Бюджет на 2020 — «бюджет разбитого корыта»

115

Проект бюджета-2020, представленный премьером Гончаруком, станет жестким разочарованием для миллионов украинцев, которые ожидали обещанного существенного улучшения своей жизни.

Об этом заявил народный депутат из фракции «Европейская Солидарность», член бюджетного комитета Верховной Рады Украины Алексей Гончаренко.

«Миллионы украинцев ждали от Зе и его команды бюджета «золотой рыбки», а реально получают бюджет «разбитого корыта». Минимальная пенсия не вырастет с начала года, а с 1 июля вырастет на 74 гривны. Минимальная зарплата — рост минимальный», — анализирует Алексей Гончаренко показатели проекта бюджета.

«Давайте посмотрим на зарплаты учителей, которым в соответствии с постановлением правительства должны были поднять зарплаты от 20 до 70 процентов. Реально — заложили инфляцию плюс 2 процента. То есть вообще ничего. То же в военных», — отметил Гончаренко.

Он напомнил, что Зеленскому в наследство от команды Порошенко досталась экономика, «которая демонстрировала рост несколько лет подряд». Зато бюджет второй половины этого года уже показывает резкое падение. «Распугали инвесторов. Третий крупнейший налогоплательщик в Украине British American Tobacco приостановил свое производство. И последствия мы уже имеем. В сентябре — падение промпроизводства. Пришлось урезать бюджет на 2019 год. Падение поступлений от таможни. И так далее», — отметил народный депутат.

«Конечно, мы будем бороться, будем вносить правки и пытаться отстаивать важные для Украины вопросы — и безопасности, и социальных выплат. Но это будет очень трудно с таким правительством технократов, которое привел к власти Зеленский», — отметил Алексей Гончаренко.

P.S. Бюджет «розвитку» до ІІ читання: де-факто нічого не змінилося.

Уряд презентував «доопорацьований» проект бюджету на 2020 рік, який піде до Верховної Ради на друге читання. Чи подолає він епоху бідності? Чи зміниться щось в житті українців і чи нарешті будуть виконані обіцянки нової влади?

1. Чи не найголовніша сфера нашої держави — Безпеки та оборона. Уряд індикує про нібото зростання витрат і навіть називає їх рекордними. + 14 млрд гривень до цьогорічних витрат. Проте, 28 млрд йде на РНБО, що на 128 разів більше ніж в минулому році. Навіщо структурі, яка по суті не має бюджетовитратних завдань такі кошти? мабуть для того щоб хтось міг в ручному режимі витратити більше, 1 млрд доларів. Рішенням РНБО ще за часів Порошенка було ухвалене рішення, що бюджет оборони має становити не менеш 368 млрд, чого ми не бачимо в теперішньому проекті.

2. Збільшення витрат для вчителів, як не передбачалося, так і не передбачається. обіцяних 4000 євро не буде. Фінансування сільської медицини, про яку вже писав в огляді першого проекту, так і не буде.

3. Зменшення субсидіантів на 800 тисяч осіб і відповідно заяви голови НКРЕ про зростання вартості електроенергії найближчим часом. Аналогічне вже відбувається з тарифами на газ для промисловості та бізнесу,а отже відіб’ється і на громдаянах країни.

Цікавим ж ще один факт, який красномовно свідчить, що подоланням еопхи бідності і не пахне: вперше прогнозований дохід бюджету стане найменшим з 2014 року, і становитиме 6.28%. У минулі роки ця цифра коливалася від 12 до 37%.

Також у 2020 році Україна має віддати рекордну кількість боргів. Зважаючи на неможливість на цьому етапі отримання фінансової підтримки МВФ, це ставить під загрозу можливість виплати таких боргів.

Отже, ще раз переконуємося, що бюджет 2020 буде не «епохою подолання бідності», а ще одним початком епохи великої брехні.

Андрій Смолій

Більш ніж за півроку після отримання влади дивно чути нарікання на попередників, але Гончарук саме це досі використовує як козирну карту.

