Бюджет Украины недополучил десятки миллиардов гривен

72

Госбюджет Украины на 2020 год с начала года был недовыполнен по доходам на 41,39 млрд гривен, в апреле недовыполнение бюджета составило 13,6 млрд гривен (11,6%).

Об этом свидетельствуют данные казначейской службы.

Доходы государственного бюджета в апреле 2020 года составили 103,95 млрд грн, что на 11,6% меньше плана и на 7,1% ниже апреля-2019, а за четыре месяца — 314,98 млрд гривен при плане в 356,38 млрд гривен.

Отмечается, что доходы от таможни в апреле составили 19,55 млрд грн — отставание от плана 36,4%, от прошлогоднего показателя — на 22,7%. За четыре месяца таможенные поступления составили 84,84 млрд грн — это на 26,7% ниже ожидаемого уровня и на 16% меньше января-апреля-2019.

Налоговые поступления в апреле составили 26,68 млрд грн, что на 16,2% меньше плана и на 6,9% ниже прошлогоднего уровня. За четыре месяца налоговые поступления составили 137,51 млрд грн, что на 7,8% ниже плана, но на 9,9% выше показателя за январь-апрель-2019, указало казначейство.

Всего план по налоговым и таможенным органам в апреле недовыполнен на 26,1%, за четыре месяца недовыполнение составило 16,1%.

Доходы местных бюджетов в апреле-2020 снизились на 18,5% и были на 21,7% ниже ожидаемого показателя — 25,05 млрд грн, а за четыре месяца местные бюджеты получили 88,97 млрд грн — это на 11,2% ниже плана и на 3% больше к аналогичному периоду прошлого года.

P.S. Капець відміняється

Ми усі перелякані коронавірусом. А ще більше тим, що ось-ось обвалиться економіка. Але Кабінет міністрів продовжив карантин до 22 травня. Фактично на три тижні.

Я думаю, що вони проаналізували інформацію про надходження до державного та місцевих бюджетів. І там усе погано. Але не критично. Могло бути і гірше.

Перше. Просідання у Державному бюджеті почалося лише у квітні. А карантин ми отримали у середині березня. І з початком карантину усі кинулися у магазини і активно скупили там багато алкоголю, гречки і всього іншого.
А значить сплатили 20% Податку на додану вартість (ПДВ) і акцизних зборів на тютюн і алкоголь.
Але тепер гречки та цукру скупили на рік уперед. І березневий ажіотаж зміниться на зменшення попиту на деякі продовольчі товари потім. І це вилізе влітку зменшенням надходжень.

Друге. Загалом від реалізації спирту до бюджету надійшло 61,4 мільйона гривень акцизів, від реалізації алкогольних виробів — 595,6 мільйона гривень (зростання на 131,2%), від продажу тютюну — 4,392 мільярда гривень (зростання на 142,4%).
І ось коли податківці чи не вперше показали роботу, а не біг на місці – уряд зняв Сергія Верланова. Все як у нас: «покарать невиновных – наградить непричастных».

А загалом Державний бюджет за 4 місяці недовиконано і у порівнянні з урядом Гройсмана за аналогічний період минулого року і у цифрах до запланованих надходжень.
88,4% — у дохідній частині від запланованого станом на 30 квітня декларує Держказначейство.
План на січень-квітень по доходах у Держбюджет був 354 мільярди гривень.
Зібрали трошки менше 315 мільярдів. От і маємо.

За півтора місяці карантину – падіння очевидне. Але ж чекали більшого падіння.
Приблизно стільки ж недоотримають у місцевих бюджетах. Недобор загалом – мінус 12,3 мільярди, або зібрали лише 88,8% від плану.
Я думаю, що уряд вирішив, що капець не повний і вирішив вдарити ще раз бюджетним падінням по карантину.

Але вони помиляються. Саме у травні і червні буде найбільше падіння.
Плюс по нас вдарить зменшенням рентних платежів – бо падіння ціни на газ.

Але хлопці небезпідставно думають, що зробивши виплати пенсій і соціальних платежів – підвищать внутрішній попит і оживлять економіку.

Але ж ми знаємо, що одна бабця, отримавши лишню тисячу піде купити собі сала на базар. Чи цукерок внукам в Рошені.
А якась – микрохвильову піч чи новий смартфон. І цим підтримає підупалу економіку Китаю.

А своя падатиме. І у травні ситуація загалом буде гіршою.
Але президент у падінні економіки буде невинуватий. Скаже – наслєдіє царского рєжима.
І ми повіримо.

Віктор Бобиренко

А досточтімий Коломойський часу не втрачає та продовжує знімати вершки з результатів своєї перемоги на виборах 2019.

Тепер уже офіційно і «Укрнафта» у січні-березні 2020 року отримала 852 млн. чистого збитку — проти 295 млн. грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.

Це на додачу до збитків у «Центренерго» з приватовским менеджментом, купи податкових преференцій для компаній з його орбіти, виграні суди проти державних підприємств та вплив на кадрові призначення в Уряді та в регіональній владі.

Так що проблеми з економікою, безробіття та дефіцит бюджету не взялися нізвідки, справа Богдана-Дубінського-Портнова процвітає, і їм навіть не обов’язково повертати господарю «Приватбанк», щоби влаштувати Україні дефолт — втрати і так вже явно складають сотні мільярдів.

А те, на що перетворились реформи децентралізації, медицини, армії та силовиків, інакше як саботажем та свідомою антидержавною роботою назвати складно.

Показова відсутність реакції на це від правоохоронців та доблесних антикорупційних органів, бо там багато політичних союзників Коломойського і людей, близьких до президента та його партії «слуґ» — тому і сам найвеличнійший мовчить як риба про причини економічного краху, а тільки пропонує нам «вижити».

Це колись Порошенко таких як Бєня за роги відтягнув від корита, в результаті чого фінансова система була оздоровлена та почався постійний ріст економіки.

Тепер все повернулося до старих добрих часів стріжкі овєц, якім «надлишкового майна» не положено.
Достатньо брехні по телевізору та красівого парня в ньому, який «зато нє воруєт» — просто прикриває собою справжніх мародерів.

Валерій Прозапас

Пам’ятаєте пафосний візит президента до Харкова в листопаді минулого року?

Він тоді ще в стилі йуного Лукашенка на заводі ім. Малишева видавав себе за крєпкого хозяйственіка і роздавав завдання сдєлать всєм хорошо.

Так от, всє ідєт по плану — «з початку року завод ім. Малишева зазнав збитків у 53 мільйони, що на 200% більше, ніж за той же період 2019».

Показово, що в тому ж листопаді до «Укроборонпрому» було призначено нєкого мусью Найєма — цікаво б було послухати розслідування його друзів про результати роботи цього реформатора, за щось же він отримав порядка 3 мільйонів зарплати в цей період, поки танкові заводи в дупі.

А поки суворі факти.
В результаті зміни епохі — на війні стали наживатися чомусь на сотні відсотків більше, відрубаних рук буде вже замало.

Поделиться:
Загрузка...