаров, вийшовши із СІЗО.

За словами Тімарова, він був змушений тікати з території РФ через політичну ситуацію. У 2007 році його звинуватили за статтею про незаконний обіг наркотичних засобів і оголосили в міжнародний розшук. Сам він заперечує свою провину і стверджує, що в Росії його переслідують через опозиційні політичні погляди.

Із 2015 року він у складі батальйону Шейха Мансура воював на Донбасі. Із 2017 року за станом здоров’я вже не міг брати участі у військових діях, тому останній рік займався волонтерством.

Три місяці тому Мовлу Тімарова за рішенням Ленінського суду Миколаєва взяли під арешт за екстрадиційним запитом Росії. Однак, за словами прокурора Миколаївської області Тараса Дунаса, російська сторона не надала доказів вини Тімарова за інкримінованою йому кримінальною статтею. Тому було ухвалено рішення про зняття екстрадиційного арешту.

Мовла Тімаров, що вийшов на свободу після 100 днів ув’язнення, подякував Богові та голові Миколаївської ОДА за те, що він на волі.

Зараз Тімаров сподівається, що йому нададуть в Україні статус біженця.

Поделиться:
Загрузка...