Жодна його теза про «рекордні борги», «корупцію» та «мертву економіку» не витримує критики — бо до роботи «нової команди» питання про «жорстку економію» не стояло, по всім напрямкам був ріст, хоча і віддавалися борги, але МФВ працював штатно, інвестор це цінив і не тікав та підприємства не закривалися.

А «починати економію з себе», збільшуючи видатки на ОП та віддаючи мільярди РНБО в ручне керування — це вже традиційне знущання від «технократів».

Популізм президента вже привів до фактичної катастрофи у зовнішньополітичному становищі України, а популізм прем’єра розпочинає економічну кризу.

Тим часом, коли Кремль прогнозовано крутить «нормандською зустріччю» як циган сонцем.

І одночасно продовжує нарощувати військову міць на кордонах, добивається повернення до ПАРЄ, закінчення будівництва Північного потоку-2 та продовжує обстріли — поки Україна витанцьовує під забаганками та ховає дітей по підвалах.

Але «міра нє хотят радікальниє націоналісти».

От якби, коли стане зрозумілим, як Путін перетворив Зеленського на посміховисько, всіх, хто вопив про «договоріцца», зобов’язати піти на рік до ЗСУ — може довбой*обів у владі б поменшало.

Хоча аватарів би побільшало, але то хоч лікується.

Валерій Прозапас

«Любят наши учителя бунтовать! Придут к Верховной Раде, встанут на колени перед барским вместилищем и стоят подлецы! И ведь знают, что бунтуют и всё равно стоят!» почти (с)

Мне вот действительно интересно, наши освитяне поверили в сказку про повышение зарплат до невиданных высот? 4000 долларов — это максимальная сумма должна была быть или начальная? Это нянечке, помощнику педагога или учителю со стажем, классным руководством и степенью?
А этот митинг — он зачем? За повышение зарплат?
Я бы лучше про сокращение рабочих мест беспокоилась. Новое правительство собирается кучу школ и детских садов упразднить.
Повышения зарплат не будет, ребята. У нас бюджет уже сейчас с дырой. В смысле — с дефицитом. И никакой надежды на рост доходов. Тут бы совсем в минуса не улететь…

«Ми намагалися знайти максимально кошти для підвищення зарплат педагогам. Підвищення зарплат будуть, але далеко не такі, які нам хотілося б. Для того щоб забезпечити достатні підвищення, наскільки заслуговують наші вчителі, нам потрібно більше економічного зростання. Нам потрібно, щоб економіка виробляла більше ресурсів, більше податків», — сказав Гончарук.
Больше роста экономики, больше ресурсов, больше налогов… Но как это сделать? Там в правительстве никто не знает. Тоже в школах учились. Не знаю про ВУЗы, но школы у нас вроде как обязательные.

«Раніше міністр освіти Ганна Новосад заявила, що для підвищення зарплат вчителям на 20-70%, яке було анонсоване попереднім Кабміном, необхідно додатково 45 мільярдів гривень.»
А какой у нас уже дефицит, помните? Те деньги, которые от таможни не дошли.

«18 жовтня бюджетний комітет Верховної Ради відхилив пропозицію щодо збільшення в бюджеті витрат на оплату праці педагогів.»

И вот даже не знаю, что вам предложить на хлеб намазать… Вроде ж должны быть умные люди. Других людей учите. Как же так получилось вас развести?

Елена Подгорная

КРАЇНА СТАЛА ЕКОНОМИТИ НА ВІЙСЬКУ

2 листопада поточного року відбулася подія, після якої можна сміливо казати, що ми повертаємося в часи до Революції Гідності. Рада нацбезпеки і оборони під керівництвом президента Зеленського встановила обсяг витрат на оборону України у 245 мільярдів грн. Для порівняння 25 квітня цього ж року, РНБО під керівництвом президента Порошенка затвердила Бюджетну декларацію на підставі якої розроблявся проект бюджету на 2020 рік. Згідно декларації на оборону було заплановано 368 млрд грн., з яких на потреби ЗСУ – 210 млрд грн.

