У ПАРЄ вирішили, що проведення виборів на Донбасі неможливе

41

 Парламентська асамблея Ради Європи вважає неможливим швидке проведення виборів на Донбасі, попри вимоги Мінських домовленостей

Про це йдеться в резолюції про порушення прав людини на територіях України, не контрольованих українською владою, передає "Європейська правда".

Асамблея закликала всі сторони виконати політичні положення Мінську, але констатувала, що мають бути створені необхідні умови для цього.

"Асамблея вважає, що до тих пір, поки поточна ситуація в "ДНР" та "ЛНР", яка характеризується атмосферою небезпеки, залякування і безкарності та відсутності свободи слова та інформації, залишатиметься незмінною, проведення вільних та справедливих виборів в цих регіонах не є можливим", — йдеться в документі, ухваленому переважною більшістю голосів.

Доповідачка Марілуїза Бек пояснила, що під час поїздок до України вона та співдоповідачка Крістіна Зелєнкова отримали підтвердження неприйнятної для проведення виборів безпекової ситуації.

Вони звернулися до СММ ОБСЄ з проханням забезпечити їх проїзд на території, контрольовані "ДНР" та "ЛНР", але отримали відмову.

"Якщо ОБСЄ не може гарантувати безпеку навіть двох доповідачок, то як можна говорити, що будуть створені безпечні умови для проведення виборів?", — обурилася доповідачка.

Сьогодні українська делегація розповсюдила серед представників ПАРЄ звіт, в якому присутні докази перебування російської зброї на окупованих територіях.
У звіті парламентської асамблеї Ради Європи про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу вказано, що відповідальність за ситуацію має нести Росія.

P.S. Росія навіть говорити нічого не хоче щодо повернення контролю Києва над усім українсько-російським кордоном

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради, член української делегації у ПАРЄ Ірина Геращенко у своєму Facebook.

За її словами, сьогодні на Донбасі знаходиться більше 40 тис. найманців, із яких понад 6 тис. — це безпосередньо російські військові.

"Кожен день приносить Україні нові жертви і втрати. Лише протягом вересня цього року було вбито 13 українських військових, більше 60 поранено. "Режим тиші" не дотримувався бойовиками жодного дня. Росія навіть говорити не хоче про повернення українського контролю над україно-російським кордоном. І через 400 кілометрів неконтрольованого кордону продовжує постачати зброю, новітню техніку, найманців", — заявила Геращенко.

Мій виступ в ПАРЄ сьогодні під час дебатів по агресіі РФ проти Украіни. "Кожен день приносить Украіні нові жертви і вт…

Опубліковано Iryna Gerashchenko 12 жовтня 2016 р.

Поделиться:
Загрузка...