93 мехбригада повернулася додому після року війни

153

Додому повернулися бійці 93 окремої механізованої бригади. Більше року вони боронили Україну на Луганському напрямку. У військовій частині, що у селищі Черкаському, Дніпропетровської області їх зустріли рідні та друзі.

Додому повернулося більше 2 тисяч солдатів, офіцерів, медиків. Останній рік вони боронили Кримське, Трьохізбенку, Новотошківку, Жолобок та 29 блокпост. На останньому ніс службу Сергій.

«ДРГ працювали, розвідка працювала ворожа. Мінометний обстріл це вже таке повсідневне» — говорить Сергій, військовослужбовець 93-ї ОМБ.

За кілька тижнів перед відпусткою бійці 20 окремого мотопіхотного батальйону провели спецоперацію. У районі села Жолобок Луганської області працювала ворожа розвідгрупа. Чотирьох бойовиків взяли у полон. Серед них і російський розвідник Віктор Агєєв. Командира російського офіцера Олександра Щербака та снайпера, українські військові, знешкодили.

«Зразу прикрився молодим хлопчиной 18 років та почав відстрелюватися. З перших черг ми одного и другого ранили. Біля 10 хвилин вони відстрелювалися поки не були знищені» — говорить Вадим Римаренко, командир 20 окремого мотопіхотного батальйону.

Юлії 21 рік. Вона у 93 бригаді медик. Дівчину бійці називають подружньому «Чері» тобто «Вишенька». Рік служби змінив життя назавжди.

«Найтяжче коли ти з усіма знайомий, спілкуешся, дружиш дуже близько. Потім він поранений. Тоді найтяжче. Чесно, я молюся» — говорить Юлія Бердо, медик 93 бригади.

Медики розповідають той, хто їде за пораненим на поле бою, сам жива ціль для бойовиків.

«У всіх команда нора, а ми виїжджаємо тричі були мішенню, в останній раз наша машина взагалі постраждала. Було все і осколки» — говорить Владислав, військовослужбовець

За рік служби на Луганщині 93 окрема механізована бригада зазнала втрат 20 бійців додому ніколи не повернуться, їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

На честь полеглих на Донбасі бійців буде відкрито пам’ятник. Вже за місць воїни повернуться на фронт. А поки що на них чекає відпустка у сімейному колі та навчання, які проводитимуть закордонні військові інструктори.

Поделиться:
Загрузка...