ЗЕкоманда обіцяла, що розходи на оборону зростуть на 33,8 мільярди грн. І треба визнати, проти бюджету на 2019 р. (211,93 мільярди грн.) збільшення таки існує, при чому приблизно на названу суму. Здається – перемога? Але – тільки здається. Вже тоді, у вересні з’ясувалася цікава деталь – по всіх статтях силовиків розходи лишилися такі самі як і були у 2019 р. Тобто враховуючи зростання цін у країні – розходи зменшилися. Проте, нечувано пощастило одній єдиній статті – від 177,7 мільйонів до 28,16 мільярдів грн. (тобто у 158 разів) зріс бюджет РНБО. Причину такого збільшення пояснили – мовляв, нерозподілені видатки РНБО будуть розподілені окремо за рішенням РНБО, головує в якій президент України.

Іншими словами РНБО на чолі з президентом Зеленським не збільшила, а зменшила на 123 мільярди розходи на нацбезпеку і оборону, проти суми закладеної в бюджет у квітні. При чому «збільшення» відбулося практично коштом збільшення бюджету самої лише РНБО. Ті самі 28 мільярдів гривень бюджету РНБО так само залишилися в другому читанні проекту бюджету. Це – кошти оборонного замовлення. Відсутність їхнього розподілення уже зараз, практично виключає якесь довгострокове планування проектів у військово-промисловому комплексі. Простіше кажучи – ми не відаємо що у нас в пріоритеті, створення нових типів гармат, чи масовий випуск крилатих ракет? Натомість.

В рази зросли корупційні ризики. Розподілення згаданих 28 мільярдів відбуватиметься не прозоро, згідно голосування народних депутатів, а на закритих засідання РНБО, так як вирішить її склад, читайте – президент України. Диво дивне, такий стан речей аж ніяк не потурбував знаних українських антикорупціонерів, які за президента Порошенка прискіпувалися в бюджеті до кожної коми і пробілу.

А мали б потурбуватися. Бо підстави боятися корупції, а то й нецільового використання грошей при розподіленні бюджету РНБО існують – і неабиякі. Щойно у Генштабі у дивний спосіб випарувалися біля мільярда гривень з конфіскованих грошей Януковича, виділені на побудову сховищ для боєприпасів. Екс-нардеп Тетяна Чорновол і народний депутат генерал Михайло Забродський встановили, що роботи по сховища практично були призупинені в травні 2019 р. тобто тоді коли сталася інавгурація президента Зеленського і призначення в начальники Генерального штабу «Іловайського героя» генерала Хомчака. Будівництво сховищ для боєприпасів – відповідальність НГШ, очевидно ця задача Генштабом провалена і витрачанням коштів мусить зайнятися Головна військова прокуратура.

Але й не це найбільш гірко. Гірко те, що саме за п’ятого президента Порошенка витрати на національну безпеку та оборону щороку зростали і саме це дало змогу перевдягнути армію в нову форму, взути у берці на мембрані, забезпечити сучасним сухпаєм, почати реформу харчування, насити армію засобами зв’язку та технікою. Від смішних нині 14,6 мільярдів грн. ($ 1,8 млрд) часів Януковича, бюджет доріс до 211,93 мільярдів гривень (біля $ 8 мільярдів), а в наступному році мав становити 386 мільярдів грн. (біля $ 15,44 мільярдів). Все це робилося без зменшення соціальних витрат, тобто зростання економіки дозволяло збільшувати фінансування нацбезпеки.

Нині ж на тлі урізання низки розходів в проекті бюджету на 2020 рік, на тлі падіння надходжень від митниці та пропозицій Мінсоцполітики зменшити виплати на дитину, очевидно – Україна почала економити на війську. Знову. Зробили це разом.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

Поделиться:
Загрузка...