«Адрос» захищає нашу авіацію

192

Українські гелікоптери отримали найсучаснішу систему захисту від переносних зенітно-ракетних комплексів.

На озброєння ЗС України прийнято комбінований пристрій викиду хибних цілей«Адрос» КУВ 26–50-0 та екранно-вихлопний пристрій «Адрос» АШ-01В виробництва ТОВ «Науково-виробнича фірма «Адрон».

Для досягнення максимальної ефективності захисту військових гелікоптерів ці пристрої застосовуватимуть спільно зі станцією оптико-електронного пригнічення «Адрос» КТ-01АВ. Такий захист дасть змогу убезпечити літальні апарати від ураження сучасними переносними зенітно-ракетними комплексами з імовірністю 95%.

Новий екранно-вихлопний пристрій (ЕВП) маскує інфрачервоне випромінювання двигунів гелікоптерів, суттєво знижуючи можливість ураження ракетами з інфрачервоними головками самонаведення.
Ряд випробувань екіпажем Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України продемонстрував, що пристрій має низку суттєвих переваг над ЕВП виробництва колишнього СРСР. А саме:

— можливість випускання/прибирання ЕВП льотчиком безпосередньо в польоті залежно від наявних загроз, тобто застосування за призначенням, виходячи з умов тактичної необхідності;

— зниження ІЧ-випромінювання вертольота з випущеним ЕВП на всіх режимах польоту в усіх напівсферах більш ніж у вісім разів.

ЕВП «Адрос» АШ-01В практично не впливає на основні льотно-технічні характеристики гелікоптера. На відміну від нового пристрою, штатні ЕВП зменшували потужність силової установки гелікоптера на 10%. Застарілі ЕВП призводили до зменшення практичної стелі польоту гелікоптера (Мі-8МТ) приблизно на 200 м і максимальної злітної ваги на 300 кг, а також до збільшення витрат пального на 6%.

Комбінований пристрій викиду хибних цілей «Адрос» КУВ 26–50-0 замінить засоби захисту АСО-2В на гелікоптерах Мі-24. Він розміщується на літальних апаратах для здійснення викиду з одного пристрою хибних теплових і протирадіолокаційних цілей калібру 26 і 50 мм.

За словами розробників, відстріл пасток виконується за спеціальними програмами, чим досягається ефективне відведення від гелікоптера інфрачервоних головок самонаведення керованих ракет типу «Ігла», «Ігла-1», Р-60М, Р-73, FIM-92 Stinger, AIM-9 Sidewinder тощо.

Варто також згадати, що 2015 року на озброєння було прийнято «Адрос» КУВ 26–50-01 та КУВ 26–50-02, призначені для захисту навчально-бойових літаків Су-25УБ (УБМ1, УБМ1К), бойових літаків Су-25 (М1, М1К) і гелікоптерів типу Мі-8 відповідно.

Сьогодні ТОВ «Науково-виробнича фірма «Адрон» працює над створенням надсучасного автоматичного комплексу захисту літаків та гелікоптерів від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення, здатного автоматично визначати пуск ракети по літальному апарату з подальшим автоматичним увімкненням систем захисту.

